Dejte mi jediny hmatatelny dukaz ze Buh existuje

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod weedcolour 17. 3. 2009 07:55

Bůh zná odpovědˇ,Nemusí ti to říct
on tu tvojí odpovědˇstvořil
svobodnou vůli?buď si necháš poradit nebo ne
pořád máš svobodnou vůli
když už by ses dostal Pánem Bohem do takového blízkého dialogu tak ho můžeš poprosit,spíš by tě On navrhnul zkusit obě řešení,protože i bláznovství Boží je moudřejší než sebevětší lidská moudrost
odtah aut,dovoz aut-1900kg
weedcolour
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spike18 17. 3. 2009 16:02

weedcolour: to musel být ale kvalitní weed :D
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juanitos 17. 3. 2009 21:34

Zyzzy píše:
Juanitos píše:Skôr by som povedal, že sa rozhodne ti ju nepovedať...
Rozhodne? Ne - on nemá jinou možnost! Musí mlčet nebo mi to říct, ale odebrat svobodu. Paradoxně je bůh při svém jednání v čase sám omezen svou vlastní předpovědí :-)

Prečo podľa teba nemá inú možnosť? Keď mi dáš otázku tak môžem mlčať a neodpovedať, prečo by Boh musel odpovedať? Boh ti nikdy nepovie, čo urobíš, iba ti povie, že ak urobíš toto, tak sa stane toto. Ak neuveríš, že Ježiš je Boh a zomrel za tvoje hriechy, budeš niesť následky...

Zyzzy píše:
Juanitos píše:Ako veriaci túto dilemu nemám prečo riešiť.
Proč myslíš, že zrovna to tvoje chápání boha je to správné? Pochybnost není na škodu.

Kde ty berieš istotu, že tá tvoja logika je práve tá správna? :o) Ja som pochyboval 18 rokov, Boh mi za celý ten čas dokazoval, že o mňa stojí, už nemá zmysel pochybovať...

Zyzzy píše:Hledáme, co by mělo platit, aby nedošlo ke zmiňovanému paradoxu (znám budoucnost=>nemohu volit jinak):

A] bůh nezná obecně budoucnost
B] bůh budoucnost zná, ale NEMŮŽE mi ji sdělit (obecně)
C] bůh svou předpovědí omezí svobodnou vůli
D] NEVÍM
E] jiné vysvětlení - napiš konkrétně jaké

Tento paradox je iba tvojím problémom. Boh ti nepovie, čo urobíš práve preto, aby ťa neobmedzil, On sám sa obmedzuje kvôli našej slobode. Niežeby ťa nemohol donútiť urobiť, čo povieš ale jednoducho nie je malicherný a neurobí to.

Zyzzy píše:Pochop, že tímto paradoxem nevyvracím boha obecně...

Keď už spomínaš toho "boha" všeobecne, aký by mal podľa teba byť?
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod weedcolour 18. 3. 2009 08:23

ještě bych chtěl připomenout ,že
Bůh je láska a moudrost
ty když máš někoho rád tak pro něj děláš snažíš se určitě dělat
jen ty věci co by toho druhého potěšili,samozřejmně dochází k chybám ,k omylům
tak popřemejšlej,
Bible-Písmo svaté-český ekumenický překlad
1Korintským.13kapitola-
Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon.
2  Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem.
3  A kdybych rozdal všecko, co mám, ano kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje.
4  Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá.
5  Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy.
6  Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy.
7  Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá.
8  Láska nikdy nezanikne. Proroctví - to pomine; jazyky - ty ustanou; poznání - to bude překonáno.
9  Vždyť naše poznání je jen částečné, i naše prorokování je jen částečné;
10  až přijde plnost, tehdy to, co je částečné, bude překonáno.
11  Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, smýšlel jsem jako dítě, usuzoval jsem jako dítě; když jsem se stal mužem, překonal jsem to, co je dětinské.
12  Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.
13  A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

moudrost
List Jakubův 3,13
Kdo je mezi vámi moudrý a rozumný? Ať ukáže své skutky dobrým způsobem života, v tichosti, kterou dává moudrost.
14  Máte-li však v srdci hořkou závist a svárlivost, nechlubte se moudrostí a nelžete proti pravdě.
15  To přece není moudrost přicházející shůry, ale přízemní, živočišná, ďábelská.
16  Vždyť kde je závist a svárlivost, tam je zmatek a kdejaká špatnost.
17  Moudrost shůry je především čistá, dále mírumilovná, ohleduplná, ochotná dát se přesvědčit, plná slitování a dobrého ovoce, bez předsudků a bez přetvářky.
18  Ovoce spravedlnosti sklidí u Boha ti, kdo rozsévají pokoj.

4:1  Odkud jsou mezi vámi boje a sváry? Nejsou to právě vášně, které vás vedou do bojů?
2  Chcete mít, ale nemáte. Ubíjíte a nevražíte, ale ničeho nemůžete dosáhnout. Sváříte se a bojujete - a nic nemáte, protože neprosíte.
odtah aut,dovoz aut-1900kg
weedcolour
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tovog 19. 3. 2009 17:43

Tomáš Vognar
tovog
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 19. 3. 2009 21:34

Tak ještě jednou :-)
weedcolour píše:on tu tvojí odpovědˇstvořil

stvořil mou odpověď => stvořil všechny mé odpovědi => stvořil mé činy => nemohu nic ovlivnit
weedcolour píše:svobodnou vůli?buď si necháš poradit nebo ne

Když tvoří mé odpovědi, k čemu rady?
Radím proto, abych pomohl v rozhodování, když ale rozhodnutí tvoří a zná, k čemu ty rady?
"Buď a nebo" znamená, že dopředu nevím, co bude. Ale on to podle vás ví.
"Buď a nebo" znamená, že má budoucnost není jistá a mohu se rozhodnout => nemůže vědět, jak...
Rady mi dává, abych si mohl vybrat svou budoucnost => není dopředu známo, kterou cestu zvolím

Už vážně nevím, jak jinak to říct. :'( Zkrátka je tu rozpor.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zyzzy 19. 3. 2009 22:42

Juanitos píše:...prečo by Boh musel odpovedať?

To přece netvrdím! Říkám přesně to, co teď i ty - že NESMÍ odpovědět, nechce-li mě omezit.

Juanitos píše:Boh ti nikdy nepovie, čo urobíš, iba ti povie, že ak urobíš toto, tak sa stane toto. Ak neuveríš, že Ježiš je Boh a zomrel za tvoje hriechy, budeš niesť následky...

Viz. předchozí reakce na weedcoloura. To by znamenalo, že si svou budoucnost mohu zvolit, tedy že ji bůh nemůže znát.

Juanitos píše:Kde ty berieš istotu, že tá tvoja logika je práve tá správna?

Nikde, ale nefunguje-li logika, pak to tu můžu zabalit :-) Pořád chci po vás všech, ať mi řeknete, co je špatně. Zatím vidím v odpovědích pořád stejné rozpory.

Juanitos píše:Boh ti nepovie, čo urobíš práve preto, aby ťa neobmedzil, On sám sa obmedzuje kvôli našej slobode.

Sláva :-) Konečně jsem od tebe dostal odpověď - v podstatě jde o odpověď B. Děkuji.

Juanitos píše:Keď už spomínaš toho "boha" všeobecne, aký by mal podľa teba byť?

To je dobrá otázka. Církve servírují lidem různé "hotové" podoby boha. Když věda přijde s něčím novým, co se s touto hotovou podobou moc neslučuje, tak se tomu zuby nehty brání, protože něco bylo prohlášeno za svaté, že to tak je a basta (Koperník, pitva těla, ale dnes je to vidět taky - umělé oplodnění, genové manipulace, klonování...). Z mého pohledu je jasná neochota reformy, změny, upřesnění, vývoje. Říct si "tak hoši, ono to tak asi opravdu nebude, mýlili jsme se, věřili jsme doposud blbě, ale v ostatní věci můžeme věřit dál" je pro věřící skoro nemožné a strašně dlouho to trvá. Konkrétně křesťané mají "NEPOCHYBOVAT" vlastně přímo přikázáno.

Prostě je tady nějaká stará teorie boha, jasně je detailně napsáno, jak se vše stvořilo a jak to s bohem funguje. Jekékoliv poznatky vědy se pak všichni snaží na onu teorii všemožnými způsoby napasovat, aby nebyl žádný rozpor a mohli jsme se poplácat po zádech, jak nám to všechno do té naší konkrétní podoby boha zapadá. Ano, může to tak s tím bohem být, ale taky nemusí.

I věda se snaží nové poznatky napasovat na stávající teorie, ale už název "teorie" říká vše. O bohu bohužel neslýchám žádné teorie, jen kázání.

Já osobně bych tedy volil přístup opačný - ze současného stavu poznání světa vyvodit, kde je pro boha "místo", jaký by být mohl a souběžně s pokrokem boha definovat stále přesněji a přesněji.

Můj osobní názor - bůh (malé b!) je jedno z mnoha možných vysvětlení vzniku světa. Boha lze dosadit všude tam, kam prozatím věda nevidí. Zatím nevidím důvod, proč by teorie boha měla být oproti jiným preferována. A už vůbec nevidím důvod třeba odříkávat nějaké básně. Svůj postoj si rád u jakéhokoliv boha obhájím :-)
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wawer Rewold 25. 5. 2009 17:48

Obrázek

Tohle mluví za vše :)
Wawer Rewold
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 5. 2009 19:50

Za co?
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod droopy 29. 6. 2009 17:31

Zly je satan, to tam mas jasne napisane! Ziaden graf to neotoci.
droopy
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 22. 5. 2012 21:49

Hmatatelny buh je LSD. Dej si vysokou davku a pochopis.
LammerOutsider
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 23. 5. 2012 13:37

Spíš už nic nepochopíš
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 23. 5. 2012 13:45

Mluví z tebe vlastní zkušenost?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 23. 5. 2012 16:01

Nekolikanasobna. Je pravda ze mi to udelalo neuveritelnej bordel v hlave co se techto otazek tyce, ale uz aspon tak jednoznacne neodsuzuji boha a jine duchovni veci. Tim nechci rict ze je ze me nabozensky fanatik, ale uz jsem se naucil o vecech myslet z vice pohledu. Doporucuji!
LammerOutsider
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 24. 5. 2012 05:41

děkuji ,nechci 8-)
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků