Váš "styl psaní" - na fórech, ICQ, v SMS,...

Diskuse na témata, která se nevejdou nikam jinam

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Najja 14. 9. 2007 19:00

Mám teď takové "dilema"... Řeknete si, že to je asi hloupost, ale nevadí... Zajímá mě váš názor, atd...

Jaký je Váš styl psaní?

Co si pod tím pojmem představit? No jak píšete v SMS, na ICQ, v SMS, E-mailech,... :?:

Jde mi o toto:

:arrow: píšete všechna písmena malá? i za tečkami a otazníky, kde by se měla psát velká písmena? tento styl je asi nejrychlejší. ale není "logický"...
:arrow: Píšete za tečkama velká písmena, kromě třech teček... jakožto "pokračování"?
:arrow: Píšete Velká Písmena V Každém Slově? :lol:
:arrow: Píšete "tak jak by se mělo", tady velká písmena za tečkami (jednou i za třemi) a za otázníky? Tenhle styl psaní je nejpomalejší, ale je "nejsprávnější"...?

:arrow: A píšete třeba v SMS-kách nějaká interounkční znaménka? Nebo velká písmena?

A proč vlastně píšete tak jak píšete? Má Váš styl psaní nějaké klady / zápory? Díky za odpovědi :)
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pickun 14. 9. 2007 19:09

Pisu tak jak by se melo a v smskach pouzivam interpunkci.
Pickun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 14. 9. 2007 19:15

na instant messengeroch, pri ludoch ktori su na whiteliste pisem skoro vzdy malé

v emailoch a sms pisem uplne spravne ako to ma byt
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod Najja 14. 9. 2007 19:18

Pickun píše:Pisu tak jak by se melo
Taktéž :)


quote="Pickun"]a v smskach pouzivam interpunkci.
Taktéž :D

Pade
Já na ICQ taky píšu malé... Z ICQ jsem zvyklá zase psát malé, ale na fórech, atd jsem si zvykla už ty velký písmena :D Si nemlůžu pomoct. Ale rozhodla jsem se, že začnu psát asi i na ICQ velká písmena a hlavně bez chyb, s interpunkcí + diakritikou, atd... Zjistila jsem, že se ty neduhy přenáší i do diktátů :lol:

Já jsem začala asi před 2 dny psát stylem č. 2, ale jsem zvyklá psát "tak jak se má", hlavně z referátů a četných úředních dopisů... Takže "u toho zůstanu" :lol:
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 14. 9. 2007 19:29

Snažím se psát spisovně. Největší problém mi dělá i/y. Když ale pospíchám, tak píšu nespisovně :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 14. 9. 2007 19:50

podle toho komu pisu.. kdyz pisu pracovne tak pisu spisovneji, nepouzivam smajliky a moje oblibeny 3 tecky jakzto oddeleni jedny vety od druhy....
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 14. 9. 2007 20:59

Na ICQ a v e-mailech píšu tak ja se má. Čili velká a malá písmenka podle pravidel, háčky a čárky taktéž.
V sms píšu stejně jako ve výše uvedeném případě akorát nepíšu háčky (mobil mi pak zkracuje délku sms - takže jedině kvůli tomu, jinak bych psala "normálně").
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marz 14. 9. 2007 21:12

Píšu tak, jak píšu tady. Teda do SMS nepíšu znaménka nad písmenky, ale interpunkci ano. Pak se to dá aspoň přečíst, a není v tom bordel. Člověk ví, co k čemu patří.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 14. 9. 2007 22:05

Novou vetu vetsinou zacinam velkym, jmena se snazim velkym. Telefon mi prvni pismeno za teckou pise velke automaticky, tak mi setri praci:)
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 14. 9. 2007 22:16

Pisem tak ako tu, aby ked si dotycny zvlast vyzaduje pisat uplne korektne tak sa podvolim s diakritikou problem nemam ale nepouzivam ju rada.
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 14. 9. 2007 22:20

tož prostě píšu. jsem schopnej přejít během pár vět naprosto plynule do projevu bez diakritiky a zase zpátky. :oops:
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 14. 9. 2007 22:31

bobr: to ja celkem taky
bombul:ja si tvuj prispevek precet a pak jsem si musel zkontrolovat jestli nekecas, asi bych na to ani neprisel :mrgreen:
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 14. 9. 2007 22:37

suk
A co som sem mala napisat proste vetu a na konci: a takto pisem.... :mrgreen:
Naposledy upravil bombul dne 14. 9. 2007 23:22, celkově upraveno 1
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PachezZ 14. 9. 2007 23:20

vsechno maly, semtam velky, semtam diakritika ale vetsinou ne, prehnane trojecek, jak komu smajliky... takovej mix vseho , casto se to plynule strida pac treba nekam soupnu hacek aby to bylo spravne pochopeno etc...
Ford Probe 2.0 16v rv.95 85kW
Ford Probe 2.5 24v rv.95 120kW
PachezZ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 15. 9. 2007 00:57

vše | papír
Používám diakritiku. Výpustku používám s předchozí mezerou u nedokončených vět a bez předchozí mezery u nedokončených slov. Příklad: Ve světě multimediálních ... . Ve světě multim...
Ale nespojujte si to se oblíbeným internetovým stylem ...ve světě....multimediálních...., kde se vytečkování používá místo normální interunkce. Dále několik otazníků místo jednoho; kámoš mi na ICQ takto vytrvale píše zprávy s počtem otazníků větším nebo rovno třem. Tyto styly nesnáším!

SMS | e-mail | fórum
Dodržuju typografii. Používám interpunkci.
V SMS používám diakritiku od té doby, co mám nový mobil. I kdyby příjemce neměl mobil s podporou diakritiky, tak stejně píšu s diakritikou pro lepší pocit. T9 nepoužívám. Automatické doplňování slov nepoužívám.
Pokud jsou mimořádně problémy s kódováním e-mailu, píšu bez diakritiky.

ICQ | chat
Nedodržuju typografii. První písmeno ve větě píšu malé; dřív jsem psal velké, ale asi po roce jsem to vzdal. Na interpunkci obvykle zapomenu.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků