Podpora v nezaměstnanosti

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 5. 1. 2009 18:22

Ahoj,

nikde se mi to bohužel nepodařilo vyčíst, tak se zeptám tady. :-)

Situace:
Zaměstnanec ukončí PP ke konci listopadu a je registrován na úřadu práce, který mu vyplácí podporu v nezaměstnanosti. Po měsíci nastoupí do zaměstnání, ale po dvou dnech (ve zkušební době) PP ukončí.

Jednoduchá :-) otázka: Bude mít tato dva dny trvající "pracovní zkušenost" vliv na vyši vyplácené podpory v nezaměstnanosti?
Zdeněk L.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 5. 1. 2009 21:06

prakticky nikoliv.

pokud platí to, co před lety, tak každý musí nejdřív odpracovat v životě X měsíců, aby měl vůbec nárok na davky. a pak jsou dávky Y% z předchozího příjmu a postupem času se snižují. nic víc. kolik to je X a Y, sem zapomněl.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 1. 2009 22:04

Pro případné další dotazy - či ověření napsaného, můžeš využít i web www.mpsv.cz , či Call Centrum služeb zaměstnanosti .
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 1. 2009 22:13

ZdeněkL: Pochybuji, že takový zaměstnanec byl vůbec přihlášen u sociálky. Tuto povinnost má zaměstnavatel do 8 dnů po nástupu pracovníka. A jestli nesli na sociálku přihlášku a odhlášku zároveň je otázkou. Jak píše MgX - na tohle je asi lepší zeptat se na úřadě. Pokud je ti trapné ptát se přímo u vás na pracáku (mě by bylo), zkus to call centrum.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 9. 1. 2009 10:35

na pracáku je všechno trapný... :roll: a nevím, jak vy, ale já si tam vždycky připadala jako největší......hlupák :hm
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 9. 1. 2009 11:33

Já tam teda nikdy nebyl, ale pokud bych něco potřeboval, tak bych si jako hlupák nepřipadal. Sociální pojištění, které člověk platí ze své mzdy nebo podnikání je dost vysoké a jeho součástí je i financování pracáků.

Jen by mi bylo trapné říkat někde v situaci kdy jsem nastoupil z podpory do práce a po dvou dnech odešel ptát se, jaký vliv to bude mít na mojí podporu.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 9. 1. 2009 12:06

Slonik píše:Já tam teda nikdy nebyl, ale pokud bych něco potřeboval, tak bych si jako hlupák nepřipadal. Sociální pojištění, které člověk platí ze své mzdy nebo podnikání je dost vysoké a jeho součástí je i financování pracáků.

Jen by mi bylo trapné říkat někde v situaci kdy jsem nastoupil z podpory do práce a po dvou dnech odešel ptát se, jaký vliv to bude mít na mojí podporu.

ad1) přesně tak!!!!
ad2) pokud jsaem zaměstnanec začátečník, vůbec to není trapné, protože UP funguje i jako někdo, kdo ti má poradit a pomoci v právních otázkách pracovího procesu, pokud si řekneš. nedávají jen prachy, mají ti být i poradcem. nebo aspon takový sem měl pocit před 5 lety a budu to vyžadovat i dnes, pokud budu potřebovat! a dle viz ad1). platí se i z mých peněz, takže at se trochu snaží.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 11. 1. 2009 08:52

Mojí ženu propustili z práce po 14 letech (zrušení provozovny) a tak šla taky nakonec na pracák, protože na místě které si našla ještě v době mezi výpovědí a ukončením pracovního poměru vydržela 2 dny. Překvapilo ji jak k ní byli na tom pracáku vstřícní, vše jí tam vysvětlili. V evidenci byla necelý měsíc, ještě k tomu v prosinci kdy je samé volno a teď 2.1 nastoupila na místo které si našla sama. Na tom pracáku jí ani nenabízeli místa, protože sama už měla pár tipů kam jít.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 25. 2. 2009 20:28

audis píše:prakticky nikoliv.

pokud platí to, co před lety, tak každý musí nejdřív odpracovat v životě X měsíců, aby měl vůbec nárok na davky. a pak jsou dávky Y% z předchozího příjmu a postupem času se snižují. nic víc. kolik to je X a Y, sem zapomněl.


Ja bych jen doplnila X a Y.
Podpora v nezamestnanosti je priznana uchazeci, ktery se v poslednich trech letech pred podanim zadosti o zprostredkovani zamestnani byl alespon 12 mesicu zamestnan.
Po dobu 6 mesicu bere uchazec 50% sveho prumerneho mesicniho cisteho vydelku. Dalsi 3 mesice je to 40%.
Pokud ani potom nesezene zamestnani, je predan odboru socialniho zabezpeceni.
Je mozna rejvalifikace s prijmeme 60% prumerneho platu.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků