Spoločný účet

A také rodina, těhotenství, děti, dospívání

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Máte společný účet?
ano, máme 7 %  16%  [ 7 ]
ne, nechceme 21 %  48%  [ 21 ]
v budoucnosti určitě ano 15 %  34%  [ 15 ]
Celkem hlasů : 43

Odeslat příspěvekod kodymko 20. 2. 2008 10:41

Zdravím,
tak by som rád vedel váš názor, skúsenosť na spoločný partnerký účet. Áno či nie?
Príklad: Jeden z partenrov zarába 15000 druhý 30000, mesačné výdavky su 10000. Každý z nich dá po 5000 je spravodlivé aby jeden hospodáril a mal "vreckové" 10000 a druhý 25000?

Má ten čo menej zarába automaticky očakávať, že ten druhý sa s ním automatický podelí?
(Tuna ma napadla taká vec. Zákon, neviem či aj ústava náhodu nie, hovorí, že v manželstve nesmú byť finančne, materiálne a iné rozdieli medzi partnermi. Takže ten bohatší by sa mal automaticky deliť, to tak vychádza)

A čo nákupy jak by to bolo s tým, že raz som kúpil ja zo svojho tak teraz mám čakať, že kúpi partner? Raz zabudnem,kôli niečomu a bol som na rade a hneď dôvod na nedorozumenie sa?
A čo keď prídu raz deti, aký systém financovania by ste navrhovali?


Môj názor je, že asi lepšie je mať spoločný účet

//iwi: přidáno hlasování
Naposledy upravil kodymko dne 20. 2. 2008 11:04, celkově upraveno 1
Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami..
kodymko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 20. 2. 2008 10:49

my máme s partnerem společný účet a výdaje platíme napůl (včetně jídla, jednou zaplatí on, podruhé já), i když příjmy úplně stejné nejsou. Vyhovuje mi to tak, bylo by mi blbé, kdybych platila víc/míň a ten druhý na mě doplácel/já bych doplácela na něj.

Pokud výdělek toho "chudšího" není tak tragický, aby mu zbytek výplaty nestačil na důstojný život, tak bych navrhovala také společný účet a platby napůl.

Pokud přijdou děti, tak je situace trochu jiná, manželka má kvůli mateřské nižší plat a přišla by mi velká sviňárna, nechat ji platit ze své almužny půlku provozu domácnosti. Tam bych ty peníze už dala na jednu hromádku a z ní by se bralo.
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodymko 20. 2. 2008 10:56

iwigirl a nemáte žiaden problém, čo sa tohto týka?
a čo keď si chce kúpiť jeden z vás niečo drahšie?dohodne sa predtým či netreba?
Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami..
kodymko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 20. 2. 2008 11:06

kodymko: aby nedošlo k omylu- my máme společný účet, na který vkládáme částku určenou na provoz domácnosti, zbytek máme každý na svém účtu a co si s ním uděláme to je tomu druhému fuk :) Pokud ale kdokoliv z nás dvou potřebuje založit, tak to není problém, kino, večeře a další se snažíme platit napůl.
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodymko 20. 2. 2008 11:19

iwigirl, ahaa.. No tiež riešenie
Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami..
kodymko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 20. 2. 2008 11:25

My z manželkou máme všechny peníze dohromady od doby co spolu bydlíme. K účtu sice přístup má, ale nepoužívá ho, to hlídám já. Moje výplata jde na ten účet ze kterého se platí všechny platby za byt, auto, mobily atd.
Manželka dostává výplatu v hotovosti a z toho si oba berem potřebnou hotovost na běžný výdaje a kdž dojdou tak vyberu něco z účtu. Funguje nám to v pohodě.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 2. 2008 18:22

Přijde mi to OK...
anonymni

Odeslat příspěvekod Noovo 20. 2. 2008 18:30

myslim si, ze spolecny ucet nedela dobrotu (vyjadruju jen svuj nazor), ja s pritelem mame kazdy svuj a delime se s placenim jidla a domacnosti napul...kazdy si se sveho platime to co si chceme koupit a nekecame si do toho :)
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 20. 2. 2008 19:26

právě teď jsem začla mít obrovskej strach z budoucnosti :mrgreen:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m0us3fr0mh0us3 20. 2. 2008 22:40

Ja teda s pritelkyni nebydlim a jen tak nebudu, ale do spolecnyho uctu bych urcite nesel... Jednak by kvuli tomu byly akorat spory a taky si myslim, ze to kolik vydelavam bych mel vedet jenom ja.
mousefromhouse v1.3
m0us3fr0mh0us3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mawe47 21. 2. 2008 19:28

zalezi hlavne na domluve obou partneru, kdyz jeden z nich bude zgrt, kterej by si nechal vrtat koleno nebo zase rozhazovacnej a jen co by mel pristup k penezum, vse by rozfofroval... to by nebylo dobre mit spolecny ucet

ja osobne bych brala jeden spolecny, kam by se davalo na domacnost a tak a pak by mel jeste kazdy svuj, kde by si mohl setrit svoje penize, a co by si kupoval nad ramec jen pro svoje poteseni by si proste kupoval z tohodle sveho uctu...
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 21. 2. 2008 20:20

To co pise Mawe je asi najrozumnejsie riesenie taky ako keby kompromis ktorym nic nepokazis a nik sa nebude citit blbo ze plati viac alebo menej.
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 21. 2. 2008 20:38

nehlede na to, ze kdyz je jen jediny ucet a banka zkrachuje... taky z toho duvodu je lepsi, kdyz maji kazdy ucet jinde
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 22. 2. 2008 08:21

tjo, společněj účet ani za nic :D

možná ještě ten model co tu popisuje IWI (kdy jde část na společnej účet ze kterého se platí provoz domácnosti), bych si dokázal představit, ale jinak bych na nic takový nepřistoupil :)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Avatar roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodymko 22. 2. 2008 08:44

Mawe47 píše:nehlede na to, ze kdyz je jen jediny ucet a banka zkrachuje... taky z toho duvodu je lepsi, kdyz maji kazdy ucet jinde

tak myslím že toto neni až taký problém, veď kedy v SR alebo CZ zkrachovala nejaká banka?
nepočítam BMG invest a u vás kampeličky, tam dá peniaze iba magor...

no hlasovanie vypadá dosť zaújamo..máme tu kopec "súkromnikov" :lol:
Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami..
kodymko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků