psychologicka,smutna a pod lit.

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ringlspil 17. 3. 2008 21:37

poradte nejaku dobru psychologicku , depresivnu alebo ako to nazvat dojebavaciu literaturu.. ked prave nemam naladu.co je stale
ringlspil
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jony 17. 3. 2008 21:38

Kafka
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Sherlock Nožička 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 17. 3. 2008 21:45

mozna zkus Bukowskeho, ale to je spis takova dekadence ci absurdni literatura
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 17. 3. 2008 23:56

jo, Kafka je bezkonkurenční :D to aji když bys měl předtím pocit, že je život skvělej, pak si řekneš, že by nebylo špatný spáchat sebevraždu :mrgreen: doporučuju třeba Proměnu, Ein Landartz, Vor dem Gesetz.
dost šílenej pocit jsem taky měla z Bulgakovova Mistra a Markétky, Arbesovy Romaneta ve mě vyvolaly podobnej pocit, nebo Ladislav Fuks - Spalovač mrtvol, Pavel Kohout - Katyně, Christiane F. - Děti ze stanice ZOO, Jožo Nižnánsky - Čachtická paní, knížka scifi povídek Železo přichází z hvězd, Mary Shelley - Frankenstein a v poslední době dvě povídky od Flannery O'Connor - Good country people a The life you save may be your own a jedna od Eudory Welty - Death of a travelling salesman...snad je to to, co hledáš :)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ringlspil 18. 3. 2008 15:03

zabudol som podotknut ze nieco nie scifi.. skor na zaklade realneho sveta ..tak ?
ringlspil
Čtenář

Odeslat příspěvekod Player. 18. 3. 2008 16:29

Aj Catcher in the Ray od Salingra zaznamenal po vydani slusny narast samovrazd :mrgreen:, ale inak skutocne dobre poctenicko. ;)
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ringlspil 18. 3. 2008 16:53

Player. píše:Aj Catcher in the Ray od Salingra zaznamenal po vydani slusny narast samovrazd :mrgreen:, ale inak skutocne dobre poctenicko. ;)


ano nieco podobne hladam, ale to Zitne pole som necital tak neviem ci naozaj nieco podobne hladam :-) postupne si precitam obsahy knih co ste tu pisali a potom sa rozhodnem, kedze mna knihy nebavia, ale viem ze musim nieco take precitat :-)
ringlspil
Čtenář

Odeslat příspěvekod Player. 18. 3. 2008 17:05

Catcher in the Ray = Kto chyta v zite :) . Vyborna kniha (a aj povinne citanie :mrgreen: ), oplati sa precitat.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jony 18. 3. 2008 17:08

k vyberu od aqarkka bych jen dodal Proces, ale pro zacatek bude asi promena lepsi...
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Sherlock Nožička 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luciferus 20. 3. 2008 13:51

Když už Kafku, tak radši zámek, ten má víc do sebe, nebo zkus Gustava Meyrinka, on má hodně slušný knihy
PanasonicG520-Alcatel OT303-EricssonT65-Nokia7210-Alcatel535-HP iPaq 6500 hw-Nokia6600-SE W900i-HP Ipaq 6915hw
luciferus
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 20. 3. 2008 23:53

jo, Zámek je taky psycho :D no já jsem říkala spíš ty kratší..
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 21. 3. 2008 00:25

Kafku z vlastní zkušenosti nedoporučuju :pozor2 je to děs. Jedna z mála knih (Zámek), kterou jsem začal číst a nedočetl - nebylo totiž proč pokračovat. Ale za pokus nic nedáš :wink:

Jinak nevím, co poradit. Depresivní knihy nějak nemám potřebu číst - realita mi stačí :| Zkus toho Bukowského - už ti to někdo doporučoval. Čte se dobře a je to takové "ze života"...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 21. 3. 2008 00:33

tak Kafka je můj nejoblíbenější německej spisovatel :D
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 21. 3. 2008 00:35

Ehm, ted nevím jestli tě mám litovat nebo obdivovat :hm
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků