nakupovani na eBay

Téměř nemoderovaná sekce o čemkoliv

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod volda 27. 12. 2007 17:46

Chtel by jsem si koupit nejake veci na eBay ale vlastne ani poradne nevim jak se tam nakupuje a potreboval bych vasi radu. Kolik stoji postovne do ceske republiky napr. pokud tam stoji 7 dolaru tzn.nejakych 130 kc kolik to bude stat celkove s postovnym atd a jak se plati (jestli jen kreditkou atd.) a kdy mi to pribl. dojde a ostatni dulezite veci ktere se hodi.
volda
Čtenář

Odeslat příspěvekod kosch 27. 12. 2007 18:02

no možná by nebylo na úvod od věci naučit se alespoň základy angličtiny, protože pak si tam většinu věcí na které se ptáš přečteš :mrgreen:
-poštovné je různé dle charakteru zásilky, buď je uvedeno přímo u položky nebo je tam napsáno něco ve smyslu "kontaktujte prodejce pro další informace ohledně poplatků"
-na placení je nejlepší PayPal, většina prodejců bere i karty (otázkou ovšem je jestli i karty z nějaké pochybné zemičky na divokém východě :mrgreen: občas s tím dělají potíže) opět je to napsáno přímo u zboží
-doba doručení přes US Post je tak 5 dnů až 2 týdny
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod volda 27. 12. 2007 18:16

no ja vim jak to koupit jenom problem abych misto 7 dolaru nemusel kvuli clu a postovnymu platit 3tisice(je to z usa), kolik je to clo a postovny pribl.?
volda
Čtenář

Odeslat příspěvekod kosch 27. 12. 2007 18:23

u ceny do cca 25 USD se clo ani DPH neplatí, při vyšší ceně záleží jakýmu orgánovi se zásilka dostane do ruky, stává se, že neproclí ani dražší věci...
clo záleží na daném zboží, je na to dost obsáhlý sazebník...
poštovný na normálně rozměrné věci je tak 10-30 USD
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lolofon 27. 12. 2007 18:43

hmm, mna by skor zaujimalo, ci tych predavajucich ludi naozaj bavi balit nejaku prkotinu za par dolarov a zlozito ju posielat na slovensko.... zacinaju za mi hromadit dost veci, ktorych by som sa mohol takto zbavit, tak by ma vazne zaujimali, ci su ti ludia naozaj ochotni stravit vela casu a penazi (benzin na postu) kvoli veciam, ktore vobec nemaju tu hodnotu.
Lolofon
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 27. 12. 2007 21:14

http://www.zive.cz/default.aspx?article=139590

tu je zkušenost nákupu na e-baj
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 29. 12. 2007 18:46

kosch píše:u ceny do cca 25 USD se clo ani DPH neplatí, při vyšší ceně záleží jakýmu orgánovi se zásilka dostane do ruky, stává se, že neproclí ani dražší věci...
clo záleží na daném zboží, je na to dost obsáhlý sazebník...
poštovný na normálně rozměrné věci je tak 10-30 USD
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirk4 3. 1. 2008 19:48

kosch píše:u ceny do cca 25 USD se clo ani DPH neplatí, při vyšší ceně záleží jakýmu orgánovi se zásilka dostane do ruky, stává se, že neproclí ani dražší věci...
clo záleží na daném zboží, je na to dost obsáhlý sazebník...
poštovný na normálně rozměrné věci je tak 10-30 USD
Naposledy upravil Jirk4 dne 3. 1. 2008 20:29, celkově upraveno 1
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kosch 3. 1. 2008 20:18

Jirk4 píše:3) obcas se stane, jak pises, ze je to bez cla i kdyz jde o velky a drahy balik :D



zcela aktuální zkušenost - balík z deklarovanou cenou 170 USD (včetně dopravy) prošel bez povšimnutí.. (né že bych si stěžoval :mrgreen: ),ale spoléhat se na to nedá... (a to že jeho dorušení po Praze zabralo víc času, než cesta ze San Franciska už je jiný příběh :mrgreen: )
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JozefV 3. 1. 2008 20:21

fakt sranda je ten paradox , aspon teraz ma to napadlo, NENI MOZNE obist clo ;)
ak je colne odpustitelne do hodnoty na 25 USD, alebo 25 EUR, tak je to nanic, pretoze cena tovaru by mala byt minus 50 USD, pretoze u nas sa cli a dani aj postovne, a ja vacsinou platim postovne tak okolo 80 USD :lol: alebo to myslia ze ak je tovar za <25USD ? :)
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kosch 3. 1. 2008 20:43

80 USD?? tak to si necháváš buď posílat lokomotivy nebo normální balíčky soukromým tryskáčem ne ?? :mrgreen: já jsem snad nikdy neplatil přes 30 USD a to už byla EMS..
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JozefV 4. 1. 2008 21:30

ee, zasilkovou, ale malo to aj svoju vahu teda, taktiez EMS :)

edit:
bolo to cca 8KG, ale mne sa paci len EMS, pretoze je to drahsie o par USD a aspon mi to pride rychlejsie :)
Aj tak to mam lacnejsie ako zo SR, len ta zaruka, takze je to mierny risk aj tak ....


edit2:
btw, tie DHL, fedex sluzby su ovela drahsie, tam sa to pocita v stovkach dolarov za par kilovy balik, takze 80, je este dost "malo" :lol:
JozefV
Nadšenec

Odeslat příspěvekod J-o-U 2. 3. 2008 18:33

Mám problém s Paypal.com, chci se registrovat, ale po zadani všech potřebných údajů, na druhé obrazovce zadám číslo karty atd... se mi po potvrzení zobrazí jednoduchá stránka s "Click here to retry, click return to home page"... už to zkouším pár dní, z různých komplů a bohužel :-/
J-o-U
Čtenář

Odeslat příspěvekod Sirusek 17. 3. 2008 19:24

zdravim, chci se zeptat když si nechám balík z US poslat přes Air mail (7$) tak se to ke mě dostane z letiště jak??? DHL chce 25$ :roll:
Sirusek
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szkandi 18. 3. 2008 07:15

Ty jsi juzek :D
A to tam jako dorucovaci adresu pises adresu letiste? :D Ja bych tam teda napsal svou domaci...
* Futurama 4ever!
szkandi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků