Byl jste někdo v Temelíně ?

Cesty doma i do zahraničí, rady, varování

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Jílke 27. 8. 2007 11:23

Byl ? Já teda bych se tam rád juknul aspoň na ten reaktor :)
Ale to se mi asi nikdy nesplní :?
Jinak teďka jsem tam byl v tom infocentru teda to maj tak krásně udělaný, třeba ty 3D fotky :-P
phone N70 + 2GB karta :D
Dává pozor, jestli dávám pozor, a když si myslí, že nedávám
pozor, tak > nedává pozor.
Jílke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 27. 8. 2007 11:40

Ano, byl jsem přímo ve strojovně elektrárny a v infocentru taky. To se ti fakt asi nikdy nesplní, protože je vstup nepovolaným osobám striktně zakázán.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 27. 8. 2007 12:18

třeba bude jednou povolanej na likvidaci jaderné havárie :shock:
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jílke 27. 8. 2007 12:47

No jasně že se mi to nesplní ale možná budu energetik a budu mít od firmy exkurzi jako můj otec :)
phone N70 + 2GB karta :D
Dává pozor, jestli dávám pozor, a když si myslí, že nedávám
pozor, tak > nedává pozor.
Jílke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 27. 8. 2007 13:52

Návštěva Temelína je můj sen, ale asi se mi nesplní - na to, abych se stala jaderným chemikem nemám předpoklady - ale určitě by to byla dobrá exkurze.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 27. 8. 2007 14:27

Neda sa tam dostat pocas nejakych specialnych exkurzii, zda sa mi, ze sem tam tam pustia aj verejnost, ale neviem ci to nie je len pre "vyvolenych" - zname osobnosti, politici... . Ja som bol v atomke 2x (vo Francuzsku), ale len vdaka tomu, ze sme prave spolupracovali na velkom projekte s vedenim francuzskych elektrarni, takze sme to mali protekcne v ramci nejakeho auditu.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matik 27. 8. 2007 22:52

Do Temelína občas chodí na exkurze studenti vysokých škol s technickým zaměřením. Sám jsem tam nebyl, ale z doslechu jsem se ledacos dozvěděl od těch, kteří tam byli. Je to jedna z nejbezpečnějších elektráren v Evropě. Hlavně to tady nikdo nepřirovnávejte s Černobylem. Sice jsem v Temelínu nebyl, ale vím, že kdejakou drobnou havárii v médiích pořádně rozmáznou, aby měli novináři senzaci. Naposled se jim tam rozlila kyselina boritá a dělala se z toho tragédie.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexx 28. 8. 2007 06:06

Tak tam bych se taky rád podíval, ale nějaké infocentrum mě moc nebere na to, abych tam jel přes celou republiku. Je mi jedno jestli to budou Dukovany, Temelín nebo třeba Jaslovské Bohunice, ale chtěl bych se podívat přímo do provozu, třeba i při nějaké odstávce.
Alexx
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jílke 28. 8. 2007 08:40

Matik: Přesně, Temelín je to co nejlepší co Česká republika může mít ptz toje nejlevnější ročně se spálí asi jen 400kg uranu a do oblohy to produkuje jen čistou páru takže to je ekologický si to přirovnejte k elektrárně na uhlí :(
phone N70 + 2GB karta :D
Dává pozor, jestli dávám pozor, a když si myslí, že nedávám
pozor, tak > nedává pozor.
Jílke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexx 28. 8. 2007 09:21

Jednoznacne. Nejlepsi by bylo urychlene dostavet dalsi bloky, urcite lepsi nez uvazovat o dalsi atomove elektrarne, protoze tu zase nikdo nebude chtit tak jako radar, vetrniky, dalnice za barakem. Vsichni chcou mit pocit bezpeci, elektriku, dalnice, ale kdyz to ma byt v jejich blizkosti tak se ptaji proc to nemuze byt nekde jinde.
Alexx
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Renegade 29. 8. 2007 23:00

Byl sem tam pred par lety na exkurzi, se skolou
Renegade
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kukin 31. 8. 2007 15:31

Já byl před pár lety taky se školou na exkurzi, ale v Dukovanech. Do reaktorového sálu jsme nešli, ale prý to tehdy bylo možné po převlečení do "elektrárenského mundůru" a vyfasování dozimetrů;)
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukecz 31. 8. 2007 16:52

V Dukovanech sem byl jenom v infocentru,ale i tak to na mě zapůsobilo. Daleko větší podívaná byly nedaleké Dalešice, tam nás povodili úplně všude, nádhera :tleskani
Barman v Nočním klubu* Pauza.cz

šťastně vdaný za Snížka
Call of Duty :UO player
Lukecz
Barman v Nočním klubu
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka766 28. 9. 2007 21:58

v Temelíně jsem byl jenom v infocentru a autobusem jsme pak projížděli areál, tehdy ještě neběžel.
Jinak jsem byl v Řěži u Prahy - výzkumný reaktor, tam jsem přímo stál na něm a koukal dovnitř :) .
A ještě jeden reaktor v Praze také výzkumný, taky jsem koukal do něj
A měl jsem možnost (stačilo se jenom přihlásit) jet do Jaslovských Bohunic na Slovensku - 1 reaktor už je vyplý, 1 běží a vypnou ho do konce roku - prohlídka včetně reaktorvny a řídícího sálu, ale nějak jsem neměl čas. :( Tam si je prý docela hlídali aby jim nic nezmáčkli. :lol:
Nebuďte líní, třiďte odpad !
jirka766
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 2. 10. 2007 15:52

v Temeline nie, ale v Mochovciach /SK/ 2x....
infocentrum+strojovna, celkom zazitok, ale nechcel by som tam pracovat :?

a dostat sa tam by nemal byt problem
http://www.seas.sk/elektrarne/jadrove-z ... ovce/2016/


[quote="Jílke";...ročně se spálí asi jen 400kg uranu a do oblohy to

produkuje jen čistou páru takže to je ekologický....c/quote]
no ekologicke, ale co s vypalenym uranom :roll: ?
kde ho schovas na dalsich 300rokov?
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků