Diplomati

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Pade 18. 9. 2007 21:22

Ako sa stať diplomatom? Aké su podmienky, aby som sa mohol stať diplomatom, má to nejaké výhody/nevýhody?
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 9. 2007 21:25

učit se
anonymni

Odeslat příspěvekod iwigirl 18. 9. 2007 21:26

VŠ mezinárodních vztahů, min. 2 světové jazyky a perfektní orientace ve světových politických vztazích a širový všeobecný přehled.
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 9. 2007 21:27

anonymni

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 19. 9. 2007 10:16

Presne tak ako povedala iwigirl. Navyse by som este pridal to, ze musis mat extremne dobre retoricke vystupovanie. Ohladom tych jazykov, moja mama (odbornicka na medziludksu komunikaciu so zameranim na politologiu a diplomaciu - uci diplomatov ako vystupovat, spravat sa a pod.) odporuca az tri - Francuzstinu (jazyk diplomatov), Anglictinu (najpouzivanejsi jazyk v obchode a komunikacii medzi statmi) a potom este nejaky dalsi jazyk.

EDIT:

to Pade: ako ta napadla zrovna diplomacia? Dufam, ze si sa nerozhodol na zaklade toho, ze si videl zopar filmov, kde sa nejake velke zviera ohanalo diplomatickou imunitou (napr. Smrtonstna zbran 2, CSI...) lebo o tom to nie je (a navyse, ked sa hostitelskemu statu nepacis, velmi lahko ta dokaze poslat domov - o tom sa uz vo filmoch priveľmi nehovori).
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ES0 19. 9. 2007 10:44

ja bych rekl ze to musi byt extremni nuda, ucast na neobycejne nudnych vecircich, konverzovat o naprosto nicnerikajicich vecech, pronaset proslovy ktere nikoho nezajimaji... :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 19. 9. 2007 10:59

Pade: ucit sa :wink:
len skoda ze asi jedina VS co sa tym u nas zaobera je UMB a Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov :?

hodnotenie fakulty stale klesa a ti co tam chodia su...
vsetko rozmaznane deticky politikov a uspesnich podnikatelov, arogantny a s vreckami napchatymi peniazmi od rodicov (cest vynimkam, no je ich tam malo)...
nehovoriac o korupcii co tam vladne :roll:
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 19. 9. 2007 11:43

jj, najlepsie je zaplatit si sukromnu skolu, ale zase kto na to dnes ma (zase len skupinka spominana vyssie). Sice sa dokaze na taku skolu presmyknut aj "bezny" clovek, ale to uz musi byt vazne kaliber.

Este by som dodal to, ze skrze mamu (a v podstate aj otca) som v diplomatickych kruhoch takpovediac vyrastal. Viem co obnasa ich praca a navyse tie veci pomimo - diplomaticky protokol, etiketa, noty a vela dalsieho. Len malo ludi ma ponatie, co vsetko obnasa praca diplomata, a trufam si povedat, ze malokoho by to bavilo robit.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pickun 19. 9. 2007 13:04

JohnDellinger píše:Ale ne Pade je diplomat od narozeni vsechny konflikty resi diplomatickou cestou.
to Pade: ako ta napadla zrovna diplomacia? Dufam, ze si sa nerozhodol na zaklade toho, ze si videl zopar filmov, kde sa nejake velke zviera ohanalo diplomatickou imunitou (napr. Smrtonstna zbran 2, CSI...) lebo o tom to nie je (a navyse, ked sa hostitelskemu statu nepacis, velmi lahko ta dokaze poslat domov - o tom sa uz vo filmoch priveľmi nehovori)../quote]

Ale ne :!: Pade je diplomat od narozeni, vsechny konflikty resi diplomatickou cestou. :wink:
Pickun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 19. 9. 2007 13:59

pickun: ?
JohnDellinger: ani vlastne neviem, len uvazujem ze co to vlastne je, co na to treba, a tak

este by som sa chcel opytat: co je vlastne naplnou prace? a nejake dalsie veci co by ma mohli ohladom toho zaujimat?
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod bombul 19. 9. 2007 14:03

Ja som tiez kedysi uvazovala nad diplomaciu, vychadzala som z toho ze mam talent na jazyky [ zatial fr a aj, pricom si chcem daky pridat nabuduci rok] a rada komunikujem s ludmi a bavi ma politika a podobne veci...
Ale zavrhla som to, pretoze si myslim ze ludi co to studuju je prilis vela a na to aby som prerazila to by som potrebovala naozaj velke stastie...
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wracker 19. 9. 2007 14:39

Pade: Obcas byva inerat v novinach tak se skus prihlasit..vyhody..no nejvetsi asi poznas zem a dostanes imunitu a fro o kterym se ti jen zda ;)
Wracker
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 20. 9. 2007 09:15

vid, s muze dovazet nejaky fet primo od zdroje atd :D
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 9. 2007 09:38

ES0: tak to by mě fakt nebralo. Co se mi líbí je to, že máš nějakou limuzínku a můžeš prasit po městě :-P
anonymni

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 20. 9. 2007 10:12

ano, pokial si honorarny konzul, ale vsetci ostatny jazdia bud normalnymi autami alebo MHD. ;)

A s tym fetom - aj ked je to brane asi ako nadsadzka, ale stoji to na skreslenych zakladoch toho, ze diplomat si moze robit v hostitelskej krajine co chce lebo ma diplomaticku imunitu. To je najvacsia mystifikacia. Nie je nic jednoduchsie ako oznacit nejakeho diplomata titulom "persona non grata" a poslat ho spat domov - a robi sa to z ovela menej zavaznych dovodov ako su drogy ci ina ilegalna cinnost.

to pade: Z oficialneho hladiska je funkciou diplomatickej misie a teda diplomatov mimo ine aj:
- zastupovat vysielajuci stat v state prijmajucom
- chranit zaujmy vysielajuceho statu a jeho prislusnikov v state prijmajucom v rozsahu dovolenom medzinarodnym pravom
- viest rokovania s vladou prijimajuceho statu
- zistovat vsetkymi zakonnymi prostriedkami podmienky a vyvoj v prijmajucom state a podavat o nich spravy statu vysielajucemu
- podporovat priatelske vztahy medzi vysielajucim a prijmajucim statom a rozvijat ich hospodarske, kulturne a vedecke styky


Jeden vyznamny politik (bohuzial si nespominam na meno) volakedy klasifikoval diplomatov jednou velmi vystiznou vetou: „.Diplomat je osoba, ktorej praca spociva v praktickom styku s ludmi a v spravnom odhade, co ludia mienia spravit za konkretnych okolnosti, v spravnom zhodnoteni ich zamyslanych zamerov a v presnom vyjadreni svojich vlastnych postojov.“


Ohladom vzdelania sa vyzaduje, aby mal diplomat ASPON ucelene vysokoskolske vzdelanie (takze min. Mgr., MBA a pod. ), zakladny prehlad v historii, v medzinarodnych politickych vztahoch, v medzinarodnom prave, v najdolezitejsich medzinarodnych organizaciach a ich cinnosti (resp. posobnosti). Mal by taktiez ovladat zauzivane pracovne postupy a pravidla, vratane vybavovania spisovej agendy. Jazykove zdatnosti su nevyhnutnostou. Navyse je velmi ziaduce a rozhodujuce pri vybere aj to, kolko vie adept o prijmacej krajine. Ci uz ide o pravo, historiu, zvyky, usporiadanie, medziludske vztahy a pod.

a toto je len vrchol ladovca.
JohnDellinger
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků