HPP a práce na ŽL - kombinace, pro a proti

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 24. 4. 2009 20:17

Ahoj,

po krátké době mám další zvídavý dotaz. :-)

Pracuji ve firmě na HPP. Jedná se o firmu, která uzavírá smlouvy pro velké společnosti. Mojí pracovní náplní není přímo uzavíraní smluv, pracovníky, kteří se tímto živí, mám pod sebou.

Vzhledem k tomu, že mi to časové možnosti dovolují a je to pro mě finančně zajímavé, ve svém volnu bych pracoval na živnostenský list a smlouvy také uzavíral.

Jak je to s daněmi a placením zdravotního a sociálního pojištění? Zdravotní a sociální mi bude i nadále platit zaměstnavatel, když pracuji na HPP? A z peněz, které bych si vydělal na ŽL, bych platil pouze daň z příjmu? Je to tak?

Existují v takové kombinaci výdělku nějaká další pro a proti?
Zdeněk L.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sephiroth 24. 6. 2009 14:23

Mladý pane, místo kapitalistické nenažranosti a touze po dalších ziscích se raději věnujte rodině, vytváření domova a rodinného zázemí, smysluplným koníčkům a přmýšlením o evoluci lidského druhu.
"Občas se pravda zjistí tak, že se spojí všechny malé lži dohromady a ty se odečtou od kompletní sumy toho, co je známo."
(Terry Pratchett - Zaslaná pošta)

To, že je něco ještě horší, nedělá špatné věci lepšími.
sephiroth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 24. 6. 2009 14:58

:D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 24. 6. 2009 19:08

umrem :D
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 24. 6. 2009 19:18

Myslím, že podnikání takto budeš mít jako vedlejší činnost, tj. dej si "podnikání vedlejší činnost" do googlu a něco bys měl najít. Řekl bych, že do určité hranice se sociální neplatí, ale ta hranice není moc vysoko.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků