Byli jste u porodu?

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod polda 15. 6. 2009 08:15

...snad ti děcko za 15 let toto ocení :)
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opatt 16. 6. 2009 09:29

Smekam pred vsemi rodickami! Vcera se nam narodila dcerka, porod trval 24 hodin a byl pomerne narocny. Jednu dobu uvazovali o cisari, nicmne pomohly medikamenty. Zena byla perfektni, a pri samotnem rozeni jsem "rodil s ni", tudiz jsem chodil po pokoji jako tygr v kleci, nervozni jak sanky v lete.
Stalo to za to, nicmene se priznam, ze jakmile byly ty nejvetsi bolesti + nastrih.. chtel jsem chvilemi i zdrhnout. Chvilemi jsem si tam pripadal platny jak komunista na Velehrade, nicmene jsem to prezil, a co je hlavni, zena i dite v poradku :)
Lust och fägring stor!
opatt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 6. 2009 13:07

Opatte - blahopřání všem, doufám, žes ji pořádně zapil, aby dobře rostla...
A nic si nevyčítej - nastřižení hráze ať si vypadá sebehrůzostrašněji a sebebolestivěji, právě ty největší bolesti a možné ohrožení odstraní - navíc se dělá (většinou, pokud je aspoň několik sekund času) v "lokálce" - tedy v místním umrtvení aspoň malým množstvím Mezokainu nebo Novokainu vstříknutého do místa uvažovaného nástřihu. Vím to, protože při druhém porodu jsem "takřka asistoval" - viz starší příspěvek. A přestože manželka ječela, že nastříhávat nechce, stačilo na doktora mrknout a prsty mimo zorné pole rodičky naznačit stříkačku - a šups! bylo to tam, nic necítila, až při posledním stehu si stěžovala, že ji to zabolelo... V takovém momentě je chladná hlava a ochota nechat to na odbornících i přes hysterickou rodičku vedle sebe asi to nejdůležitější...
A Opatte - o té své platnosti nebo zbytečnosti u porodu si nedělej starosti - to pochopení důležitosti přijde časem.
Nicméně já mám už momentálně jiné starosti - mladšímu se začaly viklat přední zuby a budem přivolávat "zoubkovou vílu". Taky už bylo na čase - na podzim jde do školy...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod opatt 17. 6. 2009 08:04

No, take se na to zacinam pomalu divat jinak, verim, ze pri dalsim porodu uz to bude lepsi na obou stranach :) Malou jsem jeste nezapil, nebylo kdy, musim do prace a spousta prace jeste doma. Vikend to jisti :D
Mala uz zacina krasne pit, a dalsi radosti a starosti na sebe nenechaji jiste dlouho cekat.
Diky za podoporu, byla to velmi dobra zkusenost :)
Lust och fägring stor!
opatt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 6. 2009 20:33

opatt také se připojuji ke gratulacím ... pro celou rodinu :-)

BTW: pokud se nepletu - nástřih jako takový se nedělá jen s lokálním umrtvením ... využívá se u něj „efektu odkrvení“ a bolesti v jiné části... Takže, když přijde stah a celé se to dere dolů - nastřihává se. Žena většinou nic necítí, či cítí bolest úplně jinde, a tato je proti ní zanedbatelná.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 6. 2009 20:51

MgXi - efekt odpoutání pozornosti na jinou, více bolestivou oblast funguje i dnes, ale doktoři ho doplňují tou lokálkou - aby mohli POTOM v klidu šít a nemuseli rodičku bodat v momentě, kdy přichází po tom všem k sobě...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvanP 12. 7. 2009 20:33

opatt: Gratuluji! Byls celou dobu 24h s partnerkou? Byly celou tu dobu bolesti? Kdy to bylo nejhorší, a křičela?
IvanP
Čtenář

Odeslat příspěvekod hobitt 12. 7. 2009 20:51

opatt: Gratuluji a přeji hodně štěstí dcerce i manželce ;)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opatt 13. 7. 2009 16:51

Dekuji dekuji..
Vetsi stahy zacaly v noci okolo 11. h.. trikrat jsem vstaval abych ji mohl podeprit.. uz nemohla lezet ani stat. K ranu se to zlepsilo, puvodne jsme meli jit porod vyvolavat, tak jsme se tesili, ze to nebude treba. Dosli jsme do porodnice (15 minut od baraku :D ) a tam jsem cekal, nez ji "pripravi". Oznamila mi, ze je otevrena, ale malo, ze pockame, jestli to pujde "naprirodno". Pote jsme odesli na porodni "box", tam ji pripojili na snimac aktivity (srdce ditete a delozni stahy) a natocili. To uz zacinaly stahy byt silnejsi a silnejsi. Mezitim se snazila hopsat na balone. Po dvou hodinach prohledli.. beze zmeny navzdory stahum..a pustili vodu. Stahy se stavaly silnejsi a silnejsi, ale neotvirala se. Po ctyrech hodinach jsem odesel na hodku domu a vratil jsem se. Odpoledne, po prohlidce (stale malo otevrena) jsme se dohodli na medikaci. Opet stahy, tentokrat vice a vice bolestive, chodili jsme do sprchy, sprchovali bricho, "hopsali" na balonu.. K veceru prisla doktorka, prohledla a zavolala primare. Stale jsme byli malo otevreni. Primar vysetril, prohmatal, a zvysil medikaci. Tou dobou uz padly i navrhy na cisare, takze bud se to povede nebo pujde pod nuz. Nastesti se povedlo, nejhorsi stahy byly asi posledni dve hodiny, pak uz zacala rodit, to trvalo dohromady jestli ctvrt hodiny nebo pul.. uz sam nevim :) Byl jsem nervozni jak pes a prozival to s ni :) V jednu rano jsem byl opet doma, predtim jsem si jeste pochoval dcerku, az kdyz jsem zacal usinat, tak jsem sel. Citil jsem se, jako bych take "rodil". No, kazda zenska by mi za tyto slova otriskala o kebuli :D
Lust och fägring stor!
opatt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 25. 7. 2009 19:19

opatt píše:... Citil jsem se, jako bych take "rodil". No, kazda zenska by mi za tyto slova otriskala o kebuli :D


Ani ne. Věřím, že i pro přítomného otce je to celkem vyčerpávající zážitek.
A ať vám ta maličká přináší co nejvíce radostí a minimum starostí :-)
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reply1 7. 8. 2009 13:35

opatte: GRATULUJI ........ a buďte všichni ve zdraví
reply1
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 8. 8. 2009 00:15

opatt píše:... Citil jsem se, jako bych take "rodil". No, kazda zenska by mi za tyto slova otriskala o kebuli :D

v tu chvíli jsem si vzpomněl na "Přátelé" a Rosse, kdy Rachel rodila, bouchla ho do hlavy a on řekl "nevěřili byste, jak to bolí" :D vražedný pohled rodíci Rachel i porodní sestry hovořil za vše :D
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod martinsip 28. 10. 2010 15:22

Byl jsem 2x. Ani jednou jsem nechtěl a ještě jsem za to musel zaplatit a to mi ani nedali přestřihnout šňůru :-\ . Po druhý to bylo tak rychlý, že jsem nestačil ani utéct :D
martinsip
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 29. 10. 2010 08:18

Po pravdě, já byl rád, že je na světě a stříhat šňůru je to poslední, co bych chtěl. Poplatek za účast je taky dobrý rejžoviště.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 10. 2010 13:45

Trent - nevíš, o čem kecáš. Ten poplatek je cena za to, že dostaneš STERILNÍ VĚCI a že na Tebe jako na laika bude personál dávat bacha - a protože to prostě špitálu žádná pojišťovna neproplatí, musíš si to zacvakat z vlastního... Já nemám pocit vyhozenýho oběživa, naopak, myslím, že to za těch pár set stálo - a jsem rád že o ty peníze nemusela být shoršená péče jinde. Na to, aby to bylo rejžoviště je u nác pořád moc málo porodů...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků