Modelová situace: volali by jste 112?

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod teplice 28. 3. 2009 21:21

Modelová situace: jste svědkem vážné dopravní nehody. Co dělat? Volat 112? Co by jste dělali právě vy?

Já osobně bych nevolal 112, jelikož s ní nemám dobré zkušenosti (volal jsem kvůli požáru a jaksi taksi to nebylo zrovna dobře zvládnuté). Jaké máte zkušenosti vy? Volili by jste národní linky (155, 158, 150, 156)?

Na obranu dispečinku 112 musím uvést, že zase může kontaktovat všechny jednotky (MP, PČR, ZZS, HZS) najednou...
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 28. 3. 2009 21:22

Volal bych 112.
Anonymous

Odeslat příspěvekod teplice 28. 3. 2009 21:23

Proč? :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 28. 3. 2009 21:53

volal bych 155 s tim, že bych zdůraznil, aby kontaktovali a přivolali hasiče.

a důvod - při nehodě, kde jsou zranění, je dobrá každá sekunda a třeba zrovna ten čas předání požadavku mezi "linkou 122" a "linkou 155" (nevim jak přesně se ty jednotlivý stanoviště jmenují) může být klíčový. že přijedou hasiči nebo policie o 3 minuty později, na tom už tak nesejde.
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 28. 3. 2009 21:57

Volal bych 112. Důvod? Může kontaktovat všechny složky. Nevím zda bych měl volat první záchranku či hasiče. A propo ve většině případů 112=150. Pokud bych ale měl někomu opravdu cíleně poskytnout první pomoc pak asi 155. Operátor/ka 112 by mi asi moc cenných rad s oživováním nedala.
-vasek-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 28. 3. 2009 22:51

Máš pravdu, linka hasičů se opravdu rovná lince stodvanáct. Líbí se mi řešení, kde se zdůrazní ti hasiči.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 28. 3. 2009 23:23

Ano, záleží na okolnostech. Pokud je potřeba rychlá lékařská pomoc, budu volat 155, pokud by situace vyžadovala více složek IZS, tak asi 112. Navíc může dojít i na možnost, že v daném místě nebude mít můj operátor signál (stává se to u všech tří) a tam je 112 jedinou možností.

IZS je skvěle vymyšlená věc, jen trochu haprovaly některé části lékařské záchranky, které neuměly příjmat tzv. datovou větu, kterou operátor 112 při příjmu hovoru vytváří a rozesílá. Jak je to nyní, netuším.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 28. 3. 2009 23:41

pokud nemá operátor signál, tak by měly fungovat všechny tísňové linky ;-)

112 je pak výhodou v pohraničí, kde se může stát, že není signál ani jednoho českého operátora, ale je zahraničního. v tom případě se dá využít pouze linka 112 (jelikož jde o celoevropské číslo), ale člověk se dovolá na zahraniční centrálu.
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 28. 3. 2009 23:49

jannnn píše:pokud nemá operátor signál, tak by měly fungovat všechny tísňové linky ;-)

to si nemyslim, cisla jako 112 nebo 911 jsou definovana jako nouzova a pocitaji s nima vsichni vyrobci GSM aby fungovaly ve vsech sitich i bez SIM. Jen tak pro zajimavost zkus na zamcene klavesnici zadat 112 a 158 a uvidis ten rozdil v chovani telefonu. :-)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 28. 3. 2009 23:58

no jasný, o tomdle vim. ale tady se nejedná o vlastnost telefonu, ale o nastavení sítě... :)

zkusim to najít někde napsané :)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 3. 2009 00:03

Jeffe: to není o výrobci mobilů, ten tam vkládá co jde vytočit i bez simkarty :-) a pak na nastavení sítě je možnost volat i jiná, takže pokud nemá signál tvůj operátor, ale jiný ano, zavoláš si i 155, 150, 158... Pokud tam je ale úplně bez signálu žádného operátora, jde jen 112
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod Jeffe 29. 3. 2009 00:07

Mozne to je, nikdy jsem to nezkousel. :-)

snowboarder píše:Pokud tam je ale úplně bez signálu žádného operátora, jde jen 112
Jak jde 112 tam, kde neni signal zadneho operatora? :hm O:-)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 3. 2009 00:10

kua, to jsem se do toho zase zamotal... tam jsem chtěl napsat tu část o tom, že 112 třeba zavoláš i z telefonu bez simkarty, nebo z jakéhokoliv zahraničního, nebo i pokud máš signál operátora jiné sítě atd.

Jinak je to asi 3 měsíce, co jsem jel kolem bouračky, signál jsem neměl a volal jsem 155 :-)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod mbing 29. 3. 2009 00:31

Číslo 112 implementuje výrobce mobilního zařízení.

Všimli jste si, že 155 má v sobě dvě stejná čísla pro rychlejší vyťukání, protože je ze všech čísel nejdůležitější? :)
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 3. 2009 00:33

na tos prisel sam? :D :D
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků