Vázaný prodej

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod georg68 5. 3. 2009 09:21

Dobrý den,
nakupuju v jednom internetovém obchodě s výpočetní technikou v Brně. Když objednávám určité zboží (DVD média, cca 90Kč), zároveň musím koupit i jiné zboží (obal na BluRay, cca 6Kč ), o které samozřejmě nemám zájem. Je tahle praktika vůbec legální ?
georg68
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 5. 3. 2009 20:15

Tady je odpoved od kovare. Vazany prodej muze byt povazovany za diskriminaci spotrebitele:

http://www.spotrebitel.cz/index.php?opt ... &Itemid=88
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod mikicz 5. 3. 2009 21:04

georg68: o jaký eshop jde? já jenom, jestli to není třeba nějaký bundle, nebo akce?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod georg68 6. 3. 2009 07:12

Jde o Computershop (softcom) na Jiráskové. Vložím do košíku DVDRWBQP4S1 a vloží se zároveň BOXBL0002 jako 'Spřažené zboží'. O bundle nebo akci není nikde řeč. Kdyby řekli 'tohle zboží je za tolik a dostnete k němu zdarma toto', tak bych neviděl problém.
georg68
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 3. 2009 20:08

No sice jde v tomto případě jen o 5,90, ale chápu, že to štve. Pokud to s nimi nechceš komunikovat předem, napsal bych do poznámky k objedávce, jsem si žádný box neobjednával a že o pojmu "spřažená položka" či "spřažený produkt" se v jejich obchodních podmínkách nepíše. Pokud by cena dobírky obsahovala i ten box, tak bych si zásilku nepřebíral a informoval obchod e-mailem, že zásilku nepřebírám, protože cena neodpovídá ceně sjednané v kupní smlouvě (+ poštovné).

Jelikož se firma chlubí, že jim SOS auditoval obchodní podmínky, možná by stálo za to na tuto praxi SOS upozornit.

Podle mého názoru jde ale o technickou chybu, protože žádnou takovou věc to u jiných médií (zkoušel jsem asi 5 různých) nedělá. Takže bych jim napsal předem a teprve kdyby se cukali tak bych zvolil výše uvedený postup.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert