Informatika na střední škole

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Player. 13. 4. 2008 15:58

tak tomu hovorim gol dzerzi :D
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 13. 4. 2008 17:57

Jak dobre ze som dievca. 8-) 8-D
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukeo 13. 4. 2008 18:36

v utorok mam zapis a teraz si precitam toto fuuha ...
lukeo
Čtenář

Odeslat příspěvekod lu.kas 15. 4. 2008 21:04

My po Officu přešli na úpravy fotek v naprosto debilních a nepraktických programech s vytvářením hnusných kýčovitých koláží :roll:
Potom taky bude Frontpage - debilní v praxi k dnes už dost použítí nevhodný editor, navíc ještě placený. A základy HTML - 99% lidí stejně k ničemu nebudou a to 1% si o tom stejně bude muset na skromnej začátek zjistit mnohonásobně víc.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 16. 4. 2008 14:42

Ja jsem na technickem lyceu - v prvaku jsme klasicky delali kraviny s Officem, v druhaku HTML + CSS. Momentalne bereme vsichni Pascal a ve vypocetnim oboru, kde jsem i ja, se perem s JavaScripty s ucitelkou, ktera o tom vi min nez ja a pred kazdou hodinou se to uci na jakpsatweb.cz ...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 17. 4. 2008 18:36

zlata CNX :)))
Konkretne predmet VYT - VYpocetni Technika
Prvak - CS1.5 eeeh pardon, ECDL...
Druhak - Photoshop, XHTML, no spis parodie na XHTML, ucitele jsem furt opravoval. Na konci se mu chtelo zacit ucit PHP verze 4, ze prej mezi 4kou a 5kou jsou moc velky rozdily a ze se hlavne pouziva 4ka nebo co (jo, uz neni vubec podporovana :)) )
Tretak - Fuj, hnus. Ucime se nazpamet vsemozny <->!viny jako sbernice (aneb zapamatovat si nazpamet nazvy, frekvence, datovou sirku), pameti (typy, frekvence, datovou sirku), rozhrani (prenosovy rychlosti a ja nevim co jeste), procesory - instrukcni sady atd, pisemka - pojede na tomto procesoru tento system? atd....
Ctvrtak - myslim ze se tu skaldaj pocitace


jinak jeste tu mame predmet jako PRG - ucime se C#, ucitel se mi smeje kvuli tomu ze me porazili na soutezi i druhaci(ktery googlili, ja se snazil psat vlastni :)) ), pritom se obavam ze bych si ho natrel :)

pak tu je cosi jako MPT - mikroprocesorova technika - hrajeme si s PICkama, pisem v Assembleru. Je to teda jenom nepovinnej/volitelnej predmet.

Pak tu jeste v prvaku byly algoritmy aneb jak seradit pole a spocitat pismenka :roll:

Dilny: cvakame sitaky, patchpanely, stavime kompy....

Site: v druhaku to bylo CSko, CCNA 1 se naklikavalo podle odpovedi... v tretaku to mam jako volitelnej/nepovinnej, naklikava se to stejne ale teda obcas aj sleduju a tak nakonfigurovat trosku nejakej ten cisco router a vymyslet subnety by nemusel uz bejt taky problem...
si reknete jak musim bejt chytrej, a ja za ty necely 3 roky co tu jsem umim *****...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 20. 4. 2008 20:49

ja by som zaviedol ako povinnu latku pre prvakov "Vyhladavanie informacii na internete aneb Googlej je moj kamarat".
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 24. 5. 2008 21:20

Player: souhlasim...

Moje vyuka PC na SS:
prvak: Office a zase Office(Word, Excel, Access, FP, PP)
druhak: Pacal, Turbo Delphi, HTML, Photoshop, Zoner Callisto
tretak terpve bude: Turbo Delphi, CSS, site a v grafice nevim(jo vlastne budem delat scenery atd..)
ctvrtak: vubec nevim...nejspise C+
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J1RK4 24. 5. 2008 22:08

Informatika na střední škole...
...se nikde neučí
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Revan 25. 5. 2008 10:12

a co si teda predstavujes pod pojmem informatika?
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod J1RK4 25. 5. 2008 10:52

Studuji na fakultě informatiky MU, takže sem hodím pár předmětů, které sama tato fakulta považuje za informatické (mají prefixy IA, IB, IV):
Složitost
Vyčíslitelnost
Lambda calculus
Validace a verifikace
Matematická logika
Optimalizace
Formální jazyky a automaty
Teorie typů
Teorie her
Teorie grafů
Teorie množin

Computer science is no more about computers than astronomy is about telescopes.
Informatika se nezabývá počítači o nic více než astronomie dalekohledy.
- Edsger Dijkstra, informatik (autor známého algoritmu pro nalezení minimální kostry grafu)

Dalších slov myslím netřeba...
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Revan 25. 5. 2008 11:27

jo, ale tohle vsechno jsme brali az v prvaku na VS. Nicmene nerekl bych ze by se to melo ucit uz na stredni.
na Gymplu by stacila tvorba v XHTML, zaklady JS a nejaka kancelarina.
a na prumce to zavani prilisnou specializaci, mimoto vsechno tohle ma blize spise k pokrocilejsi algoritmizaci a automatizaci. My jsme se napriklad krom algoritmizace ucili automatizaci, sitarinu (i pokrocilejsi routovani pod Win, Lin, Mac + Nowell apod), elektroniku, sdelovaci techniku, kybernetiku apod. Vse na takove urovni, aby se ty zaklady dali pouzit a kazdymohl dal rozvijet jen to co chce.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod J1RK4 25. 5. 2008 12:52

Já neříkám, že by se to mělo učit na střední. Jen mě mrzí, že se tím slovem často neprávem ohání...
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 25. 5. 2008 16:12

Informatika je velmi siroky pojem, ale ked chces tak si napis e-penis++;
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 25. 5. 2008 17:51

Pokud vim, IT neboli Informacni technologie, nebo pokud vim zkracene informatika je tak nejak vse co se tyka kompu ;) Takze kdyz skladas kompy, programujes, situjes tak porad to je IT. Nebo se pletu? ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků