Karty, karetní hry

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 3. 2009 22:27

Ahoj Pauzáci,

hrajete karty? Které hry hrajete nejraději? Prší, poker, blackjack, mariáš volený, mariáš licitovaný... Já docela propadl licitovanému mariáši (máme to v rodové linii) a začínám opatrně objíždět ligová kola a turnaje, učím se hrát :-)) A vy? Jak jste na tom? Dost by mne zajímal hlavně ten mariáš, protože na kolech jsem viděl, že nejmladší hráči mívali tak okolo 35...

Jak jste na tom vy a karty?
anonymni

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 3. 2009 00:44

Já jedině poker. Ale bohužel v mém okolí to snad nikdo nehraje, do kasín nechodím a po internetu se mi to hrát nechce. Bohužel tak hraji jen velmi málo.
Mariáš mi od pohledu připadal takový suchý. Jeho pravidla jsem se ale nikdy pořádně neučil.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 3. 2009 11:14

Jaký poker? Texas Hold´Em?
Jack: pravidla jsou docela složitá a než je pořádně pochopíš a naučíš se je, tak to stojí dost nervů (a peněz :-)))

btw. pokud se chcete něco více o mariáši dozvědět, tak se koukněte na www.talon.cz :wink:
anonymni

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 3. 2009 11:44

Jj u jiných variant už člověk drží moc v ruce a to nemám rád. To už se mi špatně počítá šance.

Hraje se ještě mariáš v hospodách? Když jsem byl menší, každý o tom mluvil, ale já to snad nikdy neviděl.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 3. 2009 11:50

Jack: ano, vzhledem ke kombinacím se mi taky nejlépe hraje Texas Hold´Em.
JJ, mariáš se hraje v hospodách i na internetu. Dokonce jsou i mariášové ligy, několikrát za rok se udělá československý turnaj, kam jezdí nejlepší hráči z těch lig. Každý týden je ligové kolo v nějaké hospodě, je to se vší parádou, tabulky, body, dresy... tady u nás funguje tzv. M-S liga.
Zrovna včera jsem byl na turnaji ve voleném mariáši, ten se hrál na vesnici, v hospodě na fotbalovém stadionu :-))

S tou ligou a Superligou (něco, jakoby v hokeji liga - konference a Superliga - NHL) je to asi takhle.
anonymni

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 3. 2009 11:54

Turnaje jasné. Já ale myslel takové ty kamarádské partičky u píva. Jak je vidět častokrát ve starších filmech.
Hraje se mariáš v kasínech?
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 3. 2009 12:06

jo, kamarádské partičky se hrají buď u někoho doma, nebo v hospě. V kasínech se, myslím, nehraje. Ale mohu se mýlit.
anonymni

Odeslat příspěvekod Mathey 15. 3. 2009 14:14

jo, karty, dobrá to zábava. Já můžu UNO, poker, Magic, válku, na PC Solitaire a Srdce.
Mathey
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 15. 3. 2009 14:20

Marias, hraju ho docela rad. Obcas i licitovany, ale myslim, ze lepsi zacinat s normalnim. Akorat vetsinou neni spravny pocet do mariase, do hospody pravidelne nechodim :)

Poker si taky obcas docela rad zahraju, ale vic me bavi jej sledovat v TV. Na CT4 davaji kazdy tyden nejakou ligu, je to docela napinave :)
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 3. 2009 18:43

4honza: s tím počtem to bývá holt problém...hraješ na talonu? A normální = u Tebe který?
anonymni

Odeslat příspěvekod 4honza 15. 3. 2009 19:30

Normalni marias = voleny, tj. bez licitace. Na talonu nehraju, radeji hraju se prilezitostne se znamymi. Rekl bych, ze marias na Internetu je jen polovicni zabava :)
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 3. 2009 19:44

jj, volený se dá, i když, včera jsem byl na turnaji ve voleném, no a nějak mi k srdci nepřirostl. S poloviční zábavou souhlasím, není nic lepšího, než pohodová partička mariáše u normálního stolu. ;)
anonymni

Odeslat příspěvekod AliGiro 15. 3. 2009 21:03

souhlasím s Jackem.Moc karet v ruce je na houby.Proto jedině Texas Hold´Em.hraju ho přes net, ale samozřejmě jen s virtuálníma prachama.S opravdovýma bych si netrumfl
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 3. 2009 22:15

AliGiro: To já jo. Počítat umím, ale pak už by se člověk od netu nehnul vůbec :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AliGiro 15. 3. 2009 22:16

no problém je taky v tom, že nevím kam by mě za opravdové hraní dali.Nezletilý by to asi neměl dělat :D
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků