Psát psace v 9. třídě?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Marty89 13. 9. 2008 09:22

Tak už jsem dostal odpověď ohledně slova psace a tady je:

Výraz psace s významem "psacím písmem" v češtině existuje, vedle něj se používá také příslovce tiskace "tiskacím písmem". Oba výrazy jsou substandardní, do spisovných projevů nepatří.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 14. 9. 2008 21:54

Jezis, jsi v devate tride...noa to ma byt jako: "jsem v devate tride, jsem nekdo, nikdo me nebude nutit psat psacim..." pis psacim, u maturity to budes potrebovat:)
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 9. 2008 01:43

Slawall:U maturity jde o chyby a trochu o obsah. Na písmo se už nehraje.

Kryštof Korb: Jednoduchý řešení. Zajdi za odborníkem, přines do školy potvrzení, že jsi dyslektik, dysortografik nebo dysgrafik a pak ti učitelé rádi dovolí, psát jak uznáš za vhodný. Já první roky základky měl problémy s češtinou, dokonce mi učitelé trhali sešity :-D tak jsem zašel k psychologovi, ten mi dal papír, že některá písmena v psaném projevu nerozlišuji nebo jen málo (s,z,r ; h,k ; b,l,t ; p,j ; v,u ; a,o), pak už jsem měl dovoleno psát tiskacím písmem, kde tento problém nemám. Pokud si dobře pamatuji, určoval to jen podle několika řádků, které jsem musel napsat a jednoho sešitu. Podle mě je možné se před ním trochu snažit a má to člověk v kapse.

Simon P40: Jako dysgrafik máš mít výhody. Buď psát každou druhou větu nebo skončit dřív atp. Jen to učitelé musí vědět...
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 15. 9. 2008 06:28

Jack111: u nás se na to hrálo ;-) a pokud si dyslektik apod., tak tuto Ti umožní napsat písemnou maturitu na PC ve Wordu..
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 18. 9. 2008 18:42

Jack111 píše:Kryštof Korb: Jednoduchý řešení. Zajdi za odborníkem, přines do školy potvrzení, že jsi dyslektik, dysortografik nebo dysgrafik a pak ti učitelé rádi dovolí, psát jak uznáš za vhodný.


no tak to asi dopadne...

Kirkwood píše:Jack111: u nás se na to hrálo ;-) a pokud si dyslektik apod., tak tuto Ti umožní napsat písemnou maturitu na PC ve Wordu..


tak to je dobré :-)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 26. 9. 2008 00:00

Jsem toho názoru, aby se děti na ZŠ učily psát na kompu. A aby se na hodině výpočetní techniky opravdu něco naučily a ne jen hrály hry pořád dokola. Navíc tím staženým warezem se škola vystavuje jistému riziku. A nejen ve školách. Např. na jednom úřadu v Dublinu jsem něco potřeboval vyřídit a zkopírovat mé dokumenty na flešku. Doma jsem pak na ní našel nové viry, které tam předtím nebyly...
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 27. 9. 2008 19:24

Kdyz si skola nedokaze zabezpecit PC, tak je to jejich vina..Maji tam mit obnoveni nastaveni po zapnuti...tzn. vypne PC a vse, co tam nema byt jde pryc, nehlede na to, ze vetsinou na ZS jsou ucitele VT v tomto oboru malo vzdelani.
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 27. 9. 2008 21:07

Slawall: malo vzdelani? odhadem to je nahodnej vyber a kdo umi napsat ahoj tak je spravcem site... uz na zakladce jsem musel ucitelku ucit ja :)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 27. 9. 2008 21:35

suk píše:... uz na zakladce jsem musel ucitelku ucit ja :)

Ale ty si profík :tleskani :potichu ,dúfam že si tu učiteľku neprofík. :hm
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 27. 9. 2008 22:21

suk: A učitelé ostatních předmětů z nich maj nobelovky? Ne. Umí to, co potřebují naučit.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 28. 9. 2008 09:36

Jack111: trosku nechapu z ceho by meli mit nobelovky. A jestli ucitelka, ktera se se mnou hada ze obnovovaci frekvence CRT monitoru je v MHz umi to co potrebuje naucit - tak ja koncim s pocitacema navzdycky.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 28. 9. 2008 11:44

v tomhle se sukem celkem souhlasim, i na gymplu se casto stava, ze studenti uci ucitele..staci jen byt trosku vic zapalenej do svyho oboru a mit ucitele, kerej tvrdi, ze absolutni nula je 0°C (nevymyslim si)
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 28. 9. 2008 16:46

Učitel má nějaký osnovy, co musí naučit. Jestli ví jen to a nebo něco navíc, to je jeho věc. Podle toho kde učí, má udělaný osnovy. Tedy učitel na matfyzu bude umět matiku líp než učitel na prvním stupni ZŠ. Ovšem to neznamená, že tam nemá co dělat. Že čas od času narazí na dítě, kterého matika baví, ve volném čase si bude počítat a matiku bude ovládat líp, neznamená, že učitel učí předmět špatně. Jiného žáka matika naopak vůbec nezajímá a probíraná látka je pro něj dostačující. Místo matiky si doplňte jakýkoliv jiný předmět.
Něco jiného je, když učitel učí kraviny a něco jiného je když se ho nějaký chytrák snaží doběhnout. (teď plácnu. V hodině fyziky řekne, že voda mrzne při teplotě pod absolutní nulou - chyba učitele)
Já třeba vůbec netuším, co je nějaká obnovovací frekvence CRT monitoru. Nikdy jsem to nepotřeboval. Jestli tohle je ten příklad, který mi má ukázat, jak jsou učitelé učící IT na ZŠ hloupí, u mě to neobstálo. Na ZŠ má člověk získat základní přehled, co ho baví, má jít studovat dál. Obnovovací frekvence CRT monitoru mi jako základ příliš nepřipadá.
Abych to shrnul. Učitel má umět to, co má v osnovách. Pokud to nezvládá, má se to řešit. Pokud ví, co potřebuje, ale už ani o kousek víc, je to v pořádku.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 28. 9. 2008 21:47

jack111: no ty to nevis. tebe to nezajima. ale me to zajima. tudiz to vim.
a ucitelka, ktera to uci by mela vedet aspon ty zaklady toho co uci a co ucit ma. Kdyz nam zacne cpat veci, ktery nejsou pravda (coz v osnovach pravdepodobne neni, nebo tam je at se zakum rekne radsi neco jinyho? ) tak je asi neco spatne...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 29. 9. 2008 16:57

S tímhle naprosto souhlasím. K tomu samotnému IVT: připadá mi, že ty osnovy musel dělat naprostý ***, ale budiž. Na druhou stranu, když má někdo něco učit, tak to musí umět. A dokonale. Ne, že se před začátkem hodiny dvakrát naučí něco nazpaměť a víc ani ťuk.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků