Připraví vás škola na zaměstnání?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod učeň 20. 5. 2005 13:30

Jak moc jste přesvědčeni o tom, že vás škola připraví na práci? Připadá mi, že jsou to dva úplně rozdílné světy a člověk se něco pořádného naučí až teprve v zaměstnání. Škola mu v tomto ohledu nijak zvlášť nepomůže. Jaké máte zkušenosti vy?
učeň

Odeslat příspěvekod T-rex 20. 5. 2005 14:47

Moje zkušenosti s jednou z českých univerzit jsou moc bídné. Škola mně z praxe nedala vůbec nic a kdybych si praxi nesháněl již během studia skončil bych a koukal jak jelito. Takhle jsem se otáčel a koukám jako trochu menší jelito :D
T-rex

Odeslat příspěvekod Standovic 20. 5. 2005 15:54

Vysoká škola je dobrá k tomu, že se pohybujete mezi relativně chytrými lidmi, kteří vás dokážou pozvednout. A nejdůležitější je, že máte spoustu času k dalšímu rozvoji, který třeba nemusí mít vůbec nic společného s tématem studia.
Standovic

Odeslat příspěvekod S-Tony 20. 5. 2005 23:52

Vysoká škola vám pomůže získat předpoklady pro učitý typ práce (lépe placené práce). Vědomosti a dovednosti získáte až v praxi.
Naposledy upravil S-Tony dne 21. 5. 2005 00:09, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TOMBY 21. 5. 2005 00:07

Stredni, vysoka a dalsi druhy skola vam pomohou se po absolvovani dostat do urcite spolecenske vrstvy a pak uz je jen na vas, jak se k tomu postavite. Na skole vam ukazou jeden z moznych smeru, kterym se ubirat.
Blahopreji tem, kteri delaji to, na co studovali, nebo se vyucili.
Fiat Bravo 1.9MJT 120k Dynamic - šedá techno + dodělaný tempomat
NOKIA N97
Apple MacBook White
TOMBY
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 21. 5. 2005 01:58

JO spis ti to da takovy rozhled a nakopnete to, ale tu sprvanou odbornost a zkusenosti naberes az v zamestnani.
tOplOaDer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Junior(smazano) 21. 5. 2005 07:36

O to taky samozřejmě de, že jo. Střední škola je o tom že vám ukážou základy a vy se na ně postupem praxe někde u zkušenějších mistrů navazujete. Čili je to na vás jakou máte zručnost...
Junior(smazano)
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 21. 5. 2005 23:57

no myslim ze vetsina skol u nas to neumi....z vlastni praxe mohu rict ze to co jsem vystudoval jsem v praxi nevyuzil a co jsem se nenaucil sam a c ojsem si sam nezjstil to neumim a neznam...teda z toho co potrebuji pro zivot....

p.s. zakladku jsem do toho samozrejme nepocital...ale i tam jsou myslim velke rezervy
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miljan 22. 5. 2005 16:25

Škola připraví pouze pro různé televizní soutěže.
miljan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bigdoc 22. 5. 2005 17:49

Některá škola připraví pro zaměstnání, jiná ne. Závisí to na škole a na tom zaměstnání - na to se přece nedá odpovědět tak přímo. Těžko si dovedu představit leteckého konstruktéra bez toho, aby na to měl školu, těžko si dovedu představit dobrého právníka bez právního vzdělání, těžko si dovedu představit (klasického) lékaře, kupř. chirurga, který o tom nic neví, a tak dále. Jiná věc ale je, když člověk vystuduje medicínu a jde dělat do strojírenství, kupříkladu...

Škola ale tu není jen proto, aby nám dala konkrétní vzdělání. Škola nás - lépe či hůře - naučí se vzdělávat, naučí nás samostatně uvažovat, tvořivě psát a mnohému dalšímu. Opět, jsou v tomto školy horší a lepší...
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dewil 24. 5. 2005 11:42

Ja treba delam skolu (stredni) jen pro to, abych se dostal na vysku. Pochybuju ze me pripravi na budouci zamestnani, protoze vubec nechci delat to co na te skole bereme (je to strojnicka prumka). Chci se venovat pocitacum nebo necemu takovymu... Zacinam si myslet ze ten system vzdelavani je tu jen pro to, aby se lidi rozhazeli do urcitych ,,skatulek" podle kterych se bude urcovat jak je kdo inteligentni... Celkem debilni system...
Momentálně bez počítače - píšu z AMD K6 :sad:
Dewil
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 4. 6. 2005 10:44

Nepripravi ani VS o znamkach to vubec neni
je to o jinych vecech
navic kdyz u nas vidim ty holcicky co maji vsechno naucene na zpamet a vubec tomu nerozumi budu met radeji za 4 a budu to umet prakticky,,,
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivory 23. 6. 2005 19:44

No já si myslím, že to o škole vůbec není. Podle mne spousta škol do skutečného života vůbec připravit neumí. Pořád vám jen profesorky omývají, jak je důležité mít dobré známky a studovat (to samé platí pro rodiče).

Pak zkusíte jít něco prodat nebo na praxi a čumíte, co se to děje a nechápete. Pak si položíte jednoduchou otázku? K čemu je ta škola dobrá?

Myslím si, že základním problémem je, že se ve školách více sází na znalosti, než na osobnost. Osobnost pak neumí věci správně podat třeba slovně, komunikovat, prezentovat apod. Pak můžete být chytrý jak chcete, ale když budete posera a šprťák někde v koutě, tak z vás správný a ostrý manager nikdy nebude!!!
VW New Beetle 1.9 TDi - CULT CAR
Mercedes-Benz C class 240 aut. - BEST CAR
Ivory
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matik 31. 8. 2007 09:39

Školy nás učí vědět, praxe umět. Když jste tak chytří, tak co by se na těch školách potom mělo učit. Já mám výhodu, že jsem vystudoval školu, jejichž absolventi jsou na trhu v nedostatku a je o ně zájem. Spoustu věcí, které se člověk naučí, v životě nepotřebuje, ale..
Taky jsem si říkal, k čemu je mi větný rozbor českého jazyka. No a před pár dny jsem našel tři formální chyby v kupní smlouvě na nemovitost až potom, co jsem ji podepsal. Jednalo se sice o prkotiny, které na platnost smlouvy zjevně nemají vliv (30 metrů čtverečních psáno, 30m2 místo toho, aby ta dvojka byla v pravém horním indexu atp.). Školy se vymlouvají, že nikdy nevíte, co se může hodit.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 31. 8. 2007 10:00

no podle me jak ktera skola....treba na stredni kam sem chodila ja, tak ta mne prehled celkem dala, meli jsme tam hodne predmetu jako je pravo, ekonomika, marketing a management a ucetnictvi, takze sem ze skoly nevysla aniz bych nevedela jak spravne vyplnit neco na poste treba :D (banalni priklad), treba gympl mi prijde k nicemu pokud nechce ten clovek jit dal studovat...setkala jsem se s plno lidma s gymplem, kteri horko tezko shaneli po skole praci...ja sem asi tri mesice po stredni sla pracovat hned do banky :mrgreen:
protoze na pohovoru je zaujmulo me ekonomicke vzdelani :) ...teda spis moje prirozene charizma a bezprostrednost :lol: :lol:
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků