Jak se mění váš hudební vkus?

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod hobitt 28. 9. 2007 22:20

asi si dam ještě kratší :mrgreen:
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chemist 28. 9. 2007 23:43

10-13 let - popík, poprock, dominovali Corrs, Cranberries; závan Nirvany
13-14 let - Nirvana, poprvé se objevují Linkin Park a s tím závan nového zaměření.
14-15 let - nu metálek, hip hop, rap, objevuje se thrash metal (Anthrax)
15-16 let - zase hlavně Linkin Park, Eminem, Limp Bizkit, poprvé Deftones
16-18 let - LP, U2, R.E.M., Anthrax, prostě kombinace od nu metalu až po rock, ale hlavně objevuji NINE INCH NAILS
18- až současnost - začíná převládat alternace, Deftoni, v současné době experimentuji se Soilwork, Fair to Midland a taky trochou toho deathu, In Flames. Stále v oblibě hip hop, nu metal, rock. Občas ska. Zároveň ale měknu, rock, Poets of the Fall, stejně tak cokoliv, co se mi zalíbí :-)

Podle současné tendence to vidím v budoucnu na skok do rocku a alternace.

Co nemusím je punk a čistý pop, dechovka nepříjemně mi znějící heavy metal - což souvisí s mou oblibou melodických vokálů, kterých se u některých žánrů nedočkám. :nenapadne
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KuřecíMlos 22. 7. 2008 10:46

v detstvi jsme poslouchala to, co poustel otec-beatles, mnaga a zdorp, led zepellin, blue effect,...., klasickou hudbu, pak nastal obrat, ja kupovala vsechny ty komercni divci casopisy, nastala era radia Jih a pisnicky typu Gigi Dagostino a ruzne ty popove hity, vsechno hrozne libive a smazos, madonna byla kralovna(v ty dobe vydala CD Music)
Na konci kvarty sjem se setkala s tvrdou hudbou, seznamila jsem se s Landou a Orlikama, pamatuju si na casy, kdyz sjme si pozpevovala po meste jejich nacisticky hesla-jasne nepremyslela jsem
postupem casu jsem se skrz kamarady dostala treba k vypsane fixe, nirvane, gaii mesaii, ecstasy of saint theresa, drumu a tekknu
Momentalne dam cokoliv, hodne mi zalezi na originalite tvurciho ducha a pocitech
Poslechnu si treba Pink Floyd, Davida Bowieho, Janis Joplin, Blue Effecty, ale i Ed Rush(d´n´b), Spitting Vitriol (hardcore), Coco rosie, Oasis, Muse, Khoiba, EOST, At the drive in, Sporto, Asian Dub Fundation, Gogol Bordellom, Vec...je toho hodne napric zanry
KuřecíMlos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 22. 7. 2008 13:24

KuřecíMlos: Ectasy of saint Theresa bych k Vypsane fixe a Gaie Mesaie (jsou to ty holky lesby ne? :lol: ) nedavala, Extaze je jedina nekomercni snad...jinak Mnagu si poslechnu rada i ted hlavne v aute kdyz ridim...šabadabadabadabadaaadaaaa ^^
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 22. 7. 2008 13:26

Stále počúvam to isté,takže hity osemdesiatych a trošku aj deväťdesiatych rokov.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 22. 7. 2008 21:16

19xx-19xx Disco :-!
19xx-2008 zahraniční POP
19xx-2008 Dance
2004-2008 Techno
2005-2005 Chill Out
2005-2006 Hip Hop
2006-2008 Drum and Bass
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 24. 7. 2008 22:26

Já sem 90. ročník :)
0-6: Mike Oldfield, Queen, Led Zeppelin, Nirvana, Sting, The Cranberries, Vltava, Buty a popík - vše až na popík zásluhou mého bratra :)
6-8: Tam to byl hlavně pop, Bryan Adams, Queen...
8-12: Tady se měnil styl z pop/rocku na ujetiny převážně z popu, hip hopu a r'n'b a trochu i z Linkin Parku a The Corrs
12-13: Rap a Hip Hop (ale starší)
13-16: Metal (Nightwish, Apokalyptica, HIM, Six feet under...) a Rock (Bryan Adams - Uplugged a to hodně) a především Ska (Ska-P asi nejvíce)
16-současnost: Už jen něco z metálku (Nightwisháci, Within Temptation, Sirenia, ...), ale hlavně soft-rock, alternative, jazz, acid-jazz, chillout jazz, Oldfield progressive, blues, popík 90' let ....

Doteď ujíždím na tom, na čem jako prďola, tedy Cranberries, R.E.M, Sting, Queen, Oldfield, Buty atd. Je toho obrovské množství a mezi 8 až 13 rokem jsem měnil styly opravdu hodně a rychle. Ustálení přišlo až tak kolem 14ti, kdy sem začal ujíždět na Ska-Pech a různém metalu a gothic rocku (Xiii. Století třeba).

Teď už setrvale rozšiřuji svůj obzor mezi Funkem, Jazzem (Classic, Soul, Acid, Smooth, Lounge, Swing, Blues atd. - omluvám se za sjednocení všeho pod Jazz), Alternative, World, Rock, Metalem atd. No je toho hodně, ale bolestivá léta kdy jsem poslouchal R'n'B, Rap a Hip Hop mám naštěstí za sebou a předchozí úchylárny taktéž :)
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arwinexwixton 30. 7. 2008 18:21

Topic píše:Jak se mění váš hudební vkus?

denně podle nálady a štěstí, co kde najdu/uslyšim
uhmm...
arwinexwixton
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmOkYi 1. 9. 2008 21:47

Vyrůstal jsem na Scooterech a ATB, Scooteři mě už dost přešli, ale ATB si poslechnu pořád, má skvělou hudbu. JInak poslouchám teď méně komerční hudbu, jsem trancařm, takže rád chodím na diskotéky typu Transmission, Paul van Dyk atd... :) Mým dobrým kamarádem je Michael C [možná znáte->jeden z nejlepších českých trance djs]; jinak si poslechnu vše, co se mi líbí a v hudbě se docela dost vyznám, a to i v třeba 90. letech :)
Nokia C7 Symbian ANNA (looking fwd to Belle)
SmOkYi
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 2. 9. 2008 07:12

Už od 11 let (89. ročník) poslouchám Rammstein, The Offspring... Prostě rock (a jeho "odrůdy") je nejlepší a tak to i u mě zůsane :-)
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 13. 9. 2008 17:11

elán :-[ -> dance (techno a ruzné ty styly už se v tom nevyznám) -> HIP-HOP (tak u toho jsem nakonec zustal -h16,kontrafakt,rytmus,eminem............)
j.1.r.k.a
Čtenář

Odeslat příspěvekod moutomek. 18. 9. 2008 18:20

no vkus semi zmenil hodne..tak pred 4ma rokama bych nikdy nerekl ze budu poslouchat to co ted :-))..z masovek co se hrajou denne v radiich a z ruznych duc duc disko sem se dostal k tomu co tady u nas vetsinou nikdo nezna takze napriklad Myléne Farmer (to nejvic :-)) ),alizée,Christophe Maé,Garou,Julien doré...takze proste francouzska hudba..a ikdyz neco jinyho tak specialne ATB tim taky nepohrdnu..no su zvedavej kam se casem jeste dostanu :-))
moutomek.
Čtenář

Odeslat příspěvekod Heady569 19. 9. 2008 09:07

Chemist píše:10-13 let - popík, poprock, dominovali Corrs, Cranberries; závan Nirvany
13-14 let - Nirvana, poprvé se objevují Linkin Park a s tím závan nového zaměření.
14-15 let - nu metálek, hip hop, rap, objevuje se thrash metal (Anthrax)
15-16 let - zase hlavně Linkin Park, Eminem, Limp Bizkit, poprvé Deftones
16-18 let - LP, U2, R.E.M., Anthrax, prostě kombinace od nu metalu až po rock, ale hlavně objevuji NINE INCH NAILS
18- až současnost - začíná převládat alternace, Deftoni, v současné době experimentuji se Soilwork, Fair to Midland a taky trochou toho deathu, In Flames. Stále v oblibě hip hop, nu metal, rock. Občas ska. Zároveň ale měknu, rock, Poets of the Fall, stejně tak cokoliv, co se mi zalíbí :-)

Podle současné tendence to vidím v budoucnu na skok do rocku a alternace.

Co nemusím je punk a čistý pop, dechovka nepříjemně mi znějící heavy metal - což souvisí s mou oblibou melodických vokálů, kterých se u některých žánrů nedočkám. :nenapadne

Jsem na tom stejně jako chemik v 18ti, a ona evoluce byla taky víceméně stejná, až na to že jsem během 14-16 sjel to co on během 14-18.
Musím ale zmínit, že jeho styl se opět změnil. Přičichl k experimentálním žánrům. Začal s Tool pokud se nepletu, od těch se přesunul k Neurosis, a už to jelo. Dneska když dám do neherní mjůzik naprosto suprovou alternativní pecku, tak ohrne nos :-).
D3vilR4ge
Heady569
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AliGiro 23. 11. 2008 21:16

Ivan Mládek - Jarek Nohavica - Čechomor - Red hot chilli peppers - madness - Nohavica,čechomor,rhcp,madness,weezer
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 12. 2008 09:27

Nooo, celkem zajímavě. Viděl bych to takhle: Disco > Rock > Hard Rock > Heavy Metal > Rock > Pop Rock > To co se mi líbí :mrgreen:
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků