Verbální diskriminace hubených

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod gotesák 8. 5. 2009 20:49

Ahoj, nenechte se mýlit NICKEM, jsem žena, žádná puberťačka, 175cm výšky a 50 kg váhy, 2 děti.
Proč vypisuji toto téma je problém, kdy přijdu ke známým(příp. kamarádce) a ta mi bez skrupulí řekne:" Tys zase zhubla, na tobě ty hadry nějak visí......". Podotýkám, že objektivně nejsem ani extra kráska , ale ani žádná šereda nebo anorektička. Jím spíš více, a že jsem hubená je dáno pravděpodobně geny. Jde o to, že k plnoštíhlým či tlustým ženám si nikdo nedovolí přijít a říct:" Tys zase přibrala, máš větší zadek, špeky ti tečou čím dál víc", ale nám hubeným to každý s chutí vpálí přímo do ksichtu a vůbec se nestydí. Toto mě vadí čím dál víc. Má někdo podobný problém?
Podotýkám, že nemám problém s tím, že někdo je tlustý a někdo hubený a nechci řešit otázky na takovéto témata případně na téma co se komu libí. Zajímají mě názory podobně postižených(žádné trauma z toho nemám, ale třeba nás je víc.......).
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 8. 5. 2009 21:33

já z toho trauma taky nemám, ale vidím to stejně. taky jsem na svoji výšku dost hubený a nenadělám nic. :)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 8. 5. 2009 21:37

U me je to to same. Musis se umet nad ty reci povznest ;) .
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 8. 5. 2009 21:40

Nemám problém vpálit obézním do obličeje názor na jejich špeky, když si o to řeknou. Na druhou stranu nemám problém přijmout útok na moji postavu a po slovní přestřelce si objednat s protivníkem další pivo :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 8. 5. 2009 22:03

já už si z toho spíš sám dělám legraci. imho je to nejlepší přístup :)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 9. 5. 2009 07:57

Je to tak. Kdyz nekdo narazi vtipkama na mou postavu, tak o ni vtipkuju taky :-))
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 9. 5. 2009 08:30

Protoze se u tech hubenych nepredpoklada, ze by z toho mohli mit psychicke trauma, jako u tech silnejsich, tak je to tak jak pises. Ono je jaksi "spolecensky neprijatelne" nekomu do oci rikat, ze je tlustej, narozdil od toho, kdyz nekdo muze libat kozu mezi rohama.

Reseni je bud pribrat nebo se s tim smirit :)
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 9. 5. 2009 09:27

Tak můj problém byl, že když jsem byla silnější postavy (175cm/86kg), tak mi každý vpálil do obličeje, že jsem tlustá. Hlavně ve škole apod.
Po zdravotním problému jsem zhubla na 56, to se ostatním nelíbilo a vpálil mi do obličeje, že jsem anorektička. A doktoři mne posílali na gastroskopii a k psycholožce..
Po cca 2 letech jsem přibrala na 70kg, ale to mi vydrželo cca 6měsíců a tělo se opět chtělo vrátit na 56kg. Zabrzdila jsem to na 59kg a teď si udržuji 62kg.

A konečný verdikt? Dle rodiny (hlavně babiček a dědy) jsem pořád strašně hubená. Přítelovo babičky jsou z toho na větvi a každýho se ptají, jestli vůbec jím. Jím a docela dost. Jen nezdravé věci si dávám jen občas (cca 1 za měsíc až dva)
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 9. 5. 2009 09:58

Já jsem taky považován za "hubeného". Mám lehce přes 180 cm a váhu 70-75 kg, což je objektivně vzato normální hmotnost (třeba podle BMI).

Módní trendy jdou mimo mě 8-)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 9. 5. 2009 10:13

Když ti to nějaká ženká řekne, tak ji normálně odpověz "Za to ty máš zadek jak almaru". Přiště už ti dají pokoj..
Lidi co tě po dlouhé době potkají a první co je napadne tě urazit jsou paka. Takové kamrády nemám.
Já byl taky hubený, pak jsem měl břicho, ale teď už jsem chlap.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 9. 5. 2009 11:45

A co třeba nějaké tričko ;-) ?

Obrázek
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 9. 5. 2009 12:13

Kirkwood píše:A konečný verdikt? Dle rodiny (hlavně babiček a dědy) jsem pořád strašně hubená. Přítelovo babičky jsou z toho na větvi a každýho se ptají, jestli vůbec jím. Jím a docela dost. Jen nezdravé věci si dávám jen občas (cca 1 za měsíc až dva)

Podle mé babičky je hubený každý, kdo nemá podle BMI alespoň obezitu druhého stupně.

Možná výsledek toho, že vyrůstala v poválečném období.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 9. 5. 2009 12:57

Tak já jsem taky podobně postižený, pokud se to tak dá nazvat. :-) Ale nějaký osobní problém jsem s tím nikdy neměl. Ono taky záleží na tom, jaká je člověk povaha; u mě, pokud to můžu hodnotit, je to zrovna docela v souladu. Jsou ale kluci, co s tím mají problém, protože by chtěli vypadat víc "mužně".
Deleted user

Odeslat příspěvekod Slonik 9. 5. 2009 14:17

Já bych teda potřeboval pěkných pár kilo dolů. Jenže hrozně rád vařím, takže to jde opravdu obtížně. Ale už začíná být k sehnání sezónní zelenina, tak to snad půjde :-)

Ze svých nadbytečných kil si klidně udělám srandu.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 9. 5. 2009 19:37

Tak to já měřím 190 cm, vážím 90 kilo a nemám vůbec ani pupek co by přečníval. To se musíte kluci víc snažit. Jíst to se rád najím, ale sere mně kdybych vypadal tlustý. Takže víc jím, ale taky se více hýbu.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků