Adopce afrických dětí

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Najja 26. 10. 2007 23:22

Zdravím,

naše třída cca před půl roku adoptovala jednu africkou holčičku. Platíme 45Kč / měsíc a píšeme jí dopisy... Škoda jen, že jí nemůžeme poslat dárek... Jen peníze, max. hmotný dar 1x za rok.

Ptám se tedy: Adoptovali jste i vy dítě? Jak to probíhá? Znáte třídu / školu, která adoptovala dítě?

Zajímá mě to jen ze zvědavosti... Schválně, kolik iniciativních žáků na Pauzu chodí :mrgreen:
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 26. 10. 2007 23:25

Na gymplu to bylo taky, na vejsce o nicem takovym nevim :-)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 27. 10. 2007 09:48

to je zas nejaka nova moda? Kupovat si cloveka mi pride dost divne.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 27. 10. 2007 09:59

Player.

Pozri sa na to tak za peniaze, ktore vyzbieraju bude o to dievcatko postarane aspon na tolko aby prezila netrpela hladom, pripadne sa jej dostane zakladneho vzdelania....
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 27. 10. 2007 10:00

Ne, neadoptoval jsem dite a nevidim jeden jediny duvod proc bych mel neco takoveho delat. Jsem radeji kdyz mali africankove pochcipaji hlady, na HIV a nebo se povrazdi navzajem nez aby tahli jako stado negramotnych, neprizpusobivych a vyhladovelych kobylek na Evropu.
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 27. 10. 2007 10:05

keby to bola pravda... Absolutne nevies kam tie peniaze idu a castokrat nechtiac podporujes rozne polovojenske organizacie. A aj co som cital, tak im kupuju hluposti s ktorymi sa tie deti nevedia stotoznit. Napr. ked dostanu topanky tak na ne pozeraju s vyvalenymi ocami a namiesto nosenia si ich daju niekde na policku. To iste s ucebnymi pomockami, hrackami.. Nebudu ich pouzivat. ci uz z hrdosti alebo strachu..
Osobne som skor za nepriamu podporu ludi v afrike cez rozvoj polnohospodarstva a priemyslu.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Najja 27. 10. 2007 11:51

Player.: Ohledně té naší holčičky - naši adopci organizuje organizace, která má už svojí určitou tradici... Já teda opravdu nevím, na co všechno ty peníze putují... Ale už dlouhou dobu se připravuju, že se trošku víc informuju. Navíc, jakn píšu dole, všechno bylo ověřeno a dostali jsme jakožto třída dost informací, jak to celé bude probíhat... Takže, já nemám důvod nevěřit...

Calhoun: Tak tohle je víc než kontroverzní názor... Zkus se vcítit do těch lidí, dětí, kterým zemřeli rodiče... Nemají peníze na školy, jídlo, oblečení... Oni za to nemůžou, že jsou negramotní, jelikož na to nemají prostředky - učit se. Myslíš, že kdyby si mohli vybrat, vybrali by si volbu trpět hlady? Ne! A jen tak mimochodem - nejsou to spíš Evropané, kteří kolonizovali Afriku? Američané ji zotročovali! ... A pak tady mluv o tom, kdo koho napadá jako kobylky... :roll: - I kvůli tomu všemu je Afrika tak chudá...!

bombul: Máš pravdu... Té holčičce je myslím 5 let... Zemřeli ji rodiče, stárá se o ni babička, která ale nemá práci... A jakkákoliv pomoc jí dává naději, že může chodit do školy... Apod.

O celou tu akci se postarala matka jedné spolužačky, která to hlídá - informuje se kam ty peníze putují. Mimojiné se o to zajímal i ředitel školy, kterému byly poskytnty podklady a informace k adopci... Po přečtení a informování sám souhlasil... Takže, když to bylo "prošetřeno" více nezávislými zdroji... Proč bych nevěřila, že peníze putují kam mají...
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 27. 10. 2007 13:13

Najja píše:A jen tak mimochodem - nejsou to spíš Evropané, kteří kolonizovali Afriku? Američané ji zotročovali! ... A pak tady mluv o tom, kdo koho napadá jako kobylky... :roll: - I kvůli tomu všemu je Afrika tak chudá...!k/quote]


Vzdyt je to nesmysl co pises. Podivej se treba na zeme jako je Rwanda, to je typicky priklad. V dobe kdy v Africe vladly kolonialni velmoci vetsina Africkych statu aspon jakz takz fungovala - lidi tam neumirali hlady, jakz takz fungovalo zemedelstvi, prumysl i skolstvi. Byl tam pravni system a to hlavni - nevedly se tam nekonecne obcanske valky a genocidy (nebo presneji rozhodne ne v takove mire jako ted). Pak bili vykoristovatele odesli a podivej se jak to tam vypada dneska! Za poslednich nekolik desitek let se do Afriky nalilo v ramci humanitarni pomoci stovky miliard dolaru a vysledek? Cista koncentrovana nula. Jinymi slovy - system humanitarni pomoci tak jak je provaden proste nefunguje a fungovat nebude. Nema smysl aby jsi davala africkym detem vzdelani protoze ziji v podminkach kde jim je a bude k nicemu. Nema smysl aby jsi jim davala jidlo a leky protoze tak se Afrika jen prelidni a cela situace se zhorsi. Resenim by byla ozbrojena invaze do konkretnich africkych statu, svrzeni tamnich vlad, nastoleni diktatury a postupna stabilizace celeho systemu pod vedenim okupantu kdy se mistni nauci zit a fungovat "normalne", bud po dobrem nebo po zlem (ucel sveti prostredky).

A Americane co zotrocili Afriku? Nenech se vysmat :) . Africane se zotrocovali sami! Vetsinu otroku chytali, zotrocovali a do otroctvi prodavali sami Africane. Pro Africke krale nebo kmenove nacelniky to byl uplne normalni a obycejny obchod ktery sami podporovali. Otrokari prijizdeli do Afriky a meli nasmlouvana mnozstvi otroku za ktere regulerne platili. Kdyby se Africane rozhodli se otrokarum postavit a branili se tak by se zadni otroci do USA nedovazeli (nebo dovazeli ve zlomkovem mnozstvi) protoze kdyby se kazdy chyceny otrok musel v Africe vybojovat tak by se to otrokarum tezce nevyplatilo takovy kseft.
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Najja 27. 10. 2007 13:38

Calhoun: Já teď nemluvila o tom, kdy a proč bylo Africe nejlíp... Jenom jsem chtěla upozornit, že Evropané jako první kolonizovali Afriku... Byla to reakce na ty kobylky. Samozřejmě, možná v koloniích vládl mír a bylo Afričanům líp... Ale postupně kolonie zanikali... A tak lidé, kteří ani nebyli připraveni, ztratili jistoty, které jim jaksi "dávali" kolonie... Byli nepřipravení na vlastní zemědělství, apod... A potom, se z toho někteří lidé otřepali... Tak si založili vlastní "kolonie" (státy) a vlády... Tak vznikaly nynější vlády v Africe - jenže mnoho z těch lidí se nechovají a nechovali, tak jak se od nich čekalo... Proto, jak říkáš, prodávali otroky... Ale proč je prodávali? Pro Ameriku to byla levná pracovní síla... Afrika potřebovala peníze, Amerika otroky... Ale myslíš, že když Američané koupili levné otroky, že je chovali jako v bavlnce?... Pochybuju. A čím víc otroků se odváželo za oceán, tím míň bylo v Africe lidí, schopných udržet úroveň zemědělství a průmyslu, která byla z dob kolonií. A jen tak mimochodem - on ten průmysl, ani to zemědělství v Africe nijak vyspělé není... Těch pár oáz v Sahaře je nezachrání... :hm
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 27. 10. 2007 13:54

Naše třída taky měla nějakou holku - jmenovala se Sushmita a platila na ní celá škola, takže se jednalo o desetitisíce. Nevím, kam peníze došli...já těch pár KČ dal...lepší, než poslouchat ty školní keci,že jsem hulvát a nemůžu dát nějakou korunu na chudé. Osobně mi je jedno, jak se v Africe atd mají. Může to znít špatně, ale opravdu mě tenhle problém nezajímá...mám svých problémů dost.

I kdyby se tam poslalo x bilionů dolarů, tak to nepomůže. Tenhle souboj s chudobou lidstvo prohrálo a mělo by se soustředit na jiné problémy.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Najja 27. 10. 2007 14:03

teplice: Jo chápu... Dneska má člověk problémů hodně... A chápu, že nikdo nemůže řešit všechny problémy světa... Afrika si ty problémy musí vyřešit sama, ale pomáhat tamnějším lidem je potřeba - aby to měl kdo řešit. Ale když se někomu pomůže, stejně má pak člověk lepší pocit. :hm
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 27. 10. 2007 14:22

u nás na škole taky adoptujeme holčičku, i více dětí jsme adoptovali. každý rok vybíráme peníze a ty jí pošleme, zasílá nám dopisy atd. ale já se o to nějak nezajímám, takže nevim jak je to letos.
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 27. 10. 2007 14:54

Najja píše:ale pomáhat tamnějším lidem je potřeba - aby to měl kdo řešit.
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 27. 10. 2007 15:02

by ma zaujimalo na kolko ak47 a maciet, na podporu detskej armady, ste sa vyzbierali

Calhoun a teplice maju svatu pravdu. Tu uz nic nepomoze. A ak by sa aj europa ci amerika o nieco radikalnejsie pokusila, bude musiet celit desiatkam milionom cernochov, ktory sa budu tvarit ze im je a bolo skvelo. A to nehovorim, co by zas vymyslali islamsky radikali. Kedze europa pomaly vymiera, tak by moznym riesenim mohlo byt dovazanie cernochov do eu ako lacnu pracovnu silu, k tomu si myslim, ze aj bohuzial dojde (a skoncime ako francuzi).
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 27. 10. 2007 15:11

Nase skola se angazuje v necem podobnym, do individualnich iniciativ bych se radsi nepoustel - mam zkusenosti s tim, ze ty prachy nakonec skoncily nekde v centru ty organizace, kde za ne nakoupili novy pocitace nebo neco podobnyho... Navic mi vadi ten nechutny holywoodsky trend, kdy si kdejaka hvezdicka adoptuje roztomilyho cernouska a pak o tom zasvecene mluvi v mediich...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků