Konflikt v Gaze

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 1. 2009 14:10

Cristinne: úplné vyhlazení nepřítele je jediné možné.A víš proč? Protože fanatik je neporazitelný,musíš ho zabít.Bohužel život není peříčko
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 15. 1. 2009 15:31

Cristinne píše:
Jack111 píše:Swordman: Mimochodem slyšel jsi špatně. 40 civilistů zemřelo dnes v uprchlickém táboře, kterou trefili. Údajně...


Btw: když jsme u těch čísel, tady je údaj k 15/1/2009, 13:40 hod:
"In 20 days 1054 Palestinians killed by Israel including 335 children & 100 women, 5000 injured."
co vy na to?

klasika. kdyby se mezi informacemi z Palestiny neobjevil pocet mrtvych deti/zen, byl by to zazrak :D proste medialni valka :D

petr: pekne receno :D
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 1. 2009 15:49

Cristinne píše:
Jack111 píše:Jelikož tam nemůžou novináři, může se jen dohadovat, jak to tam vypadá a kolik mrtvých může být. Já třeba slyšel, že tam zastřelili dopraváka, protože ho brali jako příslušníka Hamasu, stejně tak to může být ojedinělý případ jako kec.
4honza: Kdyby někdo zasypal Americké město a ten někdo sypal z území Ameriky, tak by tam asi letectvo neposlali. Možná jo a možná ne, ale nevinné oběti by určitě nechtěli.
Hamasu o mír nejde. Chtějí zničit Izrael.


Ne, Palestincům vůbec o mír nejde, tenhle stav jim patrně úplně vyhovuje a jsou to šmejdi, který chtějí zničit stát, který je okupuje. Máš recht. A proto z celého svého původního území požadují už jen nějakých 24 % , na kterých je jim ještě dovoleno přežívat... V jednom návrhu dokonce ustoupili na 10 % území. Ale mají šílenou podmínku - že to totiž bude stát autonomní, se všemi áležitostmi, které suverénnímu státui patří... Otřesné, jak vůbec můžou něco takového chtít?! :hm
:roll:
lidi, přemýšlíte někdy?


Jak okupuje? Jaké jejich původní území? Palestina je území, není to uznávaný stát (pokud nebereš středověk, ale z té doby se přece nedá nárokovat území. Italové také nejsou okupováni). Šanci na stát měli, ale promrhali ji.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod averton 15. 1. 2009 17:19

Cristinne píše:
Jack111 píše:Swordman: Mimochodem slyšel jsi špatně. 40 civilistů zemřelo dnes v uprchlickém táboře, kterou trefili. Údajně...


Btw: když jsme u těch čísel, tady je údaj k 15/1/2009, 13:40 hod:
"In 20 days 1054 Palestinians killed by Israel including 335 children & 100 women, 5000 injured."
co vy na to?


ze je zaujmave ze vzdy prevysuju zeny a deti ako muzi...uz to zacina byt trosku zo strany Palestincanov trapne. :hm Alebo im to este stale niekto zere? 8-P
it´s all about priorities :D
averton
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 15. 1. 2009 20:18

Cristinne píše:4Honza:

Zajímalo by mě, které "západní hodnoty" máš na mysli, protože pokud jsou oněmi "západními hodnotami" prezentovány a zastupovány právě tím, co předvádí Izrael, pak je snad jedině dobře, že je v Evropě stále méně lidí, kteří by byli ochotní za ně bojovat.
V západních civilizacích vskutku není všechno zářivé a skvělé, dokonce bych řekla, že je toho velmi pomálu.


Obavam se, ze tahle reakce nebude kratka, ale rozvlacna a od tematu. Co jsou ty zapadni hodnoty, ktere ma evropska civilizace zalozena na zidovsko-krestanskych tradicich? To jsou veci, ktere povazuje kazdy za samozrejme. Zacal bych u Deklarace prav cloveka a obcana a Listinnou zakladnich prav a svobod, staci nahlednout. Zvlast pro zeny by bylo poucne konfrontovat tyhle dokumenty s tvrdou realitou v nekterych muslimskych zemich. Bude tezke najit nejake z tech dulezitejsich prav a svobod, na ktere by v nejake ortodoxnejsi muslimske zemi meli lide narok. At uz jde o rovnost v pravech jedincu, svoboda vyjadrovani, vyznani, princip moci zalozeny na vuli lidu, presumpce neviny, pravo na spravedlivy rest atd. Zvlaste v zemich, kde plati sarija a u fakticke moci jsou nabozensti fanatici. Pro lidi, kteri nemeli dosud se seznamit s nabozenskym pravem sarija, mohu odkazat na zdroje:

http://info.pravdaoislamu.cz/index.php/ ... avedlnost/

Pro nekoho mozna zajimave, ze sarija pripousti otroctvi, ukamenovani k smrti, sekani rukou, verejne bicovani, moznost prime odplaty za zraneni nebo smrt apod.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 15. 1. 2009 20:41

Jeste poznamka ohledne islamu. V islamu je napr. nepripustne, aby si muslimka vzala nemuslima. Opacne je to mozne, ale muz bude presvedcovat zenu k prijeti islamu, taktez i jeji deti.

Humanitarni pomoc. Je verejnym tajemstvim, ze vetsina z te pomoci je rozkradena Hamasem.

Taky se mi muze nelibit, ze novinari maji utrum (predevsim se to nelibi jim), ale to, co delaji mainstreamova media, je pak jen medvedi sluzba. Zabery na obeti jsou prave tim, co je v tomhle boji zneuzivano naprosto nejvice. A to predevsim Hamasem, ktery vlastni obyvatelstvo terorizuje snad jeste hure.

Co se tyce te poznamky o Japonsku. Cekal jsem to, ale to, ze na svete vzdy valky byly, jsou a budou, nezmeni bohuzel nikdo ani zadny mirovy aktivista. At se nam to libi nebo ne, mir je pouze doba mezi dvema valkami. Krome toho, vzdy plati, ze dejiny pisi vitezove, tomu take jinak nebude.

Japonsko bylo v pozici agresora, ktery nekapituloval a byl ochoten bojovat ve valce vsemi zpusoby do posledniho muze a obeti by byly obrovske na obou stranach. Mohli vyjednavat, ale uznali az hrubou silu zbrani protivnika, stejne jako tisice ruznych jinych fanatiku, kteri zadnym slovum rozumet nechteji a nevzdaji se, dokud nejsou rozdrceni alespon psychicky.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cristinne 15. 1. 2009 23:06

Fuf, abych to nějak shrnula a neodepisovala tu na vice ruznych prispevku...
1) zopakujeme si matematiku - 335+100 = 435... pokud vím, 435 stále neni vetsina z 1054....
2)vim, ze pomery a zvyky v muslimskych statech nejsou odpovidajici tem nasim, tuto argumentaci a stredoveke praktiky, ktere tam probihaji samozrejme neobhajuji, nicmene nam je nikdo nenuni a pro Palestince to take neni jedina volba. co se tyce trestu smrti, nejeden zapadni stat ma tento trest ve svem zakoniku a stale jej vyuzivat, mimo jiné naopříklad naše slavné USA, kde se rozhodne neudeluje vyjimecne a zrovna tak pri nem vyjimecne nedochazi k justicnim vrazdam...
3)za slovem okupace si stojim, neni pravda, ze židé byli ti, kdo na neobydlene a nehostinne pude vybudoval vsechno. toto se sice uci na izraelskych skolach, ale je to teorie s niz prisel sam zakladatel sionismu... mnoha svedectvi mluvi o tom, ze po vyhnani Palestincu staveli Iraelite sve domovy na ztroska palestinskych osad. Netvrdim, ze arabove obyvali cele uzemi Palestiny, ale Iztraelci rozhodne nebyli ti prvni, kteri by z nej udelali hostinne misto... "Sanci na vlastni stat meli, ale promrhali ji" - to jako vazne? a kdy si to tak nechali protect mezi prsty? bylo to pred nebo po pochodu smrti?
4) ze Palestina neni stat vim, taky, o to jde, stat je Izrael, Palestinci "ziji", je-li to vubec mozne tak nazyvat, na dvou castech, ktere tvori techj jiz zminenych 24 %. ovsem i na techto uzemich jsou izraelske osady, izraelske check pointy a silnice uzavrene pro palestince... Palestinci chteji alespon na casti tohoto uzemi vytvorit autonomni stat, ne izraelem "spravovane" uzemi. A to je to, co Izrael nechce prijmout...
5)Zaznamenali jste, ze palestinci nejsou jen clenove hamasu? mam pocit, ze ne... vyse uvedene vyroky vyznivaji pomerne casto v tom smyslu, ze kazdy muslim=extremista=terorista=clen hamasu=clovek bez naroku na zivot...takze jakasi absolutni teorie... jedine co na ni shledavam absolutnim je jeji absurdita...
6)pekne jsi citoval, ze "mir je jen obdobim mezi dvema valkami" a ze "dejiny pisi vitezove"... do sve sbirky ciatu si muzes pridat jeste to, ze "pravda vitezi, protoze pravdou se stane to, co zvitezi"...
7)at to beru, jak to beru, proste mi prijde ze obcas je podle tebe nejlepsim a jedinym resenim prakticky vyhlazeni nepritele... at uz je to japonec nebo arab. Hlavne, ze mrtvi nebudou na strane spojencu, zapadni "civilizace"... Mas vubec predstvu, jake svinstvo atomove bomby napachaji? to totiz ani nahodou neni jednorazove a "lokalni" reseni...po takove akci ti nezbyva nez kapitulovat a podepsal bys "mirovou smluvu" i kdyby na ni byl rozsudek smrti nad tvou babickou...
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chichi 16. 1. 2009 00:03

ale OSN rozdelila Palestinu na dvě části arabskej a židovskej. Zajímavy je, že se hranice posunuly a židovskej stat se zvětšil a arabskej zmenšil. Možná jim to vadí.
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olimant 16. 1. 2009 00:08

Cristinne:
za prve, Palestina sice neni samej terorista, ale kdyz ji vedou teroristi tak co to je asi za narod?

za druhe, predstav si valku v CR, dejme tomu treba ve strednich cechach. Myslis, ze by nebylo krasny kdyby se bojovalo ve mestech, kdybz bylo jen 1054 civilnich objeti? Ja si myslim, ze by to byl celkem uspech... tak nevis kolik mezi tema civilistama bylo prislusniku Hamasu, ci jo?
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 1. 2009 19:14

Cristinne:

1. Opravdu jsem nikde nechtel mluvit o trestu smrti, ale o zpusobu provedeni trestu. Jde napriklad o princip odplaty, ktery patri do stredoveku. Princip trestu, tak jak je definovan v nasem pravu, vychazi z toho, ze clovek by si mel uvedomit svoji chybu, umerne za ni pykat a mit moznost navratu zpatky do spolecnosti. A pokud trest smrti (ci dozivoti), tak v pripade, ze jsou vsechny prostredky k te ceste zpet vycerpane.

2. Palestinsky stat, tak jak si jej nekteri predstavuji - vytvorit jej z dvou statu pretatym Izraelem je nesmysl politicky, ale i z historickeho i ekonomickeho hlediska. Lide ze Zapadniho brehu a z Gazy maji jiz dosti malo spolecneho. Ekonomicky nema pasmo Gazy temer vubec zadnou sanci to samo ekonomicky zvladnout, a to se tam jiz nasypaly mozna stovky miliony z EU.

Jedno z moznych reseni je pripojit Gazu k Egyptu a Palestince rozptylit po Egypte, nicmene tady by musela byt nejaka ochota Egypta tuto "obet" prijmout.

3. Okupace byla ovsem nasledkem neceho, tedy valek, ve kterych mel byt Izrael definitivne znicen, jeho obyvatele zahnani do more. Neni to cernobile jako v pripade okupace CSR a CSSR Nemci nebo SSSR.

4. Vsichni Palestinci jiste nejsou clenove Hamasu. Nicmene byli to prave Palestinci z Gazy, kteri si Hamas na svem autonomnim uzemi zvolili do cela. To, ze Zapad Hamas neuznava a neuzna, nebude s nim jednat, protoze je povazovan za teroristickou organizaci bylo jasne uz pred volbami.

5. Rozhodne nesouhlasim, ze resenim je vyhlazeni nepritele. Prece ani ti Japonci nebyli vyhlazeni. Tady bych doporucil procist neco z teorie her. Spolupracovat ma smysl jenom s nekym, kdo tez spolupracuje a chce s vami spolupracovat. A s tim, kdo nespolupracuje, samozrejme spolupraci odmitnout a tvrde hajit svuj zajem. Jen po nejake dobe nabidnout vstricny krok, ktery ovsem musi byt opetovan, jinak se vratit k tomu soupereni. Tohle je totiz opravdu ta nejlepsi strategie jednani nediskriminujici zadnou stranu. Zadna univerzalni lepsi zatim neexistuje, vsechny ostatni jsou horsi a diskrimuji alespon jednu z nich.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 1. 2009 22:11

Mimochodem sem hodim odkaz na jeden clanek, ktery je vice nez vypovidajici. Shrnuje i to, co jsem nebyl schopen tady ani vyjadrit:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/a ... temid=5622
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olimant 16. 1. 2009 23:59

4honza: Velice krasny prispevek, pod ten clanek bych se i podepsal ;-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 1. 2009 07:44

K tomu není co dodat.Jen tolik ,že řešení není. Pouze totální porážka Hamasu a vyvraždění všech. Bohužel
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cristinne 17. 1. 2009 14:30

Petr1968 píše:K tomu není co dodat.Jen tolik ,že řešení není. Pouze totální porážka Hamasu a vyvraždění všech. Bohužel


V tom případě bys snad měl být také mezi těmi vyvražděnými... Lidé jako ty, s títmto názorem a postojem snad nemohou lidské společnosti přinést nikdy nic dobrého... Bohužel
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cristinne 17. 1. 2009 15:11

Chichi:
máš postřeh :)
Ona nebo já - já nebo ona - já nebo já - ona nebo ona... Kdo vlastně?
Cristinne
Miss nohy 2010
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků