Konflikt v Gaze

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod 4honza 17. 1. 2009 17:48

A co se tyce toho druheho clanku na Guardianu. Podle mne vychazi z chybne optiky, ze obet jsou Palestinci.

V teto dlouhodobe valce jsou obetmi Izrael a Palestinci. Palestinci jsou pouziti pro boj nekterych islamskych statu vuci Izraeli. Bojkot Izraele by jednak museli posvetit hlavne USA a tim by vlastne podepsali v dlouhodobem meritku Zidum v Izraeli ortel smrti. Syrie a Iran radi zaplati dalsi baksis Hamasu.

Tohle by byl ovsem obrovsky risk s tim, ze Izrael by pak mohl sahnout k zoufalym cinum a to by mohlo znamenat jadernou valku v te oblasti. Coz myslim, ze by bylo tisickrat horsi nez to, co se tam deje nyni, obeti by se nepocitali jiz na stovky a tisice.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cristinne 17. 1. 2009 20:44

Vám, milí pánové jannnne a petře1968, odpovíd dohromady, snad vám to nebude příliš vadit.

Nic si před vámi zvyšovat nepotřebuju, moje sebevědomí je absolutně na správné úrovni a vy a vaše příspěvky s ním rozhdoně nijak nezahýbou.
Kobereček nemám a k Alláhovi se nemodlím, ani nepředpokládám, že bych to někdy v budoucnu dělala. Pro tvou infomaci uvádím, že jsem prachsprostý bezvěrec a na náboženství (obecně) mám poměrně vyhraněný názor, ať už jde o islám, judaismus, křesťanství či cokoliv jiného...
Pakliže byla moje narážka trapná, nevím, jak ohodnotit Petrovy projevy. Jen pro ujasnění podotýkám, že dotyčný podrobil svůj výrok korekci - původně mě totiž neposlal do p, ale celým slovem do *****, za čímž následovali tři vyřehtaní smajlíci. Troufám si říct, že v porovnání s tím a dalším příspěvkem, kdy narovinu říká, že jsem, cituji "mešuge" , je ,ůj výrok s drobnou narážkou (jejíž interpretace je nota bene do značné míry otázkou velmi individuální a subjektivní) téměř směšná...
Na rozdíl od Petra mi nešlo ani o urážení ani o zesměšnění. Ale jsou tací, kteří vidí rozdíl mezi objetím a obětí. Co se týče mé druhé narážky - s tím, jak argumentuje, pro koho by některé jeho reakce měly slušnou vypovídající hodnotu...
Pokud jsem někoho z vás urazila, pak to rozhodně nebylo mým záměrem. Ale když člověk něco veřejně vyjádří, nese zodpovědnost za formu i obsah toho, co řekl a měl by být připraven přijmout kritiku nebo jiný názor. A toto by měl učinit jinak než (s)prostým posíláním oponentů někam...
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 18. 1. 2009 06:54

I tak běž do p. A přeji Ti dobré sousedy. :D Třeba nějaké vrhače hoven na Tvoji zahrádku.Když už ne raket. A stěžuj si na OSN.Udělají rezoluci. Hlavně souseda nebij :shock: To nesmíš. A s češtinou běž také někam. Nejraději mám lidi co se zabývají formou projevu namísto obsahem. Ono to stejně nemá cenu,protože za 50 let tady bude stejná diskuse.Nic se totiž nezmění. :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 18. 1. 2009 09:50

HondaMan píše:v Gaze je jediné řešení. Kobercový nálet dosud nepoznaného rozměru a totální likvidace tamního obyvatelstva


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tarwas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 18. 1. 2009 12:50

Hamas dnes ráno podle agentury DPA začal šířit v pásmu letáky, v nichž vyhlášení jednostranného příměří označuje za své vítězství. Zároveň gratuluje palestinskému lidu za ozbrojený odpor, který "způsobil nepříteli těžké ztráty a přinutil ho k jednostrannému ústupu".


:hm
Mr.Semtex
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cristinne 18. 1. 2009 12:56

Mr.Semtex píše:
Hamas dnes ráno podle agentury DPA začal šířit v pásmu letáky, v nichž vyhlášení jednostranného příměří označuje za své vítězství. Zároveň gratuluje palestinskému lidu za ozbrojený odpor, který "způsobil nepříteli těžké ztráty a přinutil ho k jednostrannému ústupu".


:hm



Každý je něčím zaslepen i Hamás a tohle vskutku působí hodně hloupě...
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 18. 1. 2009 13:47

v Gaze je jediné řešení. Kobercový nálet dosud nepoznaného rozměru a totální likvidace tamního obyvatelstva

Tenhle nazor vystihuje presne nazor fanatiku, jen z opacne strany (ti hlasaji totalni likvidaci Izraele), mozna se autor toho vyroku spletl a chtel sympatizovat s Hamasem...

Jinak je dobry leda tak do pocitacove hry. I kdyby to bylo technicky mozne a uskutecnitelne, tak by to znamenalo brzky konec Izraele se vsim vsudy. Jako bonus k tomu tisicovky novych fanatiku odpalujicich bomby vsude po svete, vcetne Evropy a USA.

Pokud mohu pozadat moderatory, tak mohli by prosim odsunout off-topic z tohoto vlakna nekam do smetiste? Dekuji.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 18. 1. 2009 14:01

4honza: Dej nějaké řešení.Jak vyřešit souseda fanatika? Jednáním ? ústupky? čím? Soused na Tebe volá: Nemám Tě rád,přeji Ti smrt . :D A ještě hází granáty. Co uděláš? Zazvoníš u něho s bábovkou? Pošleš mu přání k vánocům? Platí ,že násilí plodí násilí.Potom řešení není.Jen totální porážka jedné ze stran. Přeješ si porážku Izraele? A vítězství pravdy a lásky v pojetí Hamasu? Stačí pár bomb v České republice a veřejné mínění se zcela změní. Ale k nám se teroristi a jiní bojovníci za tu správnou věc chodí kurýrovat do lázní :D
Naposledy upravil Petr1968 dne 18. 1. 2009 14:01, celkově upraveno 1
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jony 18. 1. 2009 14:01

4honza píše:
v Gaze je jediné řešení. Kobercový nálet dosud nepoznaného rozměru a totální likvidace tamního obyvatelstva

Tenhle nazor vystihuje presne nazor fanatiku, jen z opacne strany (ti hlasaji totalni likvidaci Izraele), mozna se autor toho vyroku spletl a chtel sympatizovat s Hamasem...

...Jako bonus k tomu tisicovky novych fanatiku odpalujicich bomby vsude po svete, vcetne Evropy a USA....


řekl ten, s USB bombou v avataru :D
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Sherlock Nožička 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 18. 1. 2009 14:02

Jony píše:
4honza píše:
v Gaze je jediné řešení. Kobercový nálet dosud nepoznaného rozměru a totální likvidace tamního obyvatelstva

Tenhle nazor vystihuje presne nazor fanatiku, jen z opacne strany (ti hlasaji totalni likvidaci Izraele), mozna se autor toho vyroku spletl a chtel sympatizovat s Hamasem...

...Jako bonus k tomu tisicovky novych fanatiku odpalujicich bomby vsude po svete, vcetne Evropy a USA....


řekl ten, s USB bombou v avataru :D

A ještě 4% Honza :love: :love: :love:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 18. 1. 2009 14:04

OT řešící kdo je Cristinne oddělen na smetiště viewtopic.php?f=633&t=1063684&start=0&st=0&sk=t&sd=a

zde debatujme k původnímu tématu
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 18. 1. 2009 15:06

Cristinne píše:Každý je něčím zaslepen i Hamás a tohle vskutku působí hodně hloupě...


Hamas, Palestina a její obyvatelé působí hloupě i podle oficiální povolené propagandy v rámci které zlý a krvežíznivý Izrael, který baží pouze po bohatství Palestiny a smrti všech jejich mírumilovných obyvatel, napadl tuhle mírumilovnou zemi plnou mírumilovných lidí, kteří si (protože touží pouze po klidu a míru) dobrovolně zvolili za vůdce teroristickou organizaci, která má jako hlavní náplň zabíjení a smrt. Tito, protože vůbec nejsou ani trochu hloupí, si už stokrát nabili držku, ale vytrvalost a fanatismus jim neschází.. Nepřestanou humánně odpalovat rakety do Izraele ani kdyby v Palestině nezůstal už ani jeden živý mírumilovný palestinec.. Toto není vůbec hloupé, naopak hloupé by bylo začít něco budovat, za ničení totiž z mírumilovného islámského světa (kam zjevně patří i EU - fuj) proudí mnohem lepší finanční ohodnocení..
No a teď, potom co si po 12587x-té nabili držku mají ještě drzost klást si podmínky příměří?

Rozum nad tou hloupostí zůstává stát.. 8-)
Mr.Semtex
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 18. 1. 2009 17:37

Jej, tady je nějaká legrace. :-D
Anonymous

Odeslat příspěvekod m4lcolm 18. 1. 2009 18:52

neřešte ideologii, ale praxi. Izrael Gazu převálcuje, zlikviduje jemu známé struktury hamásu a bude klid, dokud nevyrostou noví hamásáci a nevybudují si znovu strukturu... S trochou štěstí i pět let ;-)
m4lcolm
Čtenář

Odeslat příspěvekod 4honza 18. 1. 2009 20:25

Petr1968 píše:4honza: Dej nějaké řešení.Jak vyřešit souseda fanatika? Jednáním ? ústupky? čím? Soused na Tebe volá: Nemám Tě rád,přeji Ti smrt . :D A ještě hází granáty. Co uděláš? Zazvoníš u něho s bábovkou? Pošleš mu přání k vánocům? Platí ,že násilí plodí násilí.Potom řešení není.Jen totální porážka jedné ze stran. Přeješ si porážku Izraele? A vítězství pravdy a lásky v pojetí Hamasu? Stačí pár bomb v České republice a veřejné mínění se zcela změní. Ale k nám se teroristi a jiní bojovníci za tu správnou věc chodí kurýrovat do lázní :D


To prirovnani nesedi, ale nevadi. Pokud bude soused fanatik, nemam jinou moznost nez se odstehovat i s rodinou. Protoze ten fanatik neni sam, ale jsou jich v zasobe desetitisice, tak v momente kdy na nej hodim granat a poslu ho k Allahovi k jeho vysnenym 72 pannam, tak z tohohle sveta brzo poputuju za nim s celou rodinou.

Izrael se odstehovat nemuze. I kdyby se mu v teoreticke rovine povedlo vybit vsechny Palestince v Gaze, tak ma v mziku proti sobe krome cele armady Palestincu na Zapadnim brehu dostatecne velkou armadu milionu Arabu, plus dalsi zastupy fanatickych atentatniku. A cely Zapadni svet proti nemu, protoze planovane vybiti milionu civilistu mu neprojde v zadne zemi.

Reseni problemu Palestincu je bohuzel v rukou arabskych statu. Palestinci si nejen nejsou schopni vladnout sami sobe, ale nejsou schopni akceptovat ani zadne reseni navrzene Zapadem, natoz Izraelem. Zapadni zeme muzou vec vyresit jen zprostredkovane, maximalne tlacit na arabske staty tak, aby museli (byli donuceni) krizi Palestincu opravdu resit.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků