Autodráha

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod gotesák 9. 5. 2009 19:54

Ahoj,
tak jsme chtěli synovi zprovoznit cca po 15 letech elektrickou autodráhu, ale ukázalo se, že to není tak jednoduché. Elektrika tam jde, ale jednomu autíčku se prokluzují kola, druhé zas musím přitisknout ke kontaktům, aby jelo(asi už jsou ošoupané ty měděné fousy co vedou kontakt). Je tu nějaký modelář nebo kutil co poradí?
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 9. 5. 2009 20:23

Určitě vyměnit ty fousy. :) Já měl problémové ty "ovladače" do ruky, které se roztékaly teplem.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 10. 5. 2009 02:04

u tebe zni tato veta obzvlast komicky :D
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 5. 2009 08:10

No, bud koupit novou :D a nebo prostě vyměnit fousy, pak to pojede :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod gotesák 10. 5. 2009 09:43

To jedno autíčko má fousy dobrý, ale protáčí se mu kola na hnací nápravě. Jestli jsou už opotřebovaný pneumatiky, nebo je zkusit ošmirglovat?
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 5. 2009 09:44

a doléhají na silnicu?
anonymni

Odeslat příspěvekod MgX 10. 5. 2009 10:29

Možná bych přemýšlel i nad novým autíčkem. V každém případě by bylo vhodné uvést přesný typ autodráhy. Některé staré CZ výrobky a jejich náhradní díly, jsou dostat v bazarech. A tak člověk za dobrý peníz, zakoupí zcela nové auto, ovladač, sadu náhradních ozubených koleček a motoru do autíčka atp.

Jinak ... zkusil bych vyměnit kartáčky a pročistil motorek a ozubená kola kolem něj. Překontroloval, zda některé není prasklé, nechybí mu zub.
Na klouzavé kola, skutečně může pomoct jemný smirek. Pokud se zdá, že auta moc kloužou po autodráze - třeba v zatáčkách - je třeba tuto očistit (třeba vlhkým hadrem - při vytažené koncovce ze zásuvky!!!, následně osušit) a pak „přegumovat“ běžnou školní gumou.
Naposledy upravil MgX dne 10. 5. 2009 10:30, celkově upraveno 1
Důvod: Předchozí dva OT příspěvky odstraněny.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 10. 5. 2009 10:44

MgX: to jsem netusil ze jsi takovy odbornik na grip na autodraze. :) Hele ze ty taky podle aktualnich podminek prehazujes kolecka s meksi a tvrdsi smesi? ;) :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 5. 2009 10:52

Jeffe odborník na grip nejsem - já raději, když to klouže :D A kolečka nepřehazuji, bo autodráhu nevlastním :-(

V každém případě ... přegumování některých dílů autodráhy může pomoct k lepší přilnavosti autíček (zvláště u některých druhů plastových dílů).
Jak jsem již napsal - pro lepší rady je dobré uvést, přesnou značku a typ autodráhy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 10. 5. 2009 11:07

A nezapomínáte tak trochu na telemetrii? :hm
Anonymous

Odeslat příspěvekod MgX 10. 5. 2009 11:23

Jersey II. čekáme, že nás poučíš :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 10. 5. 2009 14:16

jannnn píše:u tebe zni tato veta obzvlast komicky :D
A ještě něco... bolí mě zadek.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 11. 5. 2009 14:52

prokluzuje spojka... :)

trošku poštelovat kontakty, nebo třeba ohnout ty fousky nezvedají auto, že nedoléhá na dráhu a prokluzuje...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 15. 5. 2009 15:06

MgX píše: (třeba vlhkým hadrem - při vytažené koncovce ze zásuvky!!!, následně osušit)
hlavne tohle! tech 12 voltu vama prozene takovejch amper ze budete na uhel... (nebo ma snad MgX autodrahu napajenou z troleji a jezdej mu tam mini-trolejbusy? :D )
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 15. 5. 2009 15:22

Třeba to myslel tak, aby šetřil proudem při nepoužívání. :D
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků