Vybíráme elektrický holicí strojek

Péče o tělo i ducha

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 4. 2008 22:19

Uplynulých několik let jsem strávil s žiletkou a holením namokro. Před pár dny jsem znovu vyzkoušel svůj starý elektrický Braun, a zdá se, že mě to teď s ním zase bude chvíli bavit. Akorát možná ne přímo s tímto konkrétním strojkem, na kterém už zahlodal zub času (mám ho déle než patnáct let), ale s nějakým jiným, novým.

Co ale koupit? Jsem už takřka stoprocentně rozhodnutý, že to bude opět Braun. Opět planžetová vibrační technologie. Vím, že si hodně lidí pochvaluje rotační Philipsy, ale naslepo takový strojek kupovat nebudu, a půjčit se nikde nedá. Braun se v naší rodině zkrátka používá už desítky let, a tak to asi už zůstane.

Ale jaký konkrétní model? Strojek si nekupuji na pár let, a používám ho docela často, takže mi nebude líto připlatit si. Tady je současný výběr. Jako optimální mi zatím přijde série 5. Hodně váhám, jestli je umývací nádržka užitečná, jestli to ze strany Braunu není jen vábnička, do které se musí pořád dokupovat náplň. Moc se mi nelíbí ani kontrolka výměny náhradních dílů, protože je mi jasné, že začne otravovat mnohem dřív, než vůbec nějaká výměna bude potřeba. Doufám jen, že strojek po vzoru tiskáren nepřestane po rozvícení kontrolky fungovat.

Tady je jinak pěkná prezentace, co strojky ze současných sérií umí.

Tak co, používá tyto strojky už někdo z Pauzy? Máte nějaké dobré nebo špatné zkušenosti? Nějaká doporučení?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 20. 4. 2008 23:38

sice není to přesné co potřebuješ, ale zkus pročíst tohle téma...http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?f=617&t=601469&st=0&sk=t&sd=a&hilit=hol%C3%ADc%C3%AD+strojek&start=0&all=1 :-D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 4. 2008 08:30

O tom vím. Tady ale jde o výběr jednoho konkrétního strojku - a na obličej :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kukin 21. 4. 2008 08:31

Clean & Renew: je to skutečně užitečná věc (strojek je pak čistý jako nový). Není ale potřeba tam strojek nechat po každém použití, na to stačí přibalený kartáček. Já C&R používám cca jednou týdně a stačí, náplň tak měním jednou za 2-3 měsíce.

Kontrolka výměny planžety a fólie: na mém 360° Complete je resetovací tlačítko, čili když začne otravovat brzo, tak to resetuju a hotovo.

Jinak jsem s tím strojkem celkově spokojen. Jako vždy ale motor jede mírně pomaleji při vybitém aku (snížené napětí).
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 4. 2008 08:42

No, je fakt, že opravdu čistý strojek jsem naposled viděl chvíli po jeho pořízení, před patnácti lety. Takže by se ta čisticí základna mohla hodit. Díky za zkušenost.

Doufám, že resetovací tlačítko nechali i na současných modelech.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kukin 21. 4. 2008 12:03

Není problém na stránkách braun.com vyhledat manuál pro daný typ. Takže cituji (typ s displayem):
Kontrolka výměny vám bude během následujících 7 holení připomínat nutnost výměny holicí planžety a břitového bloku. Poté holicí strojek automaticky resetuje displej.
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 4. 2008 21:39

Tak jsem se plácnul přes kapsu a objednal nejvyšší model ze Serie 7 včetně čistící základny. Přesvědčilo mě, že na internetu byl o tři tisíce levnější než v Electro Worldu, kam jsem se na něj byl podívat.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 23. 4. 2008 22:26

tzn.?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 4. 2008 22:48

No... šest tisíc, docela dost. Ale mám to zase na patnáct-dvacet let.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sirusek 2. 9. 2008 22:17

Sirusek
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 3. 9. 2008 07:46

Marek L. píše:Strojek si nekupuji na pár let, a používám ho docela často, takže mi nebude líto připlatit si.


Sem si říkal, že to bude asi překlep. Taky mi strojek vydrží minimálně 15 let. Ale je třeba myslet na to, že tak za pět let skončí podpora nové strojku a nebude možné koupit náhradní nože. Takže je doporučuji nakoupit už nyní do zásoby.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 3. 9. 2008 14:28

No jo - pravda! ... taky bych si měl koupit aspoň 6x náhradní hlavici :-)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 4. 9. 2008 06:40

To už by snad bylo lepší (levnější) si ten strojek kupovat častěji.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 4. 9. 2008 08:22

Marty89:
Tak to těžko, když kvalitní strojek stojí minimálně 3000 kč a náhradní nože kolem 700 kč.
Nebo snad chceš tvrdit, že 700 je více než 3000?
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 4. 9. 2008 08:56

na ten můj Braun cruzer z50 ty náhradní řepy nestojej ani moc :arrow: .

teda doufám že tam je i ten nůž u toho a né jen ten plíšek :-l

EDIT: moje obavy se naplnily :D ... tady je plíšek i břity :arrow: .
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků