Psát psace v 9. třídě?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 10. 9. 2008 14:14

Profesorka na češtinu nás nutí psát psace v 9. třídě, respektive (o to hůř) ve kvartě na gymplu. Připádá vám to normální? Můžeme se nějak bránit? Díky za ohlasy. :-)
Naposledy upravil Kryštof Korb dne 10. 9. 2008 14:56, celkově upraveno 1
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 10. 9. 2008 14:40

Ja se vasi ucitelce nedivim, ze to po vas vyzaduje. Ja bych to take vyzadovala a studentiky do toho nutila. Ten skrabopis, co nazyvaji "pismem" je fakt des.Nekdy to po nich ani nemohu precist a musim si je zvat, at mi to laskave prelouskaji - nejlepsi je, kdyz to ani po sobe neprectou.
A branit se ucitelce?To snad ani nema cenu, jednou jste se to naucili, tak se toho drzte. U maturitni pisemky se vam to bude hodit.
Ja pisu tak 50/50% psaci/tiskaci - mam takovy zvlastni styl, ale to jen kvuli tomu, ze nemam cas se zdrzovat nejakyma klikyhakama.I vlastni podpis mam takovy podivny.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 10. 9. 2008 14:55

Dobře, takže myslíš, že když budeme psát psace, tak to přečte lépe? To bych netvrdil, ti, co píší jinak, budou psace psát rozhodně výrazně hůře. To, že jsme se to naučili neznamená, že to umíme - když to prostě nevyužívám, tak to neumím, přinejmenším to nemám natrénované.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 10. 9. 2008 15:05

Já musel psát psace i na průmyslovce. Ne ve všech předmětech, ale u českého jazyka určitě. Od toho přece to psací písmo je?
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marty89 10. 9. 2008 15:47

Co to je zase za slovo, "psace"? Z prvního příspěvku bych to snad ani nepochopil. Jinak ale myslím, že psací písmo by se mělo minimálně v češtině používat, protože u maturitní písemky z češtiny by tě s tiskacím s největší pravděpodobností vyhodili.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Simon P40 10. 9. 2008 15:56

mno, a co ma student delat, pokud neni zvykly na psaci pismo a pise prumernou rychlosti, ale v polovine diktatu prestane stihat...
Znáte Google ? :)
Simon P40
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 10. 9. 2008 16:13

Marty89 píše:Co to je zase za slovo, "psace"?

Že by příslovce od spisovného slova psací? :)
Marty89 píše:tě s tiskacím s největší pravděpodobností vyhodili.

Tady ale nikdo nemluví o tiskacím. Tiskací písmo je to, co se tiskne > tedy fonty, pokud to vezmu přesneseně, Times New Roman. A troufám si tvrdit, že tím nikdo opravdu nepíše a ani to neumí.

Každý si časem vytváří svůj styl písma a nepíše každé písmeno přesně tak, jak ho to naučili v první třídě.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 10. 9. 2008 18:20

No já píši v čj psace a pokud píši v aj nebo nj, tak jedině tiskace. Když ses učil v 1. třídě psát psace, tak je jasné, že učitel to po tobě vyžaduje ;-) Jinak mně v šesté třídě málem dala učitelka nj facku, když jsem psala černou propiskou. Také jsem nechápala :hm
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 10. 9. 2008 18:29

hele, když se budete furt snažit se vyhnout psaní a gramatice, co z vás bude? negramoti, tudíž blbci. tendle přístup vážně nepochopím... není tady nějakej češtinář, kterej by potvrdil spisovnost slova "psace" a "tiskace"? samozřejmě odůvodněním. kiitos!
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 10. 9. 2008 19:38

Vysoce doporučuji si zachovat "psací" písmo. Protože jestli se nic nezměnilo, tak na státní maturitu je nutností :(

Jinak já píšu mixem a každý mi chválí, jak hezky píšu :-[
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 10. 9. 2008 22:21

Může mně někdo pořádně objasnit co to je to "psace". V životě jsem to neslyšel.
To je od rozdělení psací a tiskací?
Psace. Co to je za srandovní výmysl. :D

Píšete psace nebo tiskace? >> Trapné, směsně, nespisovné!
Píšete psacím nebo tiskacím? >> Správně, srozumitelně, spisovně. ;-]

Já píšu česky tiskacím a anglicky psacím. Nevím proč.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 10. 9. 2008 22:34

S-Tony píše:Může mně někdo pořádně objasnit co to je to "psace". V životě jsem to neslyšel.
To je od rozdělení psací a tiskací?
Psace. Co to je za srandovní výmysl. :D

Píšete psace nebo tiskace? >> Trapné, směsně, nespisovné!
Píšete psacím nebo tiskacím? >> Správně, srozumitelně, spisovně. ;-]

Já píšu česky tiskacím a anglicky psacím. Nevím proč.

Kua mal by si im dať lekciu z češtiny :oboze ,lebo už tomu nerozumiem ani ja a to česky rozumiem dobre. :hmm:
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 10. 9. 2008 22:55

S-Tony píše:Já píšu česky tiskacím a anglicky psacím. Nevím proč.

tak to máš teda přesně naopak, než by mělo být. protože pokud se nepletu, v ang psací písmo neznají :-)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 10. 9. 2008 23:11

aquarkko píše:není tady nějakej češtinář, kterej by potvrdil spisovnost slova "psace" a "tiskace"? samozřejmě odůvodněním. kiitos!

MS Word ani jedno z těhle dvou nezná, čímž bych to zamítl. :D Ale češtinář nejsem.

Jinak já někdy v Kryštofových letech zrovna přestal psací písmo úplně používat a od té doby ho po mně nikdo nemohl chtít; prostě jsem to úplně zapomněl. Přitom nemám problém to přečíst, jen to sám nenapíšu.
Deleted user

Odeslat příspěvekod S-Tony 10. 9. 2008 23:17

jannnn píše:
S-Tony píše:Já píšu česky tiskacím a anglicky psacím. Nevím proč.

tak to máš teda přesně naopak, než by mělo být. protože pokud se nepletu, v ang psací písmo neznají :-)


Cože? A to jako děti píšou diktáty tiskacím?
A co je potom tohle?
http://lh5.ggpht.com/_UnIKEMZnSaA/R9gV1 ... ff+014.JPG
Psací je to jak se rozlišují malé a velké písmena a navíc písmo navazuje. Tak to se používá v každé zemi.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků