Výslovnost v závorkách

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod AliGiro 30. 11. 2008 22:24

Co myslíte?má vůbec smysl psát si výslovnost do těch závorek?V Anglině si musíme opisovat slovíčka aj s tou výslovností.Na základce jsem na to kašlal a nepsal to vlbec ae na gymplu to takhle nemůžu robit. No prostě, stejnak se to aj v těch závorkách píše jinak než se to vyslovuje.
Proč se třeba nemůže normálně napsat /rejlvej stejšn/ dyť je to mnohem jednodušší.POmohlo to někomu z vás?
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 30. 11. 2008 22:37

a psaní y/i v čj bys změnit nechtěl?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 30. 11. 2008 22:37

Já jsem taky byl vždycky proti tomuhle :) Když jsem to fakt potřeboval, napsal jsem si to tak jak říkáš - česky. Sice v češtině nikdy nejde vystihnout správnou vyslovnost toho slova, ale ty značky co se píšou do [] si zas nepamatuju -> sou mi k ničemu. Ale stejně výslovnost si obvykle zapamatuju bez problému a nikdo tohle po nás naštěstí nechce, takže OK
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AliGiro 30. 11. 2008 22:43

aqua:tož to se ví že bych nějákú tu reformú zrobil aby se mluvilo po našem
lu.kas:asi tak nějak.Je to na dvě věci
Mě sice anglina baví, jde mi a výslovnost už mám přirozenou, tekže mě fakt sere když musím robit takové kraviny.Stejnak polovinu těch znaků nepřečtu
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 30. 11. 2008 22:50

no když to nepotřebuješ, tak si to jen opiš a nepoužívej. co je na tom těžkýho. v životě ještě budeš muset dělat tolik zbytečných a neužitečných věcí, že oproti tomudle...
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 30. 11. 2008 22:51

je divný, že já je uměla, když mi bylo 12, ale teď je to má noční můra (ale dost za to může učitelka). každopádně do státnic se to budu muset znova naučit :/ ale asi bych je nezrušila, achjo
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jony 30. 11. 2008 22:56

Aligiro: z předmětů na gymplu je Anglina řekl bych do praktického života neužitečnější...
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Sherlock Nožička 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AliGiro 30. 11. 2008 22:57

jannnn:no já preferuji psaní na počítači takže nerad zbytečně píšu :mrgreen:
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AliGiro 30. 11. 2008 22:58

jony:jasně že jo, ale ty závorky mě serou :D
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 1. 12. 2008 07:29

Jak pise jannnn jen si pekne zvykej. :)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AliGiro 1. 12. 2008 15:25

no tak, učitel to ani nekontroloval, tak jsem se na to měl ***** :D
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 1. 12. 2008 22:14

ta vyslovnost je k nicemu, existujou urcity pravidla pro vyslovnost a toho se da drzet bez toho, aniz by si nekdo psal vyslovnost... ja se treba slovicka a jejich vyslovnost uz nekolik let vubec neucim a jeste jsem nepropad 8-)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 2. 12. 2008 15:43

Tak já teda taky na nějaké psaní výslovnosti mohl kašlat. Za prvé to po nás nikdo nechtěl a za druhé mi to přišlo naprosto zbytečné.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AliGiro 2. 12. 2008 21:26

tak já se taky bez té výslovnosti obejdu, ale učitel je magor! :D
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 5. 12. 2008 16:35

Jo, mě to pomohlo, podlě mě se to tak píše z důvodu, že tomu bude rozumět polák, maďar i čech. Kdyby jsi tam měl [fak], tak by ostatní nevěděli co to je.
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků