jaka energeticka trida sporaku

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Jaký typ elektrického sporáku použít?
,,A" typ 6 %  85%  [ 6 ]
,,B" typ 1 %  14%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 7

Odeslat příspěvekod Mawe47 29. 4. 2008 18:53

Tak se po sto letech zase ozyvam ze zahrobi...
Jaka je podle vas lepsi energeticka trida sporaku elektrickeho?
U vetsiny spotrebicu je to jasne A, ale z dost stran sem slysela, ze na Bckovem sporaku se vari rychleji nez na Ackovem. Muzete mi k tomu nekdo neco rict - mate zkusenosti?
Ja sem zvykla varit na plynu a ten je hodne rychly...

Dik:)

//pls prosim o pridani hlasovani 1) A 2) B. Dekuji
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 4. 2008 19:04

Zrovna u sporáku se mi zdají nějaké energetické třídy dost pochybné. Tam prostě je jen spirála, která se zahřívá a tím se ohřívá hrnec. Tam toho nejde moc vymyslet, jak ušetřit jako u lednic, praček či myček.

Takže je podle mě logické, že čím vyšší energetická třída, tím déle ohřev trvá - sporák nemá takový výkon a lidově řečeno tolik "netopí".

A ve výsledku to musí být fuk - buď ohřívám s nižším výkonem déle, nebo s vyšším, ale zas kratší dobu...

Opravdu tady nějak moc smysl těch tříd nechápu.
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 29. 4. 2008 19:12

Jeste teda dodam, ze se sklokeramickou deskou.

Ja bych prave radsi B - protoze si myslim, ze by ohral rychleji, ale muz zase trva jedine na A, hrozne mu zalezi na kazdy korune, kterou usetri...

A zrovna u toho sporaku si myslim, ze nema smysl se hnat tady za tou usporou... Jenze na netu sem nejake lepsi porovnani nenasla a tak sem se musela obratit na hlas lidu...
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 4. 2008 19:13

taky jsem proto kupoval sklokeramickou desku béčkovou ;)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod Mawe47 29. 4. 2008 19:27

snowboarder > a spokojenost? celkove nemam zadne zkusenosti s elektrickejma sporakama:)
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 4. 2008 19:28

já koupil whirlpoolku, samostatně troubu i samostatně desku, chtěl jsem to zvlášť, mno jsem spokojenej hafo, taky jsem neměl zkušenosti, protože takhle úplně jsem novej byt zařizoval poprvé, tak jsem se divil, když mi radili béčkovou, ale fakt je to lepší
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 4. 2008 20:07

Mawe47 píše:Ja bych prave radsi B - protoze si myslim, ze by ohral rychleji, ale muz zase trva jedine na A, hrozne mu zalezi na kazdy korune, kterou usetri...

teď možná budu kecat a někdo mě opraví, ale jak jsem psal - vyšší energetická třída znamená, dle mého, jen že sporák nemá takový výkon. Tudíž ale to zas trvá déle. Takže jestli se bude něco ohřívat 30 minut s příkonem 1kW a nebo 60 minut s příkonem 500W je z finančního hledicka uplně fuk :-)

Nevím, co by tam mohlo být za jinou fintu ovlivňující spotřebu, když je to tak triviální věc ten sporák...jen spirála co se žhaví.
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 29. 4. 2008 20:14

Myslím že to rozdělení do kategorií nemá zohledňovat okamžitou spotřebu ale spíš efektivitu resp. ztrátovost. U sporáku budou tyhle ztráty spíš minimální, mnohem víc tam záleží na způsobu vaření třeba používání papiňáku a tak.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Gumak 29. 4. 2008 20:16

jannnn píše:Nevím, co by tam mohlo být za jinou fintu ovlivňující spotřebu, když je to tak triviální věc ten sporák...jen spirála co se žhaví.

Treba lepsi izolace trouby/plotynek => vetsi ucinnost (neohriva se vzduch okolo)
Gumak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 4. 2008 20:20

jannnn píše:
Nevím, co by tam mohlo být za jinou fintu ovlivňující spotřebu, když je to tak triviální věc ten sporák...jen spirála co se žhaví.

ne, tam jsou nějaký vedlejší efekty, jakože líp chráněný před ztrátama proudu okolo atd... ale jak říkám, u plotny to je naprosto egal
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod Mawe47 29. 4. 2008 20:25

nehlede na to, ze B sporaky jsou levnejsi... a pak si taky myslim, ze napriklad ten financni rozdil na elektrice nemuze byt takovej

jannnn > tam jde spise o to, ze kdyz napriklad Asporak ma napriklad ucinnost 90% a B sporak treba 85%, tzn u A sporaku napriklad na ten ohrev jidla spotrebujes 1kw a u B sporaku to muze byt 1.2 kw. tzn se ti prodrazi provoz.

Na druhou stranu jestli prodrazeni toho provozu je tak razantni, ze by se nedalo usetrit koupi Bckoveho spotrebice?
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 4. 2008 20:26

počkej, ale ty budeš používat combo? elektrika/elektrika nebo elektrika/plyn?
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod Mawe47 29. 4. 2008 20:28

no elektrika jen a pouze, plyn tam neni. Kdybych mela moznost plynu, elektriku vubec neresim
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 4. 2008 20:31

hm tak kvůli troubě nevím, jestli bych bral Béčko :-/
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
SuperDatel 2009

Odeslat příspěvekod MgX 29. 4. 2008 20:34

Pro mě je lepší elektrická trouba, tudíž bych volil elektrika/elektrika. Nebo raději plyn nahoře, ale troubu určo elektrickou. Lépe se v tom peče ... dělá.... zvláště mně jako zástupci méně šikovnější části osazenstva této planety. :mrgreen:
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků