Jak zkratit/obejit dvoumesicni vypovedni lhutu?!

Podmínky pro práci, vztahy se zaměstnavateli, platy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod NorMack 23. 8. 2007 12:44

Zdravim Vas.

Nemate nekdo nejaky tip, jak se vyprostit ze stareho zamestnani abych konecne mohl nastoupit do nove prace?!
Naskytla se mi moznost nastoupit do firmy, ve ktere bych delal "praci svych snu", ovsem zamestnavatel v soucasne praci me nechce uvolnit drive jak za 2 mesice (klasicka vypovedni lhuta) existuje nejaka moznost jak se ji vyhnout? Koumal jsem neco s opozdenymi platy (limit 15 dnu od data splatnosti, stihli to do 14 :? ), dohodou o polovicnim uvazku...nic me uz nenapada....

Takze mate-li nekdo s podobnou veci zkusenost, tak dejte vedet! Diky
If you do not tell the truth about yourself, you cannot tell it about other people....
NorMack
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 23. 8. 2007 13:09

Já se obávám, že se bohužel budeš muset dohodnout se zaměstnavatelem, násilím odejít nedoporučuju, jednak by po tobě mohl chtít náhradu škody, kterou jsi mu způsobil, jednak se s tebou tento "incident" potáhne v zápočtovém listu..
Vím, že se to tu už jednou někde řešilo, nevíte někdo kde?
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NorMack 23. 8. 2007 13:24

A nevis, do jake vyse muze zamestnavatel pozadovat nahradu?Az do plne vyse skod? A jak je ona skoda prokazovana?? Ono bohuzel po dobrem se s nim dohodnout nejde :(
If you do not tell the truth about yourself, you cannot tell it about other people....
NorMack
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod James_ 23. 8. 2007 13:44

Jedině vzít si poslední 4 týdny dovolenou, pokud ji ještě máš
James_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kostislav Hrobotvor 23. 8. 2007 14:27

A co takhle dát mu záminku propustit tě z důvodu porušení pracovní kázně? Napadá mě hodně věcí, např. přijít do práce nalitej, nic nedělat atd...
Kostislav Hrobotvor
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 23. 8. 2007 14:43

no to bude ale psáno v zápočťáku a už tě nikdo nebude chtít.... řešení "legálních" je několik.....

1) "nepracovat" - opouštím právě svou práci taky, a taky na dvouměsíční lhůtu. Tak jsem trošku slevil - dělám ale výsledky bídné..... a tak jsem šel na kobereček a byla mi nabídnuta kradší výpovědní lhůta :D :D :D páč firma prodělává. neflákat se ale ho*no udělat je dobrej předpoklad jak vyletět na dohodu

2) na 14 dnů si zamarodit a po marodnym poprosit šéfika jestli by tě nepustil dřív

3) jít postupně po hiererchii za tím vyšším nadřízeným, třeba někdo poleví a domluvíte se. Ty šašci "tam dole" jsou vždycky nepoužitelný lidi k smíchu. teda ne vždy ale často.


rozhodně nedoporučuju násilí - pokud se prokáže že to bylo naschvál, ničitel platí plnou sumu na nápravu škod. pokud přídeš třeba ožralej, máš zápis a příští zaměstnavatel tě nepřivítá s otevřenou náručí, nýbrž s koltem v ruce....
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 23. 8. 2007 14:49

myslim, ze take nieco sa zaznamenava (zapoctovy list,...) takze u dalsieho zamestnavatela by bolo dost tazke vysvetlovat, ze hrube porusenie pracovnej discipliny si sposobil preto aby si sa stade dostal.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NorMack 23. 8. 2007 16:46

Tak s tim zapoctakem...ten zaznam se se mnou ponese jen do dalsiho zamestnani, kde s tim souhlasi, jelikoz me chteji zamestnat co nejdriv! Jen se bojim toho, aby po me sef nechtel nejakou nahradu skody!
Jit za nekym vyssim nemohu, jelikoz jsem mluvil primo s nejvyssim v mem podniku!S tim marodem by to bylo OK ale na dva mesice?!To jem oc velka sila! :? Nejake dalsi napady? Zatim pracuji na tom, aby me vyrazil svevolne, ale obavam se, ze i kdybych delal na 20% tak si me tam necha...jsem proste nepostradatelnej! :mrgreen:
If you do not tell the truth about yourself, you cannot tell it about other people....
NorMack
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kostislav Hrobotvor 23. 8. 2007 18:47

Ano do zápočťáku ti to můžou napsat. Nevím jak vy, ale třeba já jsem vystřídal několik zaměstnání a nikdy po mě zápočťák nechtěli před podpisem nové smlouvy. Ten jsem vždycky musel donést na účtárnu až po nástupu do práce.
Kostislav Hrobotvor
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flees 23. 8. 2007 20:03

hlavne ten zapoctak tidalsi zamestnavatel vyplnuje novy takze nejaky paragraf tam konci a nikde se to s tebou netahne.....ja uz kolikrat odesel ze dne na den nejprve jsem jim donesl vypoved pisemnou a potom jsem sel i kdyz me nechteli pustit- nahradu nikdo nechtel
flees
Návštěvník

Odeslat příspěvekod madeleine 24. 8. 2007 19:57

Mam pre vas pohlad zamestnavatela... neraz sa mi pokusal odist nejaky dobrak z teamu vyhrazanim sa "zajtra uz nepridem, co mi mozes, v novej praci ma cakaju". Ked v novej praci zamestavatel pride na to, ze aj ked kvoli nemu, ale predsa s porusenim pracovnej zmluvy ste odisli prec, asi nebudete vzbudzovat dojem rozumneho cloveka. A budu ocakavat, ze akonahle si najdete nieco lepsie ako je ich ponuka, tak odidete rovnako... zvazte podobne blbe napady...

A co sa zapoctoveho listu tyka, prepisuju sa i paragrafy, tak sa neteste... ak vam ho vobec bude mat kto prepisat...

Je rozhodne lepsie vydrzat to, ako potom tento krok lutovat, alebo najst sposob dohody, ako uz cras pisal.

PNka by riesenim bola, pretoze vraj podla noveho zakonnika prace (ale viem to len na SR) uz nepredlzuje vypovednu lehotu. AK je to tak v Cechach, bolo by to jedno riesenie, ale zaroven aj nie, kedze nemozete byt zamestnani niekde inde a teda prichadzate o prijem...
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 24. 8. 2007 21:30

Madeleine: to je velmi rozumné. A je tu ještě jedna věc - zápočtové listy se v jedné kopii skladují též na sociálce, takže je může za mnoho a mnoho let někdo vytáhnout na světlo...

já být zaměstnavatelem v té nové práci, tak bych se moc rozmýšlel, zda chci člověka, který ušil boudu na zaměstnavatele předchozího. Je jen otázkou času, kdy takový jedinec dostane další "práci snů" a udělá to znovu.
Na druhou stranu, je asi lidské, že člověk, který navrhoval dohodu a nedostal jí, se asi ty dva měsíce nepřetrhne.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod madeleine 25. 8. 2007 09:31

slonik, ano, je to pochopitelne... napriek tomu som zazila, ze ludia, ktori odchadzali podavali dokonca nadstandardny vykon... ;) Uvolnili sa, tesili sa zo zmeny a to im pomahalo vidiet veci v lepsom svetle... :)
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NorMack 25. 8. 2007 10:39

Uznavam ze je to blbe, a zrejme ani nebudu mit odvahu resit mou touhu po novem zamestnani prostym odejitim z prace predesle! Spis se snazim pomoct svemu soucasnemu zamestnavateli najit za me adekvatni nahradu! Aktivne shanim schopne lidi, kteri by me mohli nahradit! Nechci aby mu vznikla nejaka skoda, a navic jsem mu i za hodne vdecen....
Myslim ze tohle ferove jednani snad oceni
If you do not tell the truth about yourself, you cannot tell it about other people....
NorMack
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 8. 2007 12:16

NorMack: to je rozumný přístup. Taky je možnost dovolené a nebo dohody na zkrácení pracovního úvazku + neplaceného volna (pokud to samozřejmě je možné kvůli charakteru tvé práce). Pokud o tebe nový zaměstnavatel opravdu stojí, jistě by se i u něj dal dohodnout na první dva měsíce zkrácený úvazek. V praxi by to mohlo pak mohlo vypadat tak, že bys chodil den do nové a den do staré práce. Ale je to o dohodě. Další možností je pracovat u původního zaměstnavatele normálně a u toho nového na zmíněné dva měsíce nastoupit na půlúvazek. Sice to bude záhul, ale krátkou dobu se dá dvanáctihodinová pracovní doba vydržet. Otázkou je, zda nejsou obě práce od sebe příliš daleko a opět zda to charakter práce umoňuje.

Osobně myslím, že je třeba rozejít se se starým zaměstnavatelem tak, abys u něj mohl kdykoli znovu nastoupit (to je samozřejmě jen příměr, ale nikdy nevíš kdy koho potkáš). Nový zaměstnavatel, pokud o tebe opravdu stojí by měl pochopit, že se s tebou předchozí zaměstnavatel nerad rozloučí.

Samozřejmě, pokud máš k čerpání nějakou dovolenou, tak lze využít i jí.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků