Federálny Rezervný Systém(resp. kto spravuje banky Západu)

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 19. 2. 2009 23:01

jannnn: Mám doma půlmiliardovou. Ti ji prodám za 1 000 000 CZK. Podle mě dobrá cena. Prodělám na tom, ale pro tebe to udělám ;-)
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 19. 2. 2009 23:11

hele na ebayi je to tak kolem 10 dolaru, to ujde.
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chichi 22. 2. 2009 00:07

ale stejne je zajima predstava kdyz zijete v zimbabwe (pred hyperinflaci) mate nasetrenou hromadu penez, kterou jste sporili 20 let. Tesite se ze si koupite nádherný nový dum, auto a psa. A pak najednou zacne hyperinflace a za sve uspory si koupite tak maximalně rohlík.
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 22. 2. 2009 15:39

Chichi: Trošku ti naruším tvůj šílený svět fantastických teorií. V Zimbabwe, kde je nezaměstnanost kolem 80 %, lidé se dožívají sotva 40 let a když už někdo má práci, vydělá si sotva na jídlo - si člověk hromadu peněz fakt nevydělá ani bez inflace.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 22. 2. 2009 20:31

Chichi:

Pokud je inflace uz v radech stovkach procent, penize samy o sobe ztraceji smysl a nikdo je ani nechce. Pak je lepsi rovnou obchodovat v naturaliich.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chichi 22. 2. 2009 20:32

ale tak vsichni neziji na hranici bídy....
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 25. 2. 2009 20:04

Chichi: Tentokrat ti musim dat 100% za pravdu. Hodne z nich zije POD hranici bidy :-) :-(
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chichi 25. 2. 2009 22:53

tak to nebylo idelani prirovnani. nicmene sionisti jsou v podstate satanisti s cilem vladnout světu
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod par 28. 2. 2009 19:50

Píši sem abych podpořil příznivce konspiračních teotií. Je to pro mě v poslední době jediný zdroj informací, který dokáže logicky pokrýt to co se ve světě děje.

Chtěl bych ubezpečit ty ostatní, že lidé jako já nemusí patřit mezi ty hloupější a že skupina lidí přiklánějící se k těmto teoriím je docela početná. Jen nechodí psát sem.

Abych se ale zapojil do diskuze k tématu. Mohl by někdo z těch chytřejších co tu jsou, přečíst si první dva netučné odstavce z článku http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=2977 a vysvětlit to?
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 28. 2. 2009 22:29

Vysvětlovat nemá smysl, dá se začít jedině u základů. Pokud chceš skutečně pochopit, jak funguje ekonomika, můžeš začít u sympatické knihy s názvem: Ekonomie v jedné lekci, napsal ji Henry Hazlitt, je velice krátká a do začátku, myslím, nejlepší.

Jinak ten článek jsem celý nečetl, ale vypadá to na pěkný blábol.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod par 28. 2. 2009 23:15

Andrew_R píše:Vysvětlovat nemá smysl, dá se začít jedině u základů. Pokud chceš skutečně pochopit, jak funguje ekonomika, můžeš začít u sympatické knihy s názvem: Ekonomie v jedné lekci, napsal ji Henry Hazlitt, je velice krátká a do začátku, myslím, nejlepší.

Jinak ten článek jsem celý nečetl, ale vypadá to na pěkný blábol.


Až budu mít příští týten o víkendu čas, tak se na to podívám, abych toho věděl o ekonomii víc než autor toho blábolu (http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Rowbotham) a trochu se ti vzděláním přiblížil.
Naposledy upravil par dne 1. 3. 2009 00:44, celkově upraveno 1
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 28. 2. 2009 23:31

A kde je originál?
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod par 1. 3. 2009 00:24

Andrew_R píše:A kde je originál?

Ten článek je převzatý z http://www.paradigma.sk/redakcny_system ... php?id=115 , tak to tam asi bude vysvětlený. Četl jsem toto i ostatních 7 dílů (kapitol) . Ačkoliv z ekonomie znám opravdu jen základy (kdysi jsem četl nějakou ekonomii myslím že autor se jmenoval Samuelson, abych rozuměl podobným článkům), zdálo se mi to docela srozumitelný a odráží to mé názory na současný stav věcí. Myslím že je v tom hodně pravdy.

Do jaké míry je popisovaný stav důsledkem hrátek bankéřů, které jsou v těchto článcích jen naznačeny nevím. Docela bych i věřil že velký, a i články jako je tento:
http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=3017
se mi zdají také jako docela reálné. Nechtěl bych to ale zde obhajovat, jde přecejenom o teorii i když mě jiná pravděpodobnější nenapadá.
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 1. 3. 2009 15:06

Pokud jsi čet jen nejslavnějšího keynesiánce Samuelsona, tak z Hazlitta budeš... ehm... překvapen :-)) Navíc ekonomie od Samuelsona má kolem 1000 stran, takže to pro tebe nebude určitě problém pustit se do skutečných pojednání o Ekonomii (Hazlitt v podstatě nebyl ekonom), na které v té knize najdeš odkazy.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod par 2. 3. 2009 18:09

Andrew_R píše:Pokud jsi čet jen nejslavnějšího keynesiánce Samuelsona, tak z Hazlitta budeš... ehm... překvapen :-)) Navíc ekonomie od Samuelsona má kolem 1000 stran, takže to pro tebe nebude určitě problém pustit se do skutečných pojednání o Ekonomii (Hazlitt v podstatě nebyl ekonom), na které v té knize najdeš odkazy.


Jen jde o to do jaké míry je celá jeho teorie založená na ideálním stavu , dokonalé konkurenci a ostatních blábolech, které v dnešním korporátním kapitalizmu očividně nejsou splněny.

Škoda že nemáš čas si přečíst ten blábol, mohl by jsi mi vysvětlit v čem spočívá omyl autora. Protože jinak tento thread není o konspirační teorii, ale ukázkou jak je možné balamutit miliardy lidí.
par
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků