Má učitel právo na zabavení telefonu v hodině?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 8. 4. 2008 16:51

ale take rusi prubeh vyucovani ,, pet minut si bude volat z 45 minut a nestihne neco odvykladat a treba zrovna neco podstatneho ,, u nas ucitel aspon predem rekl ze ceka dulezity hovor a ze bude mit zapnuty mobil,, jak po hovoru prisel se omluvil za vyruseni a bylo to v pohode , , proc by nemohli zaci ? aneb vsichni jsme si rovni jen nekteri rovnejsi ?
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 8. 4. 2008 16:54

ale take rusi prubeh vyucovani ,, pet minut si bude volat z 45 minut a nestihne neco odvykladat a treba zrovna neco podstatneho ,, u nas ucitel aspon predem rekl ze ceka dulezity hovor a ze bude mit zapnuty mobil,, jak po hovoru prisel se omluvil za vyruseni a bylo to v pohode , , proc by nemohli zaci ? aneb vsichni jsme si rovni jen nekteri rovnejsi ?
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 8. 4. 2008 16:55

ale take rusi prubeh vyucovani ,, pet minut si bude volat z 45 minut a nestihne neco odvykladat a treba zrovna neco podstatneho ,, u nas ucitel aspon predem rekl ze ceka dulezity hovor a ze bude mit zapnuty mobil,, jak po hovoru prisel se omluvil za vyruseni a bylo to v pohode , , proc by nemohli zaci ? aneb vsichni jsme si rovni jen nekteri rovnejsi ?
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reiner 16. 4. 2008 20:20

Jako učitel říkám - NE NESMÍ MOBIL ani jinou věc zabavit. Pokud tedy nechce mít problém. Je to soukromá věc. V hodině nemá mobil co dělat. Pokud žák nemá dostatek rozumu, pak si zaslouží "výchovnou nápravu". Od toho učitel je. Na střední to ale zas tak snadné není.
Žáci v dnešní době mají totiž pocit, že oni jsou ti, kdo (nebo co) řídí hodinu.
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Reiner 16. 4. 2008 20:22

Alianna Hitomi píše:hlavne ze ucitelum zvoni to neni poruseni ? maji mu zaci zabavit mobil ? napraskat ho rediteli ?

pokud si zak hraje s mobilem a nerusi ostatni je to jeho vec ,, jak jo mel by byt napomenut a at ho schova ,, jak se to opakuje poznamka a podobne ale ne nikdy sebrat vec ,,

Jsem nevěděl, že učitelé a žáci jsou na stejné úrovni :pozor :roll: :!:
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 16. 4. 2008 20:29

Hitomi: deti nemaji mit o hodine telefon, at si ho o hodinu vypinaji...ano kdyz nekdo z zaku ceka dulezity, ale opravdu dulezity hovor, tak muze slusne rict uciteli pred hodinou, jak se veci maji...jenze tohle pravidlo ze strany zaku nefunguje, protoze se ohaneji tou rovnopravnosti, na kterou v tomhle pripade nemaji narok...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 16. 4. 2008 21:45

Reiner píše:Jsem nevěděl, že učitelé a žáci jsou na stejné úrovni :pozor :roll: :!:


Teraz sa nechcem zastavat ani jednej ani druhej strany...ale ucitel mobil ma mat taktiez vypnuty je v praci...nie?
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reiner 17. 4. 2008 07:03

To musím souhlasit. Mobil by měl mít vypnutý. Je to na každé škole, jaký si (ne)udělá pořádek. Já mobil zásadně nechávám v kabinetu (mám to kousek :-) ). Tím pádem žáci vidí, že i když po nich chci vypnutý mobil, sám jej nenosím. A funguje to.
Učitel by měl být i přítelem. Tak to mám udělané ve své třídě já. Sem tam sice někdo má "svůj den", ale problémy kolikrát zde popisované opravdu nemám.
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bombul 18. 4. 2008 23:35

Reiner

S takymto pristupom samozrejme suhlasim...nechci to co sam by si nebol schopny urobit to je ok. Ale ak mi pride na hodinu profka, co si ide suverenne zavolat kludne aj pocas vyucovania a ta by mi nieco chcela zakazovat co sa tyka pouzivania mojho mobilu tak to teda nie...
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reiner 19. 4. 2008 05:17

bombul píše:Reiner

S takymto pristupom samozrejme suhlasim...nechci to co sam by si nebol schopny urobit to je ok. Ale ak mi pride na hodinu profka, co si ide suverenne zavolat kludne aj pocas vyucovania a ta by mi nieco chcela zakazovat co sa tyka pouzivania mojho mobilu tak to teda nie...

Absolutní souhlas :tleskani :tleskani
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mathey 24. 4. 2008 18:04

máme na střední škole jednu externí učitelku, která je hafo dobrá. Na začátku hodiny vysvětlí látku, a pak sami počítame příklady, kdyžtak nám poradí. Pohodové hodiny. Mám s ní pár pěkných příhod. Třeba: Šla k nám do školy, a stavila se na oběd v jedné řecké restauraci, kde jsem byl o volné hodině (zrovna před tou její) s 2 spolužákama na pivě. Pozdravili jsme se, a každý si hleděl svýho. Nebo třeba mě v hodině volali z internetového obchodu, kvůli dodávce. Doma byla babička a musel jsem to domluvit. Prostě mě poslala ať si to vyřídím na chodbě v klidu. V hodině jsme se s ní vsadili, jestli sní do minuty tatranku. A snědla :)

Jenže pár mých spolužáku jsou hovada, kteří takovouhle toleranci neocení, a v hodině dělají bordel, nedávají pozor, a je to pak o ničem. Jsme ve škole, abysme se něco naučili, a ne kvůli spánku, zábavě, hlučení a sedění.
Mathey
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 25. 4. 2008 07:36

Mathey: podobny pristup ma ke svym studentum ma sestra...polovina tridy jeji latku posloucha, druha dementni polovina dela bordel...opravdu nevim, jak by se na stejne dementy jako ma moje segra ve tride melo uz jit, kdyz jde na ne po dobrem...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 25. 4. 2008 12:40

Noovo: Kaslat na nich nic ineho sa ani robit neda ak maju podobny pristup to, ze bude dobra ci zla je vpodstate zajedno...preto oni to budu mat tak ci tak nahaku. Ide o to, ze decka na to povacsine pridu dost neskoro, ze ten ucitel tam nie je pre srandu a potom im to bude chybat...kazdy je zodpovedny za svoje konanie, smola. ;-)
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 25. 4. 2008 13:53

bombul: taky ze je segra v hodinach ignoruje...ze neposlouchaji je jejich minus, ted toho tezce u maturity lituji z pisemnych meli za 5...proste je nepodporovat...docela drzost je, kdyz jeden kluk prisel za segrou, jestli by ho jeste neprezkousela pote co z pisemny mel za 5 :roll: ...druhy priklad studenta z te same tridy je, ze po pisemnych sel za segrou, aby ji podekoval, ze mu dala tak peknou znamku :-) (ten student patri pry ke slusnym a o hodinach posloucha vyklad)
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 26. 4. 2008 20:42

ono hodně záleží an tom konkrétním vyučujícím. Můj názor je, že pokud hodinu neruším (tzn. neřvu, nechodím po třídě, neblbnu atd.) tak si můžu dělat co chci a je jen a čistě můj problém, že nedávám pozor. Ale u spousty učitelů nemám problém si dělat zápisky na NB anebo na mobilu, případně hledat informace na internetu atd.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků