Byli jste u porodu?

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod polda 10. 5. 2009 20:20

nemyslím,že by porod v délce 7 hodin byl tzv.rychlý - tos asi ulítl.
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 10. 5. 2009 20:33

Já ještě u porodu nebyl, ale byl jsem už na několika pohřbech. Jestli je to podobné, tak to pěkně děkuju. :hm
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 5. 2009 20:48

polda píše:nemyslím,že by porod v délce 7 hodin byl tzv.rychlý - tos asi ulítl.

Myslím, že sedmihodinový porod, je poměrně rychlým porodem. To, že jsou i porody o hodně kratší - to je fakt. Ale také jsou porody o dost delší.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 5. 2009 22:14

A taky záleží na tom, co se bere jako porod - jestli by se to bralo třeba od odtoku plodové vody, moje děti by se narodily po třech, respektive jedné hodině - v obou případech totiž měla manželka už několik hodin stahy a plodovou vodu "vypustili" teprve při předporodní přípravě v porodnici. Anebo opačně, kdyby se to bralo od prvních "poslíčků", kterými tělo signalizuje, že už se "to" blíží. Pokud bychom vzali za skutečný počátek porodu pravidelné po sobě následující stahy, "naše" porody trvaly zhruba 20 a 18 hodin - to beru stahy s intervalem kolem hodiny za počátek porodu, přitom ony nepravidelné "poslíčky" měla manželka už dva dny předtím. Do porodnice se ale vždycky nechala odvézt až ve chvíli, kdy stahy následovaly po méně než 10 minutách a doktor pak držkoval: "...ženská, vždyť vy už jste tady měla půl dne hekat..." Takže v obou případech od dojezdu do areálu našeho místně příslušného špitálu do odstřižení pupečníku v prvním případě asi 4 hodiny, ve druhém s bídou hodinu a půl...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 10. 5. 2009 22:19

Podle mně je porod od okamžiku kdy váš doktoři zavezou na sál a začne se něco dít. To před tím jsou jen příznaky brzkého porodu.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 5. 2009 22:21

S-Tony porod je určitý proces a teď jde o to, od kdy se bude TIME měřit ;-)

... příznak brzkého porodu ... to je i zvětšené břicho těhotné ženy :mrgreen:
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 10. 5. 2009 22:36

První doba porodní se počítá od prvních pravidelných stahů (po deseti, či méně minutách). Takže celkem záleží, kdy se žena dostaví do porodnice. Některá porodí i za hodinu, protože dlouho vyčkává doma. Sedm hodin je celkem rychlý porod. Poprvé jsem rodila 37 hodin a podruhé 13, ale ten druhý byl tak dlouhý jen díky tomu, že jsem ho půlku prospala :mrgreen: . Po injekci proti bolesti jsem se úlně ztratila a probrala mě až sestřička s tím, že se jde na sál rodit. Kdyby mi tu samou injekci dali i poprvé, tak to nemusela být taková muka. Jinak každý člověk snáší bolest jinak, ale opravdu velkou roli tam hraje psychika. Na první porod jsem byla sama a nebylo to moc dobré. Při druhém byly na porodním sestřičky-žákyňky a pořád s námi mluvily a ta bolest se mnohem lépe snášela, že jsme nebyly sami. Osobně blízký člověk musí být ještě lepší vzpruhou. Ale porod určitě nebyl tou největší bolestí co jsem zažila. Měla jsem i bolesti, kdy jsem si říkala zlatý porod. Ten porod měl alespoň nádherný konec v podobě miminka ;-)

S-Tony píše:Podle mně je porod od okamžiku kdy váš doktoři zavezou na sál a začne se něco dít. To před tím jsou jen příznaky brzkého porodu.

Na sál? To už je jen třešnička na dortu. Pár minut a je hotovo. Nejhorší část porodu jsou hodiny na "hekárně"
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 5. 2009 08:24

Ally mimo jiné píše:...Ale porod určitě nebyl tou největší bolestí co jsem zažila. Měla jsem i bolesti, kdy jsem si říkala zlatý porod. Ten porod měl alespoň nádherný konec v podobě miminka ;-) ...

Pod to se nelze než podepsat - taková ledvinová kolika - to je pošušňáníčko!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ally 11. 5. 2009 15:11

Přesně, taková kolika je horší než porod bez komplikací ;-)
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opatt 13. 5. 2009 18:53

Tak jsem dnes byl se zenou na predporodnim cviceni s videem o porodu a naslednou navstevou porodnice. No, nezavidim ji. (sobe take ne). Uz pomalu striham metr :)
Lust och fägring stor!
opatt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 5. 2009 20:08

Klídek - žádný učený z nebe nespad, zato pitomce jako kdyby někdo furt shazoval... Drž se instrukcí personálu a vše, co budeš chtít udělat z vlastního rozhodnutí, hlas nahlas a dopředu - aby měli případně čas Ti zabránit v nějaké nehorázné pitomosti, kterou bys v normálním stavu mysli nikdy nevymyslel - ale s nervama v ranci bys ji udělal úplně klíďo píďo. Neboj, nervózních nastávajících tatínků už tam viděli dvanáct do tuctu, takže je přece neznervózní jeden další... A o zbytek už se postará příroda s menší či větší pomocí odborníků...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 6. 2009 16:18

Tak květen je fuč, máme pomalu Medarda - jestlipak už ten Opatt porodil nebo ještě přemlouvá maminu na hekárně...?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod opatt 6. 6. 2009 08:50

dnes mame prvni termin. Ale drobkovi se asi nejak nechce na tento svet... Nu pockame a uvidime. Samozrejem dam vedet dojmy z porodu :D (pokud mne zena nevyhodi)
Lust och fägring stor!
opatt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 7. 6. 2009 02:42

No Opate , záleží na Tvé nátuře , jestli jí pomůžeš, když se na to cejtíš...Držím v každým případě palec, fakt je , že by to mohlo utužit(no někdy rozložit...?!) rodinné vztahy...v naší době to još nepřipadalo v úvahu, no přesto jestli u toho fakt budeš, tak stačí , že Tu Svoju, budeš držet za ruku a budeš se řídit jen pokyny těch vokolo, že...a Hlavně ať jste pak Zdravý...Já bych do sebe vrazil velkýho Frťana NOVOPASSITu a jeden Feno-barbiťák, he...Starec Marcel od Zvonu...zato jsem skákal kolem cca 300 plín...
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patrik.bb 14. 6. 2009 09:48

Bylo to úžasné, hodně dříny, ale výsledek je úžásný.Po té si bude více ženy a děcká vážit.
patrik.bb
Čtenář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků