Obrana proti podvodu

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Baki 19. 6. 2009 09:29

Zdravím, rád bych se zeptal na to, jaké jsou možnosti proti podvodu pomocí dobírky.
Chtěl bych si koupit mobil s cenou pod 5000,- ale nechci se nechat napálit. Balík se musí poslat poštou (jsem daleko od prodejce).
Jak se tedy nejlepe pojistit proti tomu, že po rozbalení tam nebude cihla a nikdo s tim nic nezmůže. Pročetl jsem pár duskuzí a tam zaznělo, že je možno požádat o rozbalení balíku, před zaplacenim a platí se za to manipulační poplatek ... tak co je na tomto třeba pravdy?
Díky
Baki
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baki 19. 6. 2009 09:52

Dále jsem našel toto:
http://www.cpost.cz/assets/nastroje/zps.pdf
poštovní podmínky

Článek 34
Otevření poštovní zásilky na žádost adresáta
1. Je-li důvodné podezření, že u poštovní zásilky, která je připravena k dodání, došlo ke vzniku škody, podnik poštovní zásilku na žádost adresáta a za jeho přítomnosti otevře.
2. O otevření poštovní zásilky se pořídí písemný záznam. Kopii záznamu vydá podnik
a) adresátovi, pokud o to požádal a pokud je poštovní zásilka dodána,
b) odesílateli, pokud je poštovní zásilka vrácena.
3. Požadavek na otevření poštovní zásilky může uplatnit jen
a) fyzická osoba, která způsobem podle čl. 21 odst. 1 prokáže, že je adresátem,
b) zmocněnec adresáta, zákonný zástupce adresáta, zmocněnec zákonného zástupce adresáta nebo oprávněná osoba.
V případě podle písmene b) platí ustanovení odstavců 1 a 2 obdobně.
Baki
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 19. 6. 2009 10:00

Já jsem to na poště vyžadoval, ale oni to nechtěli otevřít. Že až po předání a zapalcení.
Jak se tam chceš s nima hádat?
Pokud si objednáš mobil, tak ti cihlu nikdo nepošle. Balík by byl moc težký a bylo by to podežřelé. Toho bych se nebál. Spíš se stane že ti pošlou nějaký starý nefunkční mobil.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baki 19. 6. 2009 10:03

ta cihla byla myšlena obrazně :)
ano, počítal bych s nějakým alcatelem
Baki
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 19. 6. 2009 10:03

No jak je to psané, pokud je zásilka poškozená tak si ji můžeš nechat rozbalit před převzetím. Pokud je obal nepoškozený tak na to nárok nemáš. I dobírka je platba předem. Stejně by sis nemohl na té poště vyzkoušet jestli ten telefon je funkční.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 19. 6. 2009 10:04

Nijak. Pošta má dodat balík a co je uvnitř ji nemusí zajímat. Ty balík dostaneš až po zaplacení. Pak si tam můžeš otevřít, ale dostaneš přes hubu od lidí ve frontě.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 25. 6. 2009 20:52

Michal P píše:No jak je to psané, pokud je zásilka poškozená tak si ji můžeš nechat rozbalit před převzetím. Pokud je obal nepoškozený tak na to nárok nemáš. I dobírka je platba předem. Stejně by sis nemohl na té poště vyzkoušet jestli ten telefon je funkční.

Jaká je míra poškození? Kdo určí, zda je balík poškozen či ne? To je strašně diskutabilní
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 25. 6. 2009 21:46

Tak řekl bych pokud je poškozen obal tak že může dojít k poškození obsahu.
Třeba díra skrz, promáčklá krabice a tak.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod teplice 26. 6. 2009 16:41

Já tě chápu, ale ty řekneš že to je poškozený a zaměstnanci pošty, že není...to myslím :-/
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 29. 6. 2009 16:12

Jediná možnost je otevírat balík za přítomnosti svědků a nejlépe si otevírání balíku nahrát na video...

Pak máš jednoznačný důkaz v případu soudního sporu...

Podotýkám že nevidím jediný důvod, proč by doručovatel (pošta) měla umožnit adresátovi otevřít balík před zaplacením... A po zaplacení už je úplně jedno jestli otevíráš balík na poště nebo kdekoliv jinde...

Obrana je jednoduchá. Sehnat si od prodávajícího bezpečné informace, které vedou k jeho identifikaci. Jméno, příjmení, adresa. Třeba ať pošle kopii občanky. U společnosti stačí ičo.

Pak máš důkaz a máš koho žalovat...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků