.

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Cristinne 3. 5. 2009 21:58

odpad, rizika, neobnovitelnost zdroje..
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 3. 5. 2009 22:08

Petr1968 píše:Obrázek 8-)

Jsem čet feťák.
Anonymous

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 5. 2009 10:36

-vasek- píše:Když už jsme v tom. Co je vlastně na jaderných elektrárnách tak neekologického, že je zelení tak nesnáší?


Odpad + velmi problematické a obtížně řešitelné následky větší havárie. Na druhou stranu jejich provoz neemituje žádné skleníkové plyny a odpad snad bude také časem řešitelný.

Prostě Bursík nebursík - asi to bez nich nepůjde :-l
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 4. 5. 2009 11:39

No sice vodní pára je skleníkový plyn, ale v porovnání s tím co vypouští elektrárny na fosilní paliva.. Tak nějak by podle mě rozumně uvažující ekolog měl být pro jadernou energii. Vzhledem k tomu že elektrárny využívající obnovitelných zdrojů se ve většině případů ekonomicky nevyplatí.
-vasek-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cristinne 4. 5. 2009 17:04

nj, jenže ono ani palivo pro jaderný elektrárny není nevyčerpatelný...
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 5. 2009 17:08

to jistě není, nicméně je ho více než uhlí/ropy/plynu atp. Opravdu je to momentálně (samozřejmě v kombinaci s dalšími zdroji a úsporami) jediná schůdná cesta. Bohužel ...
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 4. 5. 2009 17:20

Kdyby mi cokoliv, co má něco společného s JE, chtěli stavět za barákem, bouřil bych se také. Ono se řekne, že je to bezpečný a blá blá, no mít to hned za *****í bych stejně nechtěl. Z tohoto pohledu se nedivím, že to v Evropě nikde příliš nechtějí.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 5. 2009 17:47

Sice to nikde není za barákem, ale také se nedivím, že to lidé příliš nechtějí. Co ale rozhodně chtějí je svítit a topit. I Ti Rakušáci, kteří sice vášnivě bojují proti Temelínu, ale elektřinu z něj v klidu a míru dovážejí a vůbec jim to nevadí :-)

Jsem docela zvědavý na mikroelektrárny - například reaktory od Hyperion Power Generation mají výkon něco pod 30 MWh.

Krásně zní i údajný záměr Toshiby s jejím 200 kWh reaktorem o rozměrech 6x5 metrů (to ovšem považuji za nějaký fake).
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků