Jak získávají děti cigarety?

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod PC 6. 8. 2007 23:44

Kouření je zlozvyk, je to špatný zlozvyk, i když budeš kouřit ve vyhrazených prostorech tak ten kouř se musí někam vstřebat tj. do ovzduší, pochybuju že všichni restauratéři se zájmem o kuřáky budou montovat odlučovače kouře. Třeba jo... V jedné arabské zemi je kouření zakázáno. Teď nevím která je to země ale kouřit se tam prostě nesmí.

To samé alkohol - když se někdo diví že nechci pít alkohol-ani tzv. ze slušnosti tak mu oponuji - miliarda lidí na téhle planetě nepije alkohol tak proč bych měl pít já ? Jen proto že to je slušnost ? Jaký je rozdíl mezi alkoholickým a nealkoholickým pivem ? U některých druhů i v chuti nepatrný, po tom druhém máte čistou hlavu... Místo tequily je lepší si dát pravou vychlazenou limonádu.

Ještě k cigárům-do té doby než Kolumbus přivezl tabák v Evropě nikdo nekouřil. Dnes nepoužíváme plachetnice, neposloucháme kazety, nebijeme svoje děti rákoskami na holou atd... Proč bychom nemohli přestat kouřit ? Spočítejte si co byste mohli mít kdybyste nekouřili. Pořád můžeme místo chlastu a kouření souložit. Což je rozhodně lepší než kouření a pití alkoholu. Tabák už není v módě.

Rada na závěr : Nekuřte -souložte !
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 8. 2007 13:45

PC: Tou zemí, kterou jsi měl nejspíš na mysli je Nepál. Sice není úplně arabská, ale to nevadí. Z toho čím se tam sjíždějí by se mnohému Evropanovi zatočila hlava. :-D

Prozraď mi, které nealkoholické pivo má oproti tomu alkoholickému "nepatrný rozdíl v chuti". Zatím jsem na takové nenarazil a že jsem jich ochutnal už docela dost.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Apophis.k 7. 8. 2007 14:22

Slonik píše:L.O.T.G.: vzhledem k tomu, že na typické "kuřácké nemoci" trpí i nekuřáci, myslím, že by bylo spíš fér spíše ta přirážka k ceně cigaret.k/quote]

tohle se mi taky líbí, jasně, že je možný, že dostaneš rakovinu plic, i když nejsi kuřák, všechno je možný, ale taky je možný, že tu rakovinu dostaneš proto, že tvoji kamarádi, nadřízení a nebo prostě nějaký hovado na zastávce tramvaje kouří a ty to prostě fetuješ stejně jako on, akorát že tobě, jako nekuřákovy to škodí mnohem víc... a s tím deme na cigárko?? však si děte, ale někam daleko, abych to po vás nemusel čuchat, jenže to vy hovada prostě nedokážete pochopit(95% kuřáků)...
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 8. 2007 14:37

Hovada v autech taky nedokážou pochopit, že musím dýchtat jejich smrady jen proto, že jsou líná a musí si vozit zadek ...

No samozřejmě to nemyslím vážně - jen jsem tím chtěl naznačit, že fanatismus některých diskutujících nezná mezí.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 7. 8. 2007 14:38

Myslím, že s tímhle procentem značně přeháníš...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 7. 8. 2007 14:41

Slonik píše:Hovada v autech taky nedokážou pochopit, že musím dýchtat jejich smrady jen proto, že jsou líná a musí si vozit zadek ...

No samozřejmě to nemyslím vážně - jen jsem tím chtěl naznačit, že fanatismus některých diskutujících nezná mezí.u/quote]


jo takze az te nejaky to hovado poveze v sanitce tezce raneneho, taky si budu rikat:" kdo to ma ***** dychat".....neni to jen o lenosti, samozrejme, ze taky je, ale hlavne je to dobou...
a prirazky k cenam cigaret jen viiitam...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Apophis.k 7. 8. 2007 16:16

Slonik píše:Hovada v autech taky nedokážou pochopit, že musím dýchtat jejich smrady jen proto, že jsou líná a musí si vozit zadek ...

No samozřejmě to nemyslím vážně - jen jsem tím chtěl naznačit, že fanatismus některých diskutujících nezná mezí.u/quote]


není to fanatismus, je to jen obrana, to je to samý, jako kdyby k tobě někdo přišel na zastávce a polil tě něčím, co ti *****í, to je to samý, kdybych k tobě přišel a pochcal tě, tak se ti to asi taky nebude líbit že?? a to by pro tebe bylo v podstatě ještě lepší, jak kuřák pro mě, protože já ti tím neničím zdraví, jen prostě budeš *****ět!!
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 7. 8. 2007 19:46

trošku OT, ale nemůžu si tu otázku odpustit: jak ty se přemisťuješ na delší vzdálenosti, pěšo?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 8. 2007 09:09

Noovo, Aquarkko:

pokud byste dobře četly, nemohly jste přehlédnout i text:
Slonik píše:No samozřejmě to nemyslím vážně - jen jsem tím chtěl naznačit, že fanatismus některých diskutujících nezná mezí.c/quote]


I když předpokládám, že jste to, dámy, myslely též v nadsázce, zareaguji.

Aquarkko: na delší vzdálenosti se přepravuji v převážné většině veřejnou dopravou (vlaky, autobusy, ve městě pak tramvají, metrem a pokud není zbytí tak autobusem). Občas se taky svezu autem, ale nikdy v něm nejsem sám (nemám řidičák). Letadlem jsem cestoval naposled před více než 20 lety.

Noovo: Mě sanitky nevadí. V ČR jich bylo v roce 2004 dle údajů ÚZIS 2 549. Osobních a dodávkových automobilů bylo v tom samém roce registrováno dle údajů ČSÚ 3,8 milionu. Mě nevadí ani motorová vozidla, která se používají při výstavbě, přepravě lidí a zboží, zemědělství a pod. Těch bylo v roce 2004 něco přes 3/4 milionu. A dokonce mi nevadí ani plně obsazená auta.

Jen mě štvou ta vozidla, kde sedí jeden člověk a kvůli svému pohodlí přepravuje kromě své maličkosti ještě skoro tunu plechu a zamořuje tím ovzduší ostatním v míře daleko větší než kuřák, splodinami nejméně stejně jedovatými.

Svým příspěvkem jsem chtěl jen poukázat na fanatismus militantních nekuřáků, kteří si našli jeden cíl a po něm fanaticky "střílejí".

Apophis:
Pokud mě někdo poleje něčím smradlavým nebo počůrá, budu si muset vyprat a přijdu pozdě na jednání. Pokud si vedle mě někdo zapálí, nic takového se mi nestane. Za dobu než mi přijede dopravní prostředek na té zastávce nadýchám tolik jedovatých splodin, že jeden kuřák (kterého nakonec mohu požádat aby nekouřil tam kde se to nesmí) je pod hranicí měřitelného vlivu. Čili to co jsi napsal(a) je určitý projev fanatismu.

Ale abych se vrátil k tématu. Jsem všemi deseti pro zpřísnění postihů pro každého kdo prodá nezletilému cigarety a pro jakékoli rozumné demokratické opatření pro zajištění vymahatelnosti zákonných ustanovení. Tu vymahatelnost a uplatňování považuji za důležitější než postihy samotné, protože se aktuálně nevyužívají ani ty co jsou možné v současnosti.

Zdroje uváděných konkrétních údajů:
Statistická ročenka 2006 http://www.czso.cz/csu/2006edicniplan.n ... 061910.xls
Informace ÚZIS:
http://www.uzis.cz/download_file.php?file=1866
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Apophis.k 8. 8. 2007 12:09

jo, a tady to je zase, už se stebou nebudu hádat, ale můžeš mi říct, proč bych měl toho kuřáka žádat o to, aby přestal, když on tam zaprvý vůbec kouřit nemá, protože je to zákonem zakázaný a zadruhý, kdyby ten kuřák nebyl prase, tak tam kouřit nebude už jen kvůli tomu, že tím obtěžuje ostatní... Ale tohle je marnej boj, to si kuřáci asi nikdy do hlavy nedostanou, ten kouř jim v tom asi brání, jinak si to nedokážu vysvětlit... jinak se nadýcháš splodin, to je jasný, ale ještě se k tomu přidáš ty, se svou cigaretou(pokud teda kouříš, ale myslím, že jsi říkal, že ne)... ale tam nejde jen o to, že mi to může uškodit, ale budu celej den *****ět po tom debilním cigáru, a věř mi, že když přídeš mezi nekuřáky, tak oni to z tebe cítí, že jsi bud kouřil, že nebo i to, že si vedle tebe někdo zapálil...
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 8. 8. 2007 12:45

Sloník: dík, ale já se ptala Apophis.k :D
a Apophis.k noch einmal: kuřáka NIKDY nežádej, aby přestal nebo si nezapaloval tam, kde nemá. ze slušnosti by to měl vědět sám, a když to nerespektuje, nemáš důvod bejt k němu slušnej
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 8. 2007 13:15

Apophis.k: Pokud někdo kouří tam kde nemá a mě to vadí, tak ho sice slušně ale důrazně požádám, aby svého jednání zanechal (samozřejmě i s poukazem na poměrně velký nápis, který na zastávce je). Možná ti to přijde divné, ale když řekneš "Prosím vás, mohl byste s tou cigaretou jít mimo zastávku - tady se kouřit nesmí a mě to vadí" budeš mít větší šanci na to že se domůžeš svého než když řekneš "Ty dobytku, táhni s tím smradlavým cigárem do hajzlu".
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Apophis.k 8. 8. 2007 20:18

"Ty dobytku, táhni s tím smradlavým cigárem do hajzlu" škoda že si ten dobytek se smradlavým cigárem neuvědomuje že tím dobytkem je!!

to aquarkko: A na co jsi se mě ptala, nějak sem nepochopil souvislosti :-D
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 8. 8. 2007 20:28

hehe, já taky ne :D asi jsem špatně četla :D
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 8. 8. 2007 21:05

to je zase lobby jinejch společností aby se kouřilo z vejfuků aut... protože na zdraví přece nikomu nezáleží...
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků