omluvenka pro vysokoškoláka

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Haňa 11. 2. 2008 20:43

Ahoj, potřebovala bych omluvenku, kterou bych jsi omluvila ve škole cvičení a laboratoře. Ale vůbec netuším jak se něco takového píše. Měla jsem úraz, byla jsem v nemocnici a teď nepůjdu asi 3 týdny do školy. Jenže máme cvičení a laboratoře povinné, omluva pouze od lékaře. Doktorka mi to potvrdí, ale já netuším jak to napsat. Jak si omlouváte školu vy?
Haňa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nl 11. 2. 2008 20:56

ty si nemas pisat nic. tvoja obvodacka by ti mala vypisat PNku
nl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Haňa 11. 2. 2008 21:01

Jako myslíš neschopenku, ne tu po mě nechtějí. Prostě na omluvení cvik, nějaký papír, odůvodněný a potvrzený lékařem. Ale vůbec netuším jak to skronstruovat dohromady. Vy ostatní taky nosíte neschopenku? Nebo jak to řešíte?
Haňa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod branda 11. 2. 2008 21:42

Praktický lékař vystaví potvrzení , že se nemůžeš účastnit cvičení. Podle zákona, a to si nejsem jistý, snad nějaký právník na fóru upřesní, myslím nemusí uvádět konkrétní diagnózu( mám na mysli ochranu osob. dat)
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anonymni 11. 2. 2008 21:45

rozumim tomu tak ze na prednasky a cvika chodit budes ale do laboratori a telocviku ne? jako ze telocvik bych snad ani nejak neresil ale labaky? co tam delate tak narocneho ze tam nemuzes chodit? u nas na skole existuji i takovy veci jako neprijdes treba 2x na cviko bez omluveni a az to treti musi byt omluveno.. no nejspis ses v prvaku tak v tom neumis jeste chodit, ve vyssich rocnicich poznas ze to zas az tak krute s omluvenkama neni... ;)
Anonymni

Odeslat příspěvekod jannnn 11. 2. 2008 21:49

maty: píše, že měla úraz a nemůže do školy na cvika i laborky..přednášky nezmiňuje, páč tam je to fuk...

...takže podle mě to opravdu nechce ošulit, ale fakt nemůže :-)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Haňa 11. 2. 2008 21:50

ahoj, jo jsem v prváku. Ale máme např. laboratoře, že do nich musíme chodit pokaždý jinak nedostaneme zápočet. Můžeme si je sice nahradit, ale musíme mít potvrzení od lékaře že nejsme schopni se ze zdravotních důvodů dostavit. Jo a nechodím ani na přednášky, proště vůbec do školy. Nejsem toho schopna (úraz).
Haňa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noclaf 11. 2. 2008 21:53

Hana
No, tak ten "nejaky papir" bude neschopenka. Mozna ji po tobe primo nechteji, ale je to uredni papir a navic je na nem napsano presne to, co ty potrebujes.
Nebo chces aby ti doktor napsal na papir "Omluvte prosim Hanu na tri tydny ze skoly ze zdravotnich duvodu." a orazitkoval to? :D

U nas na skole se nepritomnost resila 2 zpusoby
a) osobni domluvou s vyucujicim (kdyz byl clovek den/dva nachcipany)
b) pri delsi (tyden+ nebo tak nejak) nepritomnosti pouze a jedine neschopenkou
Nepocitam v to samozrejme pripady, kdy se dalo domluvit, ze na cviceni nebudu chodit cely semestr kvuli praci atp., to byla fakt vyjimka.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 11. 2. 2008 21:59

jo takhlenc... no tak proste napsat od doktorky nejaky potvrzeni o x tydeni neschopnosti, myslim ze pokud si opravdu nemocna byla tak to doktorum nebude delat problem!! horsi to bude s dohnanim vyuky... ani ne tak prednasek (sak to zname :-D ) ale ty cvika a labaky :hm labaky nedozenes urcite tak pokud se delaj nejaky pokusy a tak tak to prosvihnes asi tak ze to holt v tomhle semestru uz neudelas nebo profesor bude natolik shovivavy ze ti to vezme a necha te zit.. je to indivudualni od ucitele a pokud je xkreten tak s tim neudelas asi nic :-( pokud budes mimo 3 tydny tak by to nemelo byt nic desiveho, me skola trva 13 a 14 tydnu tudis ty to budes mit plus minus stejny hm? tak ty tri tydny se tam nekde zasuli :-) urcite bych nehazel flintu do zita bezel k doktorce pro potvrzeni o neschopnosti 8-) ;)
Anonymni

Odeslat příspěvekod Haňa 11. 2. 2008 22:03

jj, problém aby mi napsala doktorka nějakou omluvenku není. Jen mi pořád chtěla psat něco do omluvnýho listu, když jsem ji řekla, že nic takovýho nemám. Tak mi řekla, že si mám napsat nějakej list, kde zdůvodním co mi je, a že mi to potvrdí. Neschopenku říkala, že nikdo kdo by chodil do školy po ní nikdy nechtěl.
No a dohrání učiva to bude asi hodně velkej problém, ale snad se to zvládne.
Haňa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anonymni 11. 2. 2008 22:05

hana: tak si to napis treba na format A5 ze ses po tezke nemoci a nemuzes chodit do skoly 3 tydny, pod to hodi doktorka razitko s podpisem a dones to do skoly... uzkaz to ucitelum a bez si lehnout do postele a lezet treba :-D :-) ;-)
Anonymni

Odeslat příspěvekod Noclaf 11. 2. 2008 22:15

Hana
Ne, zadny provizoria. To, ze to po nic nikdo jeste nechtel, nic neznamena. Mas na neschopenku pravo, tak ji taky chtej...

Viz treba nase skola :
"...(nemoc doložená potvrzením o neschopnosti,..."
http://www.feld.cvut.cz/cz/aktuality/zapisyleto.html
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Haňa 11. 2. 2008 22:31

tak díky, řeknu si teda o neschopenku.
Haňa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 4. 2008 18:19

ty blaho vysokoskolak a nevi, jak omluvit nepritomonost .. teda nic proti, ale to mi prijde absurdni :)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 23. 4. 2008 22:21

já to taky nevím. radši proto k doktorům nechodím a nemarodím, když musím do školy.
_maty_: no možná u vás, u nás se na to hledí hodně a muset kvůli absencím opakovat předmět, případně vyletět? ne, díky.
a ohledně toho, jak to napsat: si myslím, že je úplně jedno, pokud je doktorka blbá a neví co, napiš si to sama a nech ju to podepsat :oboze a pokud ve škole budou mít pindy, řekni, že maj mít na to formulář a jinak ať ti políbijou šos
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků