Limity ve sportu nebo nvm, neee?

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 9. 2007 12:41

Lepší název mě nenapadl, ale myslím tím, jak dlouho ještě budou padat rekordy :hm nebo je už stanoveno, tadyto je limit těla a víc lepší čas/hod/nvm udělat nejde :eh :hm Prostě pokud by rekordy padaly furt, tak to pude do nekonečna a časem třeba nebude problém hodit oštěpem 200m a další věci :?: Prostě mě to zajímá :hm Co si myslíte vy? Je něco takového stanoveno, nebo lidské tělo se bude furt lepšit a rekordy budou padat dále :eh
anonymni

Odeslat příspěvekod Matik 1. 9. 2007 13:37

Jak ve které disciplíně. Např. v 800 m žen platí světový rekord Jarmily Kratochvílové už od 1983. Světový rekord v běhu na 100 m mužů je podle mě už blízko hranice lidských možností. V 1968 poprvé zaběhli 10,00. Letos 2007 máme světový rekord 9,77, tedy za skoro 40 let se stáhlo jen o 23 setin. U technických disciplín záleží také na náčiní. Oštěpem již bylo hozeno za 100 m. Byl to ale aerodynamický typ oštěpu s posunutým těžištěm, tedy odlišný typ, než ten, se kterým se hází dnes. Takže ten světový rekord museli kdysi zrušit a platí tak 98,48 m Jana Železného. Jde o to, že v každé disciplíně se občas objeví jedinec s fenomenálními vlastnostmi fyziologickými ad. pro tu disciplínu. Totéž platí i pro plavání a vzpírání. Donekonečna se ty světové rekordy překonávat nebudou. Na některých výkonech je to už vidět.

Disciplína-světový rekord-rok vytvoření světového rekordu
Atletika muži
100m-9,77-2006
200m-19,32-1996
400m-43,18-1999
800m-1:41,11-1997
1000m-2:11,96-1999
1500m-3:26,00-1998
1 míle-3:43,13-1999
2000m-4:44,79-1999
3000m-7:20,67-1996

atd.
Atletika ženy
100m-10,49-1988
200m-21,34-1988
400m-47,60-1985
800m-1:53,28-1983
1000m-2:28,98-1996
1500m-3:50,46-1993
2000m-5:25,36-1994
3000m-8:06,11-1993

atd.

V plavání např. světové rekordy žen na 400, 800 a 1500 m volný způsob drží Janet Evansová již od roku 1988 (jeden 1989).

Otázka dopinku by byla na samostatné téma. Já jsem rád, že třeba Martina Sáblíková vytvořila a snad ještě vytvoří světové rekordy v rychlobruslení.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 1. 9. 2007 15:08

hmm, nad tímdle taky často přemejšlím...ale ty hranice bych určit nedokázala...každopádně si ale říkám, že jednou musí bejt konec, ne? nemůžou to nikdy přece uběhnout za 0.0.nic...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 1. 9. 2007 20:16

Například cyklistika také - ČR drží rekord 60km za méňe jak hodinu 8)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scater 1. 9. 2007 21:04

Myslim, že se bude přicházet na nový, lepší způsoby jak tu disciplínu zvládnout.V běhu se toho moc změnit nedá, ale v různejch technickejch věcech jo.I třeba v basketu.Před několika desitkami let byl průměr na zápas v NBA cca 55 : 50. Dnes? Téměř vždy v to jde nad 100.
D'n'B fan
To my né.To Komunisti.
Nebyl to Descartes, kdo řek: "Jsem to, co jsem!" ?
Ne, to byl Pepek námořník
scater
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 9. 2007 23:39

Matik: :tleskani Pěkné shrnutí a zajímavě si mi rozšířil obzory ;)
anonymni

Odeslat příspěvekod Matik 2. 9. 2007 00:10

Přehle atletických světových rekordů najdete zde:
http://www.atletika.cz/default.aspx?sec ... apter=5279
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 3. 9. 2007 07:44

Tak uplne limity asi jeste nejsou. Budou se zkouset ruzne experimenty jako treba dresy, kombinezy, aby se snizil odpor vzduchu (vody) atd. Ale asi o moc dal uz to nepujde. Bez dopingu...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza729 3. 9. 2007 09:59

Stejne vsichni sypou....
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 3. 9. 2007 10:32

Taky myslim ze to, ze ty rekordy uz moc nepadaji, je hlavne dusledkem zprisneni dopingovych kontrol. :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 15. 10. 2007 19:16

proč je tolik rekordů tak starých vysvětlovaly ve Střepinách na NOVĚ :arrow: http://www.nova.cz/tvarchiv/?238v=11827 ... 2007&238o=

všechny jsou z 80. let protože testy nebyly žádné a nebo absolutně neúčinné a tudíž ti sportovci zobali opravdu BRUTÁLNĚ ! ... takže všechno je to o sypání a o ničem jiným :)

pro mně nejsou profesionální sportovci nic jiného než SMETÍ - nejsou to sportovci ale podvodnická lůza - vše je to o prachách -> USA si zajede do Afriky, nakoupí si bandu černochů, nasype je těma nejkvalitnějšíma (nevystopovatelnejma, nejúčinějšíma, nejdražšíma) steroidama a potom machrujou na OH - je mně na blití

daleko víc si vážím amatérských sportovců, kteří to provozují pač je to baví a rádi tráví čas v nějakém dobrém kolektivu než těch nasypanejch tragédů ...
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 15. 10. 2007 20:20

Ale né všichni tohle berou. Třeba Roman Šebrle. Nemyslím si že by něco bral.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kosch 15. 10. 2007 20:21

Fuck8r píše:
pro mně nejsou profesionální sportovci nic jiného než SMETÍ - nejsou to sportovci ale podvodnická lůza - vše je to o prachách -> USA si zajede do Afriky, nakoupí si bandu černochů, nasype je těma nejkvalitnějšíma (nevystopovatelnejma, nejúčinějšíma, nejdražšíma) steroidama a potom machrujou na OH - je mně na blití

n/quote]


mě zas na blití z některých debilních přispěvatelů, holt nežijeme v ideálním světě... :mrgreen:

ale k věci, současné rekordy jsou už poměrně blízko limitů lidského organismu, i když zde určitě nějaký prostor trochu je, dále se dá něco získat technikou jak už bylo zmíněno, otázka je kolik... osobně by mě třeba docela zajímalo jestli někdo v dohledné době zaběhne maraton pod 2 hodiny..

pokud se nebavímo o různých implantátech atd., tak skutečně velký krok ve schopnostech by přinesly až genetické úpravy, čeho by se tím dalo dosáhnout je nyní neodhadnutelné, ale steně je to záležitost ještě několika desetiletí...

Ad doping - za současné situace je jediná smyslupná cesta jeho legalizace...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matik 16. 8. 2008 15:51

Tak před chvíli skončil sprint 100 m muži na LOH a ten čas s vyklusaným závěrem je něuvěřitelný. Potenciál Bolta je tak někde na 9,60 možná i méně. Rekorky Phelpse tu snad ani zmiňovat nebudu.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 16. 8. 2008 19:40

Fuck8r píše:nejsou to sportovci ale podvodnická lůza - vše je to o prachách -> USA si zajede do Afriky, nakoupí si bandu černochů, nasype je těma nejkvalitnějšíma (nevystopovatelnejma, nejúčinějšíma, nejdražšíma) steroidama a potom machrujou na OH - je mně na blití.


Jo to mně taky sere. Jak stát nakoupí někde sportovce z cizí země a vydává je za své a sbírá za ně medajle ve jménu sebe. To bych zakázal. Buď je to rodák a pak klobouk dolu pro ten stát. Nebo to není rodák a pak je to směšné. Taky se mi nelíbí co se děje v profesionálním sportu a i mně je z toho na nic. :-S

Další rekordy pořádné padnou, až s příchodem genetické manipulace.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků