Modelová situace: volali by jste 112?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod teplice 2. 5. 2009 20:43

Ahoj,

mam takový dotaz :) bydlím na sídlišti a často se stává, že prostě je nutno volat na tísňovou linku...jenže je tady takovej problém, nevím, jak přesně ho popsat, tak snad to pochopíte :)

Prostě máme tady několik parkovišť a stává se, že posádka zajede tam, kam nemá a ztrácí tak zbytečně čas. Například dneska, kdy přijela nejdřív PČR k nám na parkoviště, ale nikdo je nevolal a tak hledali, dokud asi po 2 minutách nenašli ten správný dům. Za chvíli dorazili měšťáci a ti pro jistotu jeli úplně jinam a ke správnému domu došli pěšky z úplně jiného parkoviště. Nakonec přijela záchranka, která našla místo nejpozději (můj odhad jsou 4 minuty po příjezdu do naší čtvrti).

Je jasné, že někdy za to může ten, kdo volá...stejně jako minule, kdy zase hledali hasiči několik minut správný vchod (do té doby se snažili aspoň nakopnout volající, že celou dobu houkali)...ale to je jiná, to je prostě "neznalost lidí".

Obrázek

Ovšem situace je celkem nepřehledná a já bych jí rád řešil. Na obrázku jsem vyznačil následující údaje:

červeně jsou vyznačená parkoviště
šedě je vyznačena silnice
černě je Kaufland
a modrá značí nejčastější směr příjezdů vozidel

Problém je v tom, že plno lidí neví jak situaci popsat a možná i v tom, že prostě...ne vždy se správně zorientuje posádka. A já se ptám, jestli nevíte, jak tohle řešit? Pač prostě někdy může jít o život ;-)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 6. 5. 2009 19:43

no?:)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 7. 5. 2009 11:15

no tak ono je to asi takle tezky. na samotnym miste jsou urcite i jiny poznavaci znaky. treba je kazdy ten barak jinak vysokej, ma jinou barvu, pred jednim muze byt treba hriste nebo rust stromy, v nekterym muze byt v prizemi obchod, do ulice kde nejaky stoji muze vest treba z hlavni cedulka (jako na neco uplne jineho, ale ze se podle toho da poznat, kde odbocit), jedna z tech cest muze byt jednosmerka, muzou tam nekde byt treba popelnice,...atd, atd...

rozhodne je to lepsi dycky popsat necim takovymdle nez rikat "na 4. odbocce uhnete doprava, pak 30m rovne, pak pro zmenu doleva a osmy barak po levici je on."
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 7. 5. 2009 14:52

No zrovna jsem se koukl na mapu a fakt to vypadá dost nepřehledně. Jak tam ale můžou bloudit ti policajti, to mi jasné není, když na mapě je napsané, že mají služebnu přímo uprostřed toho bloku.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 7. 5. 2009 20:19

Ajo, mapy mě nenapadly...tady to je http://www.mapy.cz/#x=131789664@y=13799 ... _145704833

a policajti maj sídlo hned za našim domem, ale nevím, většinou asi přijedou odjinud..nevím no
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 7. 5. 2009 20:25

Já bych se schoval za roh a volal bych pomoc tak aby to znělo jako z druhé strany.
A když by někdo pomohl, tak bych přestal volat a utekl bych.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 8. 5. 2009 09:21

Dneska se to stalo znova. Sousedce vykrádal nějakej feťák auto a měšťáci přijeli místo k nám, tak na parkoviště ke Kauflandu...ale stejně by to asi nestihli :grr:
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 10. 8. 2009 19:37

tak dneska jsme měli s autobusem bouračku a musel jsem volat záchranku, policajty a pomáhat řidičovi...hroznej pocit, klepal jsem se ještě půl dne potom, ale ten pocit, že jsem pomohl je dobrej :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wrrong 11. 8. 2009 06:59

112 nevolat, mají jeden dispečink a nemají místní znalost. Linky 150, 155, 158, mají dispečink většinou v každém bývalém okrese nebo alespoň v každém současném kraji a mají místní znalost, lépe identifikují místo. 112 je ale dobrá pro cizince, protože tam mají zase vyškolené operátory se znalostí cizích jazyků. Ve větších městech je možno volat i 156, když tam mají MP.
"osobne" je o5z5 !!!
wrrong
Čtenář

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 8. 2009 14:09

wrrong: prozradím ti tajemství.... volat 112 a 150 je to samé. Jde to na dispečink hasičů a rozděluje se to podle zatížení linek v krajích. A klidně můžeš volat 112 a požádat o přepojením na místní oddělení PČR. volání na 158 tě nespojí ani na místní, ani na nejbližší odděleni, ale v lepším případě na krajské. MInimálně z mobilu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beholder_ 11. 8. 2009 14:39

Pri akejkolvek havárii sa treba najprv pozret, či sa dá vytiahnut ranený von.
Ak áno, tak sa najprv volá záchranka. Ak nie, tak sa najprv volajú hasiči. Hasiči aj sami zavolajú
záchranku. O:-)

Už sa stalo pár havárií, že ľudia privolali záchranku, ale tí neboli schopní dostat raneného z auta von,
tak museli dodatočne volat hasičov, aby im raneného vyprostili.
Neverte svojmu srdcu. Chce vašu krv.
Tak, a prerazil si múr hlavou - a čo budeš robit v susednej cele?
Beholder_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod teplice 11. 8. 2009 18:51

No, já třeba včera volal první policii a potom záchranku. Pak jsme pomohli řidičovi a mezitím přijela první záchranka, pak druhá a už to bylo v "pohodě"..
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grammator 6. 10. 2009 13:12

tak takhle diskuse mi příjde bezpředmětná...

nedávno sem musel volat sanitku, sebevědomně sem na telefonu namačkal 155, dámy a pánové, NIC! Volané číslo neexistuje, takže sem skončil na 112ce... sanitka tu byla za sedm minut od chvíle co mi to zvedla... (později mě přepojila přímo na dispečink sanitek kvůli navigaci)
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amaru 6. 10. 2009 20:42

Tak vzhledem ze pod vaznou dopravni nehodou si predstavim dopravni kolaps, hafo zranenych a plameny, tak asi v ramci uspory casu 112
Amaru
Čtenář

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 7. 10. 2009 00:54

Raději nemuset volat, že...brou Ponocnej Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků