Teleportace

Diskuze o vesmíru, nových vědeckých objevech i technice v běžném životě

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod k.ro 21. 2. 2008 17:49

Slyšel sem že je prý již znám princip ale zatím nejsou vynalezeny tak výkonné počítače aby dokázali přenést člověka resp. nějaké věci co si o tom myslíte?? :)
k.ro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arwinexwixton 21. 2. 2008 18:19

kamarád se teleportuje běžně... většinou z diskotéky domů... potřebuje k tomu jen flašku ginu a pár hodin času...

princip je vážně správný, problémem je, že to zabere víc času, než se na dané místo dostat normálně... i tak to dělá často a rád :D
uhmm...
arwinexwixton
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod branda 21. 2. 2008 21:33

k.ro píše:Slyšel sem že je prý již znám princip ale zatím nejsou vynalezeny tak výkonné počítače aby dokázali přenést člověka resp. nějaké věci co si o tom myslíte?? :)m/quote]


Myslíš to, co jsi slyšel na ušním?
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 0mira 21. 2. 2008 22:24

už prý teleportovali "informace"
0mira
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noclaf 21. 2. 2008 22:36

Jo, prenesli kvantovy stav fotonu. Byla to teleportace, ale k ty ze Star Treku to melo hodne daleko.:)
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netwar 22. 2. 2008 11:10

O tý teleportaci fotonu jsem slyšel, povedlo se jim překonat tuším 600m vzdálenost v nulovém čase.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod k.ro 22. 2. 2008 12:14

dneska sou to fotony a za pár let to budou třeba lidi :D jsem optimista :)
________________________________________ooXXoo________________________________________________________________________________
proč odcházet když jste ještě ani nepřišli :-)
k.ro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0mira 22. 2. 2008 15:25

proč ne všechno je možný že ;)
0mira
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marz 22. 2. 2008 15:38

Už aby to vymyseli. Nebaví mně jezdit 5 hodin vlakem do školy. Takto by to bylo jednodušší. Nepotřeboval bych ani koleje. Ráno bych si tam "zateleportoval" a po vyučování zase domů....
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 22. 2. 2008 15:58

No tak ono by se to s tou školou (a ne jen s ní) dalo vyřešit i jinak ... mít dobrý připojení k netu a webový kamery .... :D
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 2. 2008 22:54

Nejlíp umějí hmotu teleportovat hnědočeši - a kolik najednou...! Zajímavé je, že se jim to daří zejména v případě barevných kovů...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 23. 2. 2008 00:01

EKKAR: no tyvole :mrgreen:

ja vcelku verim ze by mozna mohli nejak ten teleport udelat, jen mi nedochazi jak by chteli aby se na jednom miste zrusil treba atom a objevil na jinym :) leda ze by to melo zasobu elektronu, protonu a neutronu a ty atomy to skladalo... :mrgreen:
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 2. 2008 00:17

To Suk - Šuk : Protože podle onoho tolik zprofanovaného Einsteinova vztahu (a on ho ani ke všemu nevytvořil - tohle zjednodušení je dílem až jeho žáků...)
E = m . c2
by na tvorbu jakékoliv hmoty stačilo pouze NEOMEZENÉ MNOŽSTVÍ ENERGIE + POTŘEBNÁ INFORMACE co se má vytvořit a jakým způsobem vytvořené uspořádat v prostoru a čase, není tvoje námitka zase tolik na místě...
Spíše mi není jasné, jak to Gene Roddenberry myslel s tím vygenerováním hmoty na dálku a opačně - když vlastní přenašeč/transportér byl konstrukční součástí lodí Enterprise/Voyager a dokázal hmotu (Skipper James T. Kirk, Mr.Spock & Co...) "vycucnout" na dálku a poskládat ve svém nitru stejně jako opačným směrem...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod k.ro 23. 2. 2008 10:51

ale když si vezmeš že atomy sou všude kolem?:) jde podle mě jenom o to vypočítat obraz a složit to :D
________________________________________ooXXoo________________________________________________________________________________
proč odcházet když jste ještě ani nepřišli :-)
k.ro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JozefV 28. 3. 2008 15:02

Ja si otvorim potom nejaku teleportacnu sluzbu... to by boli zisky :D
JozefV
Nadšenec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků