údržba obuvi

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod aquarkko 20. 3. 2009 11:31

tak brácha říká nepajcovat, vy zas jo...kdo se v tom má vyznat?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 27. 3. 2009 22:17

mareq0 píše:pokud někdo nedělá několikadenní túry, tak je to zcela zbytečné...
Oblečení pereš? Pereš. Tak nekafrej blbosti. Kór kožený boty, ty je třeba ošetřovat.
krtenek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadrvo 25. 4. 2009 11:52

Čus, mám dotaz pral jste někdo boty converse v pračce? Je to v pohodě? Nerozepí se nebo tak něco?
Z.A.D.R.V.O
zadrvo
Čtenář

Odeslat příspěvekod MgX 25. 4. 2009 12:17

Pokud se nepletu - pak žádný výrobce obuvi nedoporučuje tuto prát v pračce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 25. 4. 2009 18:39

K tomu praní v pračce.
Tak on o to není problém. Jen je třeba nastavit šetrný program pro svetry nebo tak něco. Nedávat více než 40 stupňů a používat málo agresivních prášků. A hlavně bez ždímání.
Prostě jen nějaký program pro přečváchání a je to v pohodě.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 4. 2009 18:48

S-Tony: Problém je v tom, že v rámci úspor bývají boty často lepené (šití je jen ozdobné) a mohou se rozlepit (začít rozlepovat).

Celošité boty aby dneska člověk pohledal :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 26. 4. 2009 07:19

Ony se rozlepí právě tou teplotou. Normálním pouhým mokrem by neměly.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 4. 2009 07:23

Rozlepí se i mokrem - ale obvykle až při delším kontaktu - záleží na kvalitě provedení. Zkus si na dovolené používat "suchozemské" sandály na brouzdání ve vodě - je dost vysoká pravděpodobnost, že ti celou dovolenou nevydrží - vlastní zkušenost :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 26. 4. 2009 07:35

Mně se potí v létě nohy i na suchu, boty jsou mnohdy taky díky loužím promočené skoro na skrz a že by se mi kvůli tomu rozlepili boty to nevím.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rocky 28. 4. 2009 11:45

Mám semišové boty a už jsou docela zašlé, ale nevím jestli s tímhle povrchem můžu dát do pračky(?), nebo kdyby se nastavil nějaký šetrný program tak by to šlo?
Rocky
Čtenář

Odeslat příspěvekod michee 28. 4. 2009 12:12

Do pračky bych to nedávala, takové boty bych prala "ručně" - vlahou vodou, jemným kartáčkem a nějakým čistidlem nebo mýdlem.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 4. 2009 13:12

Semiš je kůže, bude mít po namočení tendenci tvrdnout.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 28. 4. 2009 13:53

To je možné, pokud pak botu napustí nějakým olejem na obuv, tak by neměl být problém. Pokud by byla botka jen lehce špinavá, tak stačí mokrá hubka a hotovo. Ale pokud jsou už dosti zašlé, tak bych se do nich pustila na tvrdo a pak po vysušení ošetřila, aby bota nepopraskala.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 28. 4. 2009 14:26

Já peru boty pomocí kartáče lavoru a spoutu druhů chemikalíí.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 28. 4. 2009 19:43

prosímvás, tak řekne už mi někdo, jestli můžu celokožený boty namočit do teplý vody s práškem a nezničím je tím?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků