Federálny Rezervný Systém(resp. kto spravuje banky Západu)

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trodas 22. 3. 2009 09:24

Andrew_R - OMG :-D Tak tady ma nekdo huste mezery a mel by si ten Kapital precist. Ja vim, 500 stran mnoheho odradi, ale... doporucuji. Citace je, samozrejme o ohledem na misto, presna co se vyznamu tyce. Presnejsi a lepsi preklad by byl takovyto:
Majitelé kapitálu stimulují proletariát ke koupi stále většího množství a stále dražšího zboží. K tomu využívají půjček, které sami poskytují. Zvrat nastane ve chvíli kdy se tyto půjčky stanou nesplatitelnými. Nesplacené půjčky nutí banky k půjčkám u státních institucí. Rozhodující role státu v půjčkách soukromým firmám bude prvním znakem nástupu nové éry - éry komunismu a to celosvětově.
Defacto je to ale stale o tomtez.


par -
I ty spekulace mají dobře pojištěny a to již v době kdy to dělají a vědí co dostanou od státu zpět, at už jde o pojistku, či záměr. Ale je to jen můj názor, který podložený nemám skoro ničím. Tak ho berte s rezervou.


Ale mas cim to podporit. Munici ti dodavaji kazdy den sami - viz. pripad Madoff.
http://www.zvedavec.org/komentare/2009/ ... adoffa.htm

S tím že je tato nekompatibilita umělá víceméně souhlasím. Ale i tak to není tak jednobarevné. Jsou lidé, kteří se snaží, pokud jim to obchodní oddělení ve firmě dovolí, dělat svojí práci...


Jejich vliv je natolik omezeny, ze se v jinych rozhodnutich jak snizit zivotnost PC zcela ztraci. Nelze treba prehlasovat nakup neznackovych nekvalitnich kondiku o kterych se vi, ze po nejake dobe odejdou v technickem oddeleni. O tom rozhoduje vyrobni a proto se prototypy desek a produkcni modely tak vyznamne lisi v stabilite, spolehlivosti a overclocku... ;-)
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod par 22. 3. 2009 10:42

trodas píše:Jejich vliv je natolik omezeny, ze se v jinych rozhodnutich jak snizit zivotnost PC zcela ztraci. Nelze treba prehlasovat nakup neznackovych nekvalitnich kondiku o kterych se vi, ze po nejake dobe odejdou v technickem oddeleni. O tom rozhoduje vyrobni a proto se prototypy desek a produkcni modely tak vyznamne lisi v stabilite, spolehlivosti a overclocku... ;-)

Myslím že spíš než na příklad jsi měl reagovat na to co bylo pod ním. Ale ano souhlasím, vliv na to jak systém funguje jako celek je ze zdola minimální. Ale rozpor při pohledu na to co je dole je značný a proto ty příklady ve filmu značně pokulhávají. A to je to co jsem chtěl říct. Nezpochybnuji závěr filmu, jen na čem byl postaven.

( Pokud bych reagoval na příklad, životnost se sníží, ale klesne i cena. Nějaká konkurence tu zůstala a musí zůstat už kvůli dělbě moci. I když globální rozhodnutí určité skupiny nad tím vším se budou snášet jako mlha. Snad mi trochu rozumíš. )

Pokud jde o toho Marxe, nepochybuji že věděl o čem píše, jen mám dojem že jen jaksi neřekl všechno. Třeba opravdu, jak uvádějí nějaké konspirační teorie, jeho cílem byla ta komunistická (fašistická) společnost.
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 22. 3. 2009 11:37

trodas: První tři díly kapitálu mají dohromady kolem 2000 stran. Pokud tam připočítáme i diskutabilní díl čtvrtý, dostáváme se na číslo kolem 3500 stran. (Připadalo mi vhodné tě nejdřív upozornit, kolik jsi toho přečetl. – i když, proč si nenapsal, na jaké je to stránce?)
Přínos Karla Marxe, syna úspěšného právníka, zetě pruského šlechtice, je dvojí -- vynález polylogismu a ještě důležitější byla jeho doktrína nevyhnutelnosti socialismu, ke které došel po osvícení Hegelovým dialektickým mysticismem.
Marx nepředpovídal konzumní společnost, ale zbídačení. Ani nedokázal "geniální" socialismus obhájit ekonomií, proto tvrdil, že ekonomie je buržoazní věda, která podléhá kapitálu.

Já ti pomůžu, zadej si do googlu heslo: Karl Marx fake/Hoax :nenapadne (především tento tvůj druhý citát je středem zájmu vzdělanců, kteří už upustili od "starého" způsobu poznávání a věří jen fantastickým internetovým zprávám).
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rado3105 7. 3. 2012 15:10

co vy ekonomicki odbornici a kritici, aky mate nazor teraz? :D
rado3105
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků