Apollo podvod

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Jephy 20. 1. 2008 23:16

Tordasi můžeš mi vysvětlit, jak je možné (když jsou ty fotky focené ve studiu) že:

1) Stíny všech objektů jsou ostré a černé.

2) Více světelných zdrojů způsobí, že objekty vrhají stíny jinými směry, ale vrhají pokaždé jenom jeden stín???

Tordasi, nemáš elementární znalosti optiky a fotografie. Udělej nám všem službu, vem si ty fotky a zajdi za nejbližším profesionálním fotografem.

Měsíční povrch samozřejmě není rovný a krátery a zvlnění + soudkovité zkreslení čočky fotoaparátu způsobuje to co vidíme na těch fotkách.
Jephy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramesse83 24. 1. 2008 13:36

No tak ma pocuvaj, ty samozvany expert, ktory sa nicomu nerozumie, ale zavery robi paradne.

Ja som videl snad vsetky dostupne zabery, ktore uvolnila NASA. Vacsina su tke nudne, vedecke alebo technicke zabery, zopar bolo ladenych tak "umelecky". Ani na jednej som nevidel tiene iduce do roznych stran. To co si ty predlozil (stiahnute z nejakeho tvojho posvatneho webu apollo scam wow!) je poskladanie panoramatickych zaberov (na strankach NASA su rozkuskovane do jednotlivych zaberov) ALEBO fotenie so sirokouhlym objektivom. Ak ani toto uz nepochopis, neviem co ti mam povedat. Asi si este fotak v rukach nedrzal a ak ano tak nejaky za tisicku z trznice, ze?

Pri sirokouhlej fotografii sa proste ohromne mnozstvo objektov posklada do maleho kuska plochy. Nutnostou, ktora pri tom vznika je pokrutenie objektov (to je tvoje fantasticke "tiene idu do roznych stran"). Chod na stranku NASA a nenajdes jedinu fotku kde by tiene isli krivo.. (pokial nie je sirokouhlla). Vsetky su presne take ako tie tvoje zelene stromy (pokial nedopadaju na svah kratera - ale v misiach 11 a 12 su vsetky ok, tie pristavali na rovinatom terene).

Problem tu vsak stoji inak, ty chytrak: AK by boli svetelne zdroje viacere, kazdy objekt by mal tolko tienov, kolko svetiel by ho osvetlovalo. Uz sa zapina v hlave? Ano presne, futbalovy zapas v noci, kazdy hrac ma 4 tiene. <- tymto narazam na tvoje druhe revolucne tvrdenie, ze astronauti su v "naproste tme" !!! Su v tieni, ale rozptyl svetla z hrbolateho povrchu objekty osvetluje aj v tieni. Opat, archiv NASA a pochopis. Ked fotoaparat zaostroval na temnejsie miesto v tieni, rozostrel clonu, upravil vyssiu expoziciu aby zachytil detaily slabsie nasvietene po odraze, nie priamo. A ten tvoj "podvod" je hotovy. Samozrejme v takom pripade su detaily priamo nasvietenych objektov V BLIZKOSTI trochu preexponovane a rozmazane spravidla.

Neviem, kde som tvrdil, ze svetlo sa nesiri po priamke. Inak, ak chces robit mudreho, tak si si vybral zlu osobu a mozme si tu ist dokazovat ze svetlo sa vlastne nesiri po priamke, len neviem, ci by si to dokazal stravit (teoria "souctu pres historie" od Feynmana, skvele experimentalne potvrdena).

Ten tvoj trpany vysmech si si mohol nechat...myslis ze pre mna je sok, ze albedo mesiaca je nizke? ja ti skusim dorazit do oci 7% slnecneho PRIAMEHO svetla (neabsorbovaneho atmosferou) a uvidime ci budes vidiet hviezdy alebo si nebudes potrebovat CLONIT toto svetlo aby si videl. Ostatne opakujem, Eugen Cernan toto povedal na nejakej debate osobne. Neviem ci nahodou aj na slovensku nie.

Tolko k fyzike, skus vytiahnut argumenty, kde sa cista fyzika nebude dat aplikovat a nebudes az tak smiesny (napriklad ze sovieti dostali za 3 vagony psenice a 1 ryze aby boli ticho - na to nemam protiargument, na to mam len zvieraciu kazajku).

Inak musim este nieco. Prepac mi to, ale trodas, ty si idiot akeho som este nevidel.

http://img116.imageshack.us/img116/6238 ... oonrv6.jpg

ak je clovek na tejto fotke nasvieteny spredu, kde je jeho tien padajuci dozadu? Suvislosti svojich tvrdeni ti obcas alebo vzdy nedochadzaju?

Heh, no som sa este pobavil, rozobral som tu tvoju fotku, ktora je tym najvacsim dokazom (ak je to tak tak dnes do vecera mozes podpisat kapitulaciu)

Vsimol som si ze tajomne pises, ze "problemu je vic". Ty tajnostkar, skoro si nas dostal. Ja ta zial prasknem. Odraz na jeho zlatom kryte na prilbe - ten tien, je od fotografovaneho astronauta, nie od fotografujuceho, ten je tam vidiet vzadu a jeho tien pada normalne (a je jeden!). Co je vsak pre vas, vy banda co ste usli z nejakeho ustavu, horsie, ze v tom takmer uplnom panoramatickom odraze nie je ten superzdroj umeleho svetla, ktory tak zazracne osvetluje kozmonauta, ze nevrha tien!!!! To teraz budu prusery vo vasom tabore co? Ze kde sa to schovalo :)

Druhy problem so zazracnym svetlom a "tienom" je, ze dobre sa jeho skafander pozri. On je osvetleny sprava. Osvetlenie jeho skafandra prechadza plynule sprava dolava (svetlo od Slnka sa odraza na coraz menej zahyboch na jeho skafandri az kdesi od polovice jeho tela (v kolmom vertikalnom reze) uz je v tieni. Keby ho pri tom zabere preexponuje, je tento tzv. terminator vidiet lepsie.)
Ako zazracne ja navrhnuty ten tvoj neviditelny zdroj svetla (neviditelny v odraze prilby) ze osvetluje sprava dolava s poklesom intenzity... to tiez nie je technika ktoru by sme v 70-tych rokoch asi zvladli, nie? :) asi to bolo fotene...kde? vymyslite nieco, nie su to fotky z buducnosti? to vam ludia skor spapaju.

PS: AK tato fotka presvedcila fyzikov a odbornikov, tak ziaden z nich nie je fyzik ani odbornik :DDD. Je mi luto ze som ti to takto pokazil, tuto vyberanu spolocnost kam si sa chcel zaradit.

A tie psycho experimenty uzasne popisuju vas, vy banda co nema co robit.

//Michal P: Příspěvky sloučeny. I po odeslání příspěvku ho můžete Obrázek
ramesse83
Čtenář

Odeslat příspěvekod ramesse83 24. 1. 2008 20:00

Dobre, ze mam dobru naladu, nazvime toto co sem napisem takto:

DEMONTAZ HLUPOSTI

Rozoberme to rad za radom.

Prva fotka
http://i4.photobucket.com/albums/y134/t ... 6-6766.jpg

Ano vidime preexponovany film, kkde kotucik Slnka je niekolkonasobne vacsi ako by bol pri pouziti vyssej clony a nizkej expozicie.

Dalsie zabery kde vidime "zahadne" male Slnko su uz s lepsie nastavenymi parametrami fotenia.

Tie dalsie zabery z prveho postu - nemam slov, filtorvanie a analyza..a nic z toho ze? :-D

Dalej
http://img293.imageshack.us/img293/7629 ... oomgh7.jpg

A co je akoze tu zahadne? Ak som z textu dobre postrehol nepaci sa ti to vacsie osvetlenie kdesi vzadu. No,...pan fyzik, svah krateru nakloneny priamemu svetlu..si tak dovolim odhadovat, odrazi viac svetla -> na fotonegative sa preziari viac ako opacny svah alebo rovny teren. Ani to neboli, troska uvazovat. Podobny "fakt" si navrhol aj pri inych zaberoch, zdovodnenie je stale to iste. To tvoje "presvetlenie pod reflektorom" (to si snad naozaj delas *****) je bud nasnimanie svahu alebo - a to najcastejsie - na filme je proste BLIZSI objekt (v tomto pripade povrch) sa naexponuje jasnejsie ako vzdialenejsi. Spolu s nerovnostami povrchu, svahmi a odrazom viac svetla do objektivu - a zahada je hotova.

http://img511.imageshack.us/img511/4063 ... ingaz0.jpg

Tu mame priklad niekolkonasobneho odrazu bocneho svetla vstupujuceho do objektivu pod sikmym uhlom (tzv. uplny odraz svetla na rozhrani) tak ze sa nezobrazi na vyslednej fotografii, nezmestilo sa do zorneho pola. Objektiv fotoaparatu ma niekolko clenov a odrazmi medzi nimi vznikaju tvoje reflektory... zase, troska pouzit rozum, naozaj to neboli a nebudu sa z teba ludia smiat.

Pouzijem aj argument "ad absurdum" (volne prelozit ako absurdne :)) ktore tu hadzes ty. Ak by to NASA vymyslela, myslis, zeby boli taki sprosti a publikovali by TAKETO fotky??? Clovece...to prazdno v hlave musi byt strasne...
Takychto fotiek je v archive NASA mnoho, viacere s celym radom tychto odrazov konciacich priamo v Slnku. Najdi si, presvedc sa. Alebo jednoduchsie odfot si par zaberov s tym ze budes mierit tesne vedla Slnka. A to ti vyjde aj s tym shitom z trznice za tisicku.

http://i4.photobucket.com/albums/y134/t ... _small.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y134/t ... _stars.jpg

No, porovnavat fotku exponovanu zrejme rybim okom desiatky minut v noci a fotku cvaknutu beznym aparatom za dna na Mesiaci s exp. dobou asi 1/500 sekundy - to uz chce silnu davku psychopatickych zmien... To preco nie je vidiet hviezdy som tu uz vysvetloval a kedze je to ten najinfantilnejsi argument "hladacov pravdy" nemienim to opakovat.

Dalsi kusok je lepsi:
http://img67.imageshack.us/img67/1883/l ... oonyz4.jpg

Toto je ozaj zahada (zial v predoslom poste som to vysvetlil tak uz to nebude take senzacne:) - podla hladacov pravdy mame viac zdrojov svetla a len jeden vrhnuty tien (!) a co je horsie, ak aj nahodou mame len jeden zdroj tak zbiehajuce sa tiene, to uz chce kus magie, to musi byt nadprirodzene!!!
No..zazrak sa nekona, toto je fotka zlozena z viacerych kusov - panoramaticka. Zdrojove obrazky su k dispozicii v archive Apollo-NASA.

(Ak nahodou nie je poskladana, je fotena sirokouhlym objektivom, nie som si teraz isty, tak ci tak, vsetko je OK, zazrak ani apollo scam sa nekona).

Tu tvoju najslavnejsiu fotku som rozobral a na smiech obratil v predoslom poste, nebudem to sem kopirovat.

Fotky na ktorych si si pokreslil sipky z tienov vrhnutych objektami na horizonte - zase si zo seba spravil barana. Tie tiene na horizonte nevies nikde odcitat presne = vymyslel si si smery sipiek. Ja by som si kludne mohol nakreslit sipiek tolko kolko mi chuti a vramci chyb tej fotky (vzdialeny neostry objekt) by si nemohol kecnut ani slovo. Si KLAMAR.

Predsa len som jednu vec nespomenul na zabere
http://img116.imageshack.us/img116/6238 ... oonrv6.jpg

Ako som postrehol z tvojich vyplodov, ocakavas ze namiesto pohodlne videneho skafandra aj ciastocne v tieni (nie je pravda ze SME v tieni, tien smeruje MIMO fotografa) by mala byt uplna tma, "lebo ved aj na zemi je uplne temno tam kam dopadol tien". No, clapce...co uz dodat. Asi len vysvetlit ti opat geometriu a svetlo. Nuz povrch je ciernocierny lebo nie je nicim osvetleny - troska je - odrazom od skafandra, od pristavajuceho modulu atd - skafander kozmonauta je bohato stale osvetleny rozptylenym ziarenim zo Slnka na povrchu Mesiaca - zaostrenim a nastavenim clony na skafander dostaneme jeho dobre vyzerajucu fotku. Ak by si zaostril na tien, trochu uvolnil clonu, upravil expoziciu, uvidis detaily aj v tom tieni. Film jednoducho nie je schopny pojat take velke rozdiely v kontraste ako ludske oko. Clovek na Mesiaci by pohodlne videl detaily na skafandri kozmonauta v tieni, v tieni na povrchu a aj na priamo osvetlenom povrchu Mesiaca.

HLUPOST demontovana.

Howk
ramesse83
Čtenář

Odeslat příspěvekod branda 24. 1. 2008 21:39

[quote="Magistr Kelly"]
Blahoslavení chudí duchem, nebo jejich jest království nebeské. :roll:



:tleskani
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trodas 2. 5. 2008 11:28

Pravda pravdouci ;)


Obrázek
To je Slunce z Měsíce, Apollo 16, podle NASA ( http://www.lpi.usra.edu/resources/apollo/f...e/?AS12-46-6765 )



Apollo 13 podvod - podle originálního NASA videa jsou očividně na orbitu Země, jinak by v okýnkách nebylo jasné modré světlo. V 2001: Space Odyssey zazní věta, Hustone, máme problém. A minuty před "explozí vzduchového zásobníku" nám postí titulní hudbu z 2001: Space Odyssey. To raději nemluvím o tom, že moment před explozí a startem neobvyklého využití LEMu Apolla 13 pojmenovaném Aquarius (Vodnář) nám kosmonautík pustil Dawn of Aquarius - Úsvit Vodnáře (myslí se věku Vodnáře) písničku:
http://www.youtube.com/watch?v=G918r-E3fyc

NASA výzkum magnetosféry, solární aktivity, solárních erupcí a solarního záření - před Apollo misemi je magnetosféra docela obrovská a záření od Slunce docela intenzivní, no ne?
http://www.youtube.com/watch?v=HyscfhY29R4



Obrázek
http://www.novinky.cz/clanek/135955-.html
Ajajaj... to se nepovedlo! :-D Jsou vidět hvězdy, soudruzi z NASA to zdrbali! :lol: :lol: :lol:
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cinan 2. 5. 2008 19:26

Neviem preco sa kazdy tak zastava oficialnych informacii. Myslite, ze Amici su hlupi, a urobia nejaky nekvalitny podvrh? Mozno ze hlavny problem je ten, ze asi vsetci okrem trodasa radsej vsetko zavrhnu, nechcu o ziadnych inych moznostiach rozmyslat (nezaslepene).
To s tym podvrhom o apollo je porovnatelne s utokom 9/11. Naozaj si este stale myslite, ze to utok na dvojicky je dielom teroristov? Asi len blazon moze neoblomne tvrdit, ze za spominanymi utokmi nestoji samotne USA. Podobne to moze byt aj s apollom, len je takze pripustit aj taku moznost, co sa asi malo komu podarilo. Cest vynimkam
Open-source fan!
blog-zapisky: http://cinan.wordpress.com/
cinan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 2. 5. 2008 20:29

Člověk na Měsíci? A co ty kusy měsiční horniny? To sebrali někde na poli? Myslíš, že by to nikdo nepoznal? Přečti si tohle, je to zajímavé:
http://sirrah.troja.mff.cuni.cz/~mira/a ... 006-s1.pdf (str.7-10)
400 kg lží? To je více než hmatatelný důkaz...

Oficiální prohlášení o útocích s 9.11. není určitě zcela pravdivé, ale ještě méně pravdivé budou senzacechtivé konspirační teorie ;-) Nevěřte nikomu, lidé jsou jen figurky v rukách mocných, hehehe...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cinan 2. 5. 2008 21:11

chcel by som ta vidiet tesne po utoku (alebo po 1-2 rokoch) od utokov, a co by si hovoril. To iste ako a apolle. Tym nechcem naznacovat nic, neviem ci je apollo podvod, ista sanca tam je, ale nemozem ani povedat, ze to podvod nie je.
Presne ako som povedal - co je vseobecne rozsirene, tomu drviva ludi veri. A co rozsirene nie je, je vseobecne brane ako trapna konspiracna teoria.
Open-source fan!
blog-zapisky: http://cinan.wordpress.com/
cinan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 2. 5. 2008 21:34

Apollo je trošku starší než já. Popírat můžeš cokoli, ale racionálně vyvrátit to nedokáže nikdo, protože o žádný podvod nejde. Je mi vás (konspiračních teoretiků) trošku líto :'(
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jephy 3. 5. 2008 07:39

trodas: Ó bohové, proč nás trestáte. Ta poslední fotka je focená nedávno, tou nejlepší digitální technikou, která je k dispozici. Když se podíváš na Zemi je vidět obrovská míra šumu. K focení tedy byla použita citlivost minimálně 3200, ale spíše víc. Výsledek je ten, že se skutečně podařilo zachytit několik málo hvězd. Co to podle tebe dokazuje?
Jephy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 3. 5. 2008 09:14

Myslím si, že žádná Amerika neexistuje a celé je to jen spiknutí židozednářů. Vše co je o ní v televizi vysíláno bylo natočeno v AB Barrandov. Veškerou telefonickou a jinou osobní komunikaci zajištuje superpočítač umístěný 20 000 mil pod mořem. A pokud někdo dostane kacířskou myšlenku zajet se tam podívat na vlastní oči, tak je v kabině letadla, nebo v lodní kajutě uspán speciálním plynem a do hlavy je mu nahráno příslušné schéma s americkým pobytem. :potichu
-pb-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod averton 9. 5. 2008 22:10

a nezabudaj ze za vsetkym co sa na svete udeje stoji podla Moora Carlyle Group oproti ktorej je MS kojenec 8-D :mrgreen:
it´s all about priorities :D
averton
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 16. 5. 2008 11:38

Obrázek

:-D



Obrázek

To je ale model Měsíce, hmmm :love: Tak už je jasné, kde se natáčely nekteré scény z "přistání" na Měsící?
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 16. 5. 2008 18:17

Docházejí obrázky? Todle už tu jaksi jednou bylo :mrgreen:
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 16. 5. 2008 19:05

trodas píše:V 2001: Space Odyssey zazní věta, Hustone, máme problém. A minuty před "explozí vzduchového zásobníku" nám postí titulní hudbu z 2001: Space Odyssey. To raději nemluvím o tom, že moment před explozí a startem neobvyklého využití LEMu Apolla 13 pojmenovaném Aquarius (Vodnář) nám kosmonautík pustil Dawn of Aquarius - Úsvit Vodnáře (myslí se věku Vodnáře) písničku:
http://www.youtube.com/watch?v=G918r-E3fyc


No jo vlastně... teď jsem to spiknutí prokoukl. Máš pravdu. Byl to podvod. :roll: 8-P
Magistr Kelly
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků