Jak si říct o přidání platu??

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 27. 8. 2007 16:58

Rád bych před výplatou požádal šéfa o zvýšení, ale nevím jak to slušně říct... :?

Jak byste to řešili vy?? Máte nějaké zkušenosti?? :nenapadne
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 27. 8. 2007 17:01

No, napřed bys měl asi popřemýšlet, zdali nemáš adekvátní plat tomu, co děláš. Pokud máš pocit, že jsi finančně nedoceněn, proč to nezkusit. Slušně bych se zeptal, zdali na mě má chvilku čas a pak se ho optal, jstl má proti mé práci nějaké výhrady, pokud řekne, že je spokojen, řekni mu, že jsi uvažoval, zdali bys nemohl dostat mírně přidáno. No a uvidíš, jak bude reagovat. :wink:
Anonymous

Odeslat příspěvekod MarkFX 27. 8. 2007 17:17

No vím že mám ve svém oboru minimum a to samé kdybych dělal u jiné firmy tak mám určitě víc... Letošní rok se stavbařina rozjela na 200%, protože od nového roku pré má byt daň místo 5 až 19%...

A navíc řemeslníků je málo, takže si třeba takový obkladač může zakázky vybírat a říct si i o víc jak 100kč na hodinu...

Já vim že jsu brigádník, ale dělám prácu skoro jako staří chlapi :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 27. 8. 2007 17:36

Otázka je, jak moc Tě zaměstnavatel potřebuje. Každý je nahraditelný a pokud mu bud někdo dělat za to, co ty, myslím, že s klidem v duši řekne, když Ti tedy jinde dají více, běž tam. :wink:
Anonymous

Odeslat příspěvekod Matik 27. 8. 2007 18:03

V tom případě bych se spíš zajímal o to, zda bych nemohl dělat něco, kde bych byl zařazen do nějaké vyšší platové třídy. Samozřejmě je třeba mít odpovídající vzdělání a kvalifikaci. Charakteristiku platových tříd naleznete zde:
http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/ ... s=10#10821
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 27. 8. 2007 19:40

Vacsina ludi, ktory za mnou chodia s poziadavkou zvysenia platu robia zasadne chyby uz pocas samotnej pripravy. Treba sa vopred pripravit. Poriadne si zvaz co vlastne mozes ponuknut, sef dozaista bude chciet vediet za co chces viacej penazi. Napis si ake dovody hraju pre to, aby si si zasluzil vyssiu mzdu. Ak je takychto bodov viacej, nevysyp ich na zamestnavatela naraz, treba si nieco nechat v zalohe. Taktiez treba vziat v potas to, akym sposobom by sa debata mala vyvijat. Malo by to byt jednanie-dialog. Nemozes tam ist ani ako agresor ("chcem vyssi plat a basta!!!"), ale ani ako chudacik s prosikom, ak si zvysenie platu zasluzis treba sa ozvat. Vopred si zisti ake su priemerne platove podmienky v danej oblasti (to moze byt silny argument - ak ho spravne pouzijes, inak ta to moze aj potopit). Dolezite je, ale aby naroky neboli prilis vysoke. Pri riadnych zamestnacoch to moze byt napr. 10% navysenie. Vacsiu sancu mas urcite, ked so sefom budes na tuto temu hovorit po tom co si dokoncil nejaku vyznamnu pracu (dalsi argument PRE). Ked budes ziadat o zvysenie platu pocas alebo nedajboze v zaciatkoch nejakej vyznamnejsej prace, moze to budit zly dojem. Ak chces skutocne ostat vyhrozovanim typu "idem ku konkurencii" alebo "ostatny dostali pridane tak chcem aj ja" si sance nezvysis.

Ak sa stane ze ti ziadost zamietne, neprepadaj emociam. Vacsina ludi bohuzial zamietnutim svoje snahy ukonci. Ale ja prave tento moment povazujem za jednu najlepsich prilezitosti ako dosiahnut zvysenie platu - treba sa opytat preco ti plat nemoze zvysit a taktiez ake kroky by si mal podstupit preto, aby ti mohol plat zvysit. A do tretice ak sa ti nepodarilo zvysenie platu vyjednat sa mozes so sefom dohodnut, kedy by si s nim mohol na tuto temu rokovat opat (napr. 2-3 mesiace, pol roka...).
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal P 27. 8. 2007 20:07

Když jsem pracoval u soukromníka tak to bylo jednoduché, když jsem si vybudoval dobrou pozici ve firmě, tak jsem mu prostě řekl o zvýšení platu, jinak že budu koukat po jiné práci. Většinou jsme se dohodli. Akorát když jsem dostal nabídku dělat tak kde dělám teď tak jen konstatoval že mi to přeje že takové podmínky on mi nabídnout nemůže. Teď v podniku kde jsem se o zvýšení platu ani nesnažím, za prvé to není jednoduché na všechno jsou tabulky a za druhé se cítím placen dobře a navíc nám pravidelně valorizujou mzdu.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 27. 8. 2007 20:23

Jersey: Vím že mě potřebují, ze 3 brigádníků sem tam zůstal jediný...

( Máme dopředu hodně zakázek nestíhá se. Na firmě je asi 15 lidí, je to rozdělené asi po 3 a zrovna na place kde děláme 2 a je toho hooodně moc (různé kastlíky, podhledy, podkroví atd... ve 2 kaskádových bytovkách čili asi 30 bytů). Stavmistři se furt ptají kde je nás víc, že po nás mají přijít obkladači a další a že je potřeba aspon 8 lidí, ale šéf nemá prostě koho poslat )

JohnDellinger: Díky za užitečné rady :wink:

Je mi jasné že to nejde jen tak sem napsat, že záleží na různých okolnostech, ale já bych potřeboval poradit tu konkrétní situaci když tam přijdu, jak začít, co říkat před šéfem... hmm?? :nenapadne :oops:
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mathey 28. 8. 2007 07:25

ale Jersey to psal...
Mathey
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 28. 8. 2007 13:39

Kedze nepoznam situaciu detailnejsie, nedokazem zostavit simultanny rozhovor, ale velmi si to ulahcis ak das sefovi vopred vediet. Chod za nim a naplanuj si s nim schodzku - hned mu povedz, ze ti ide o zvysenie platu. Hlavne to s nim nepreberaj medzi recou, to je blbost. Keby si to nanho vybalil z nicoho nic, musis ratat s tym, ze na to nebude pripraveny a moze zaujat prirodzeny obranny postoj lebo sa nebude mat coho chytit, takze to bude poriadne rozhadzana debata, ktorej priebeh len tazko korigovat. Ked su obydve strany informovane vopred, mozu sa na to lepsie pripravit.

Napr. chod za nim po praci a otvorene mu povedz: "Vedúci, chcel by som zvýšiť plat. Mohli by sme sa o tom v blízkej dobe - povedzme zajtra porozprávať?"

Pri samotnej schodzke uz bude jasne o co ide, takze naviazanie konverzacie uz nebude take obtiazne: "Ako uz som vám hovoril vcera, chcel by som zvýšiť plat. Dovolte, aby som k tomu povedal nieco blizsie..."
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod flees 28. 8. 2007 21:07

njn jsi pouze brigadnik no tak se s tim bohuzel smir- je to krute ale je to tak
flees
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 8. 2007 21:35

no právě, jsu jenom brigádník takže zas tak důkladně jak píše JohnDellinger to řešit nebudu, navíc šéf je můj známý...

ale jinak si jeho návodu cením a v budoucnosti určitě přijde vhod :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pickun 28. 8. 2007 23:14

-Sefe chcu vic penez nebo du!
Ok tak si bez!
-NE Ne nevyhazujte me, budu pracovat i za polovinu, jen me nevyhazujte"
Pickun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 29. 8. 2007 00:04

Jo, něco podobného praktikoval můj známý ke svým zaměstnancům:

- Přidejte mi nebo odejdu.
- A ke kterému datu chcete odejít?
- No, víte, já si to ještě rozmyslím...
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flees 29. 8. 2007 05:29

tak pokud je to tvuj znamy tak se normalne zkus zeptat ne? jestli muze prihodit nejakou kacku ....se znamym se jedna lip i kdyz zas takove pravidlo to neni no ...a az budes v normal pracovnim procesu aplikuj rady vyse uvedene ...
flees
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků