Povolení vidlic u horského kola

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Jílke 12. 7. 2007 15:32

Zdravím přátelé

Mám problém v tom že vidlice jsou až moc tvrdý a já bych to chtěl povolit aby to víc pérovalo :) Pan prodavač mi říkal že kdybych to chtěl povolit, tak musím nějak pootočit těma čudlíkama jak vidíte na obrázku. Nějak točit mi stím nejde a kdybych si na to vzal třeba kleště tak to ukroutím ptž toje z náký gumy.. A tomu už nemůžu najít návod ke kolu :lol:
Obrázek
Nevíte jak to tedy povolit ?
Díky
Jílke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 12. 7. 2007 16:03

Na to jsou speciální klíče... Dva právě leží tady vedle mě na stole :-) Ale byt tebou, moc se s tím nerýpu nebo si tam uděláš krásnou osmicu ;-)
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jílke 12. 7. 2007 16:05

A nevíš na jakou stranu to mám otočit aby se to povolilo ?
Jílke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 12. 7. 2007 16:08

Normálně, proti směru hodinových ručiček. To je standartní závit (takže to zkus nevydělat uplně... :-) )
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 12. 7. 2007 16:38

Ježíš sorry! Nevím proč, ale já jsem se bavil o špicách :-)) Možná únava... Vidlice povol násilím, to jít musí.
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 7. 2007 20:11

L.O.T.G. píše:Ježíš sorry! Nevím proč, ale já jsem se bavil o špicách :-)) Možná únava... Vidlice povol násilím, to jít musí. /quote]

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tyjo hej ja ti moc neporadím, ja s horákama tolik zkušenosti nemám, to až v budoucnu :-P
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 12. 7. 2007 20:17

Stane se i střízlivému... :nenapadne
Jinak horáka taky nemám, ale na trekovi je to to samé. Co nejde násilím . . . . . jde ještě větším násilím. :twisted:
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 7. 2007 20:28

no trošku to je rozdíl, niple a vidlica :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 12. 7. 2007 20:36

No, malinký... :-) Já jsem nedávno vymontovával právě ty špice a teď jsem byl fakt trošku mimo. A pak z toho vyleze takováto chyba v matrixu...
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 14. 7. 2007 18:58

si si isty ze sa da nastavovat tvrdost?
bo uz som videl aj taku co mala presne take vystupky a nebola nastavitelna :hm
ked tak skus pouzit hrubu silu :twisted:
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 14. 7. 2007 19:07

To snad mosí byt nastavitelné. Ale podle mě je to celkem zbytečné. Já když jsem měl kolo nové, tak jsem si s tím hrál furt; změnu jsem nepoznal, jenom tak z principu :-) Teď už na to uplně kašlu.
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubCh 15. 10. 2007 19:19

Pozor !!!! ne násilím !!! Taky jsem to udělla - a urval jsem tu regulaci celou...je třeba to celé vytáhnout speciálním klíčem a povolit ručně, když se to nedá povolit - je to tzv. přetočení, jdi do servisu !! Já si tím málem odpálil vidlu
JakubCh
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 16. 10. 2007 20:40

jak podotýká glider taky trochu pochybuju že se tím čudlíkem něco dá regulovat... Ta vidlice s kolem se zdají byt ty levnější (z marketu) tak nevím nevím...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubCh 17. 10. 2007 11:45

Tím se nastavuje "tuhost" vidlice, mají to skoro všecky vidle, já mám za 1300- a má to, opravdu jenom nej šunty nelze nastavit, kola mám jako velký koníček a celekm se v nich vyznám...i ty strašné Olprany už podle mě mají nastavitelní vidle..jiná věc je, že je to celkem na prd...nejlpeší je nastavit to na "střed" a nechat být, ale zase záleží na váze jezdce a vidlici..já mám Sunour (NEX 4000) a mám to na středu, vážím 88 kg a paráda...ale zase RST jsou prý měkčí - nevím nemohu posoudit...asi tak
JakubCh
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 17. 10. 2007 14:25

jsme byli v jeseníkách na chatě a pujčil sem si od kamošky nějakyho treka Author a jel sem se projet do hor.. Akurát že to bylo dámské kolo, já sem měl tu vidlicu skoro pořád zaraženou, holt to kolo je stavěný na o 40kilo mín :lol:
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků