Star Trek

Česká televize, TV Nova, kabelovky a ostatní

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 21. 12. 2007 11:56

Tak se přiznejte, kolik je tu Trekkies? :)

Co si myslíte o Star Treku, případně který je váš oblíbený seriál/film?

U mě vede jasně The Next Generation. I když na prvních seriích je vidět, že už hodně pamatují. Teď nedávno jsem ale objevil Deep Space 9 (DS9) - první dvě série (které jako jediné běžely i u nás v televizi, bohužel) jsou vcelku o ničem, spíš než ST to připomíná často Star Wars. Zhruba od třetí série, kdy se objeví Dominion, to ale dostává šťávu a jde to hodně nahoru...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 21. 12. 2007 12:13

tak DS9 je dle me to nejnudnejsi co jsem kdy videl, jediny zajimavy dily jsou s Dominionem a dily kde zacnou pouzivat tu lod, ted nevim jak se jmenovala, ale ta vycpavka kolem, OMG, utrpeni

vubec by nevadilo kdyby nekdo vytridil jen ty dily s Dominionem, coz by dalo na celou 1 celou serii

Nejvyse co se tyce napaditosti jednotlivych epizod hodnotim vubec prvni Startrek to s k. Kirkem

pak se mi libilo ST Voyager, hlavne kvuli borgum

a Enterpise(ten novy) kvuli efektum a sexy T`Pol :)

skoda ze to utnuli po 4 serii

TNG se mi nijak zvlast nelibilo


Samozrejme ze Babylon 5 je best :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 21. 12. 2007 12:23

ESO s tím DS9 souhlasím. Díly bez Dominionu jsou vetšinou slabší, ale stojí za to si počkat na válku, ty bitvy jsou skvělé. A ta loď se jmenuje Defiant :) Mě ale daleko víc nudil Voyager, samozřejmě s vyjímkou dílů s Borgy. Ty považuju za jeden z nejlepších nápadů vůbec (viz TNG: Best of Both Worlds).

Enterprise jsem viděl jen pár dílu, moc mě to nenadchlo. Ale je to zajimavý, vrátit se na začátek (a krom toho, Seven of Nine je hezčí než T'pol :) )
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 21. 12. 2007 12:32

popravde nikdy jsem nepochopil proc se ST stal takovou legendou jakou se stal, vzhledem k tomu, ze kvalitativne je tak na urovni mexicke telenovely, jedinou vyjimkou je snad TNG ktera je zhruba na urovni nemeckyho detektivniho serialu :mrgreen: :mrgreen: ...treba jiz zmineny Babylon 5 je nekde uplne jinde (der ve scenari ma sice taky pozehnane, ale jeho hlavni sila je jinde..)
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 21. 12. 2007 12:42

kosch rouháš se :-D Babylon 5 neznám... přicházím o něco?
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 21. 12. 2007 12:49

no toto, ja jsem chodici reklama na tento serial, viz muj avatar :)

http://babylon5.sk/

v tomto je sila toho serialu

"Dlhodobý príbeh, na rozdiel od väčšiny sci-fi seriálov, bol naplánovaný dopredu na celých päť rokov, takže v niektorej časti z prvej série môžete vidieť zábery nielen z tretej série, ale i zábery budúcnosti z nultej časti. Seriál má svoju hlavnú dejovú líniu, ktorá sa postupne stupňuje, ale množstvo vedľajších dejových línií poskytuje mnoho odpovedí na otázky, ktoré sa týkajú hlavného deja"


a jinak sory ze to montuju do vlakna o ST, ale neda mi to, neda :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peroxid 21. 12. 2007 13:47

babylon5 je fakt super serial ale mam rad aj star trek a podobne :mrgreen:
peroxid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 21. 12. 2007 16:33

Ten Babylon 5 nevypadá špatně, asi mě to celou dobu nějak míjelo a nikdy jsem si toho nevšiml (a v televizi u nás to běželo?)

A zpět ke Star Treku a ke koschově příspěvku. Pokud se někdy objevila nějaká díra ve scénáři, tak tady ji objevili :) Memory Alpha je výborný zdroj informací o ST
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 21. 12. 2007 18:35

z B5 se tu kdysi vysílali 2 serie na TV3 nebo jak se ta stanice jmenovala (budiž jí země lehká :mrgreen: )

každopádně na B5 se určitě podívej, je to sice dost odlišné od ST ale nesrovnatelně lepší, určitě jedno z nejlepších nebo možná úplně nejlepší sci-fi seriál co vznikl (a konečně vůbec by se neztratil i mezi tím nejlepším z nesci-fi)
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 16. 3. 2008 16:21

Tak jsem právě dneska dokoukal poslední epizodu DS9. A musím říct, že se mi to hodně líbilo. Seriál začal hodně nemastně-neslaně, ale druhou sérií počínaje se to začíná pomalu zlepšovat a graduje to postupně ke konci. Je to mnohem temnější, než Star Trek kdy předtím byl. (Federace už není ani zdaleka vykreslena jako Roddenberryho veselá a spokojená utopie v TNG). Taky je patrný vyšší rozpočet a pokročilejší technologie - o velkých vesmírných bitvách se už nejen mluví, ale konečně jsou i vidět... A i ze začátku nesympatická posádka se konci (a hlavně po příchodu Worfa) docela pěkně vyvrbí :)

Stálo to za to, a teď se vrhnu na Voyager
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 16. 3. 2008 16:52

Ja mam tez rad startrek. Zkus posledni co bylo natoceno:
http://www.csfd.cz/film/69502-star-trek ... nterprise/

Odehrava se to pred vsemi predchozimi seriemi a vypravi o tom jak zacala zeme pronikat do vesmiru.... Skoda ze to skoncilo 4 radou.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AliGiro 17. 3. 2008 12:48

nejlepší Star trek je ve Futuramě.

sám jsem však nikdy neviděl ani jednu epizodu
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 6. 2008 11:42

Teď když koukám na ten podpis, tak by sis možná místo Ralphíka měl dát do avataru třeba cpt. Picarda. :-)

Obrázek
Deleted user

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 13. 6. 2008 11:44

Tohle není Picard, to je už Locutus :) Uvažoval jsem o tom, ale Ralpha se nechci jen tak vzdát...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků