Trest smrti

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Calhoun 7. 1. 2008 12:10

vlazy píše:Myslím si, že to tvoje uvažování není příliš rozumné. Co kdyby jsi např. ty někoho v sebeobraně a možná i neúmyslně zabil?e/quote]


Mluvim tady o jednoznacne prokazanych pripadech typu vnuk zabil svoji babicku pro 50 korun, tatinek osprchoval miminko varici vodou aby nekricelo apod.. V pripade tehle "lidi" neni moc co resit a jakakoliv rehabilitace dotycneho nebo pokusy o ni je plytvani penezi. Nejrychlejsi, nejlevnejsi, nejefektivnejsi a nejucinnejsi reseni takovych problemu je kulka do hlavy.
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matik 7. 1. 2008 13:00

Tak můj názor je asi takový:
Vzhledem k riziku justičního omylu, bych trest smrti nezaváděl. U odsouzeného na x let vězení je možno se po zjištění justičního omylu nějak vyrovnat. Nicméně, stále ve mně více vzniká pocit, že kvůli terorismu by stálo za to o znovuzavedení trestu smrti uvažovat, i když asi samotná hrozba trestu smrti teroristy neodradí.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 1. 2008 13:03

Noovo píše:pokud neni povolen tresti smrti, tak bych dala alespon pravo pozustalym po obetech, aby si to s vrahem vyridili po svem...tzn. treba jiz zminovany tatinek od toho zabiteho kluka, jak ho matka a jeji druh vozili ubodaneho v aute...proste by mel pravo ji a jeho zrubat tak, ze by se na vlastni nohy uz nikdy nepostavili a pak je predat zakonum...
Od toho je zde stát aby takové lidi spravedlivě vyšetřil a pak podle toho co spáchali i dostatečně a patřičně potrestal. Stát má na to prostředky (policie, soudy, věznice) které ale ne vždy a ne ve všech případech dostatečně a dobře používá.

nquote="Weslo"]vlazy:myslím že příklad který Calhoun uvedl je snad dost jasný ne?
proč myslíš že by si takové dvě zrůdy zasloužili ještě někdy nějáké lidské ohledy?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calhoun 7. 1. 2008 13:40

Vlazy:
Pokud je nekdo idiot ktery manipuluje se strelnou zbrani tak ze vyjde "neumyslny" vystrel ktery zabije nahodneho prisediciho nebo kolemjdouciho tak je dotycny vrahem a jako s vrahem by s nim melo byt nakladano. Jestli to bylo "omylem" je naprosto irelevantni. Vlastnictvi zbrane znamena odpovednost a selhani teto odpovednosti znamena nasledky. Tecka. A to rikam jako clovek co ma nekolik strelnych zbrani ktere pravidelne nosim a manipuluju s nimi.

Co se tyce Tve otazky na sebeobrannu tak jsem umyslne neodpovedel protoze tento pripad nema co delat s pripady jednoznacne prokazane viny o kterych jsem psal vyse. V takovem pripade je napred nutne vysetrit okolnosti sebeobranneho pouziti zbrane. Znovu opakuji - trest smrti pouze v pripadech kdy je mozne jednoznacne prokazat vinu a zly umysl a nejsou zadne pochybnosti o tom kdo cin spachal. Krome pripadu ktere jsem uvadel vyse lze namatkou uvest treba pripad Olgy Hepnarove, heparinoveho vraha Zelenky nebo lesniho vraha Kalivody.
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 7. 1. 2008 14:06

vlazy píše:Od toho je zde stát aby takové lidi spravedlivě vyšetřil a pak podle toho co spáchali i dostatečně a patřičně potrestal. Stát má na to prostředky (policie, soudy, věznice) které ale ne vždy a ne ve všech případech dostatečně a dobře používá.
Naposledy upravil Michal P dne 11. 4. 2008 17:17, celkově upraveno 1
Důvod: Příspěvek poškozen při konverzi fóra, zbylá část přízpěvku se bohužel ztratila
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 1. 2008 14:22

Calhoun píše:Vlazy:
Pokud je nekdo idiot ktery manipuluje se strelnou zbrani tak ze vyjde "neumyslny" vystrel ktery zabije nahodneho prisediciho nebo kolemjdouciho tak je dotycny vrahem a jako s vrahem by s nim melo byt nakladano. Jestli to bylo "omylem" je naprosto irelevantni. Vlastnictvi zbrane znamena odpovednost a selhani teto odpovednosti znamena nasledky.
Ano do značné míry je to tak jak píšeš. Já jsem ale ten příklad s pistoli uvedl jen tak náhodně protože mne něco takového zrovna jako příklad napadlo. Ve skutečnosti by se ale mohlo jednat i o cokoliv jiného kde vůbec nemusí jít o selhání odpovědnosti někoho.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calhoun 7. 1. 2008 14:49

vlazy píše:Pro tebe je mnohem jednodužší napsat, že uvedený případ nemá nic společného s tím co jsi psal ty s/quote]


Ale on NEMA nic spolecneho. Promin, ale pokud nejsi schopen rozlisit situaci kterou jsi popsal jako "...Co kdyby jsi např. ty někoho v sebeobraně a možná i neúmyslně zabil?..." od situace kdy matka s otcem vezou v aute sve pohresovane a ubodane dite, od situace kdy pomatena Hepnarova zmasakrovala dav lidi nakladakem a nebo od situace kdy si policie prisla pro Kalivodu z jehoz zbrane bylo opakovane zastreleno nekolik lidi a ktery nebyl schopen dolozit na casy vrazdy jakekoliv alibi a nasledne se zhroutil a priznal kdyz videl nashromazdene dukazy pak opravdu nema smysl se s Tebou bavit :( .

Jinak pokud v sebeobranne zabiju tak neni dovod proc by se mnou melo byt nakladano jako s vrahem - prinejmensim nez se vysetri okolnosti. Naopak, pokud me policie chyti v situaci ktera me jednoznacne usvedcuje ze spachani vazneho trestneho cinu tak pak budiz se mnou nakladano jako s kriminalnikem, pripadny trest smrti nevyjimaje.
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 1. 2008 15:17

Calhoun píše:Ale on NEMA nic spolecneho.
Pro tebe to nic společného nemá, rotože to asi nechápeš a nebo takto záměrně reaguješ na pro tebe nepříjemný můj dotaz. Dále se už proto nemá smysl ohledně toho s tebou dohadovat.squote="Calhoun"]Jinak pokud v sebeobranne zabiju tak neni dovod proc by se mnou melo byt nakladano jako s vrahem
Byl bych velmi zvědavý jak by jsi někomu dokazoval, že to byla pouze nešťastná náhoda při sebeobraně a ne velmi dobře promýšlená vražda. Ono je mnohdy velmi snadné někoho z něčeho obvinit, ale dokázat mu to už tak snadné vždy není.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calhoun 7. 1. 2008 16:01

vlazy píše:Ono je mnohdy velmi snadné někoho z něčeho obvinit, ale dokázat mu to už tak snadné vždy není.d/quote]


Presne tak. A v takovych pripadach by bylo spravne trest smrti neuplatnovat.
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 1. 2008 13:11

Calhoun píše:Presne tak. A v takovych pripadach by bylo spravne trest smrti neuplatnovat.
Podle čeho by jsi ale chtěl určovat zda se o takový případ jedná nebo ne? Mnohdy na stejný případ mají různí lidí různé a úplně odlišné názory a každý se na to dívá z jiného pohledu. Vůbec nebývá vyjímkou, že např. jeden soud někoho za něco odsoudí (nemám na mysli pouze trest smrti) a jiný při odvolání tento trest úplně zruší. To co někdo může považovat za jednoznačně prokazatelný zločin nemusí být pro někoho jiného až tak zcela jednoznačně prokazatelné. Mnohdy hodně záleží na tom kdo a jak důkladně danou záležitost posuzuje. Stejně tak jak je snadné někomu spácháním nějakého zločinu velmi ublížit, tak je i snadné nějakým unáhleným a nepromýšleným rozsudkem ublížit i možná zcela nevinnému člověkovi.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ES0 8. 1. 2008 16:25

vlazy píše:...
Calhoun píše:Jinak pokud v sebeobranne zabiju tak neni dovod proc by se mnou melo byt nakladano jako s vrahem
Byl bych velmi zvědavý jak by jsi někomu dokazoval, že to byla pouze nešťastná náhoda při sebeobraně a ne velmi dobře promýšlená vražda. Ono je mnohdy velmi snadné někoho z něčeho obvinit, ale dokázat mu to už tak snadné vždy není.t/quote]


vlazy, prijdes mi hrozne naivni nebo spise az prilis humanisticky

to si myslis ze je problem pro dnesni kriminalisty jednoznacne rozlisit umysl od sebeobrany? i kdyby tech pripadu kde byl umysl jednoznacny (jednoznacne prokazany) bylo jen 10%

nezapomen ze trest smrti spada do kategorie nejtezsich zlocinu a tam uz se jen tak jako normalni clovek dostat neda

normalni clovek za cely svuj zivot ani "nepotka" nejakeho vyse postaveneho policajta nez je pochuzkar
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 8. 1. 2008 16:30

vlazy píše:Ano mnohdy to tak je jak píšeš, ale to ještě neznamená, že bychom měli spravedlnost brát do svých rukou. Spíše bychom měli tlačít na stát aby tyto záležitostí mnohem lépe řešil. /quote]


porad si mi neodpovedel na to, co bys delal ty, kdyby ti zabili nekoho z tvych pribuznych...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 1. 2008 17:05

Noovo píše:porad si mi neodpovedel na to, co bys delal ty, kdyby ti zabili nekoho z tvych pribuznych...
Rozhodně bych se to nesnažíl řešít sám. Požadoval bych po policií aby to důkladně a dobře vyšetřili a po soudu aby to dobře a spravedlivě odsoudil a vydal patřičný výrok. V žádném případě bych se ale nedomáhal trestu smrti pro pachatele.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 8. 1. 2008 18:01

vlazy: ehm dobre no...je fakt, ze jsme opravdu kazdy jiny...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 8. 1. 2008 23:17

Na trestu smrti mi vadi to ze je nezvratny, t.j. ze jestli se v budoucnu zjisti ze byl odsouzen nekdo nevinny, uz se neda vzit zpatky.

Shodou okolnosti jsem nedavno na jedne strance cetl posledni slova odsouzenych pred popravou v USA. Hodne z nich sve ciny litovalo a omlouvali se rodinam obeti, nekteri se obraceli k Bohu, nekteri nadavali, par jich tvrdilo ze jsou nevinni. Jestli to nekoho zajima, je to tady (v anglictine).
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků