Jak získávají děti cigarety?

A také další zlozvyky; povolit nebo zakázat

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Apophis.k 4. 8. 2007 21:51

přesně tak.. a každej, kdo prodá děcku cigaretu by měl jít sedět aspon na měsíc, pak by si to všichni rychle rozmysleli...
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 4. 8. 2007 22:04

Kouřící děcka by potřebovaly dostat pořádně na holou a ono by je to přešlo. Dříve bylo v ŽK napsáno co žáci mohou a nesmí a kouření určitě nebylo povolené. Kouření je hnus...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Apophis.k 4. 8. 2007 22:44

PC píše:Kouřící děcka by potřebovaly dostat pořádně na holou a ono by je to přešlo. Dříve bylo v ŽK napsáno co žáci mohou a nesmí a kouření určitě nebylo povolené. Kouření je hnus...
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 5. 8. 2007 11:17

petr70 píše:Dnes je bohužel celkem běžné, že kouří školní děti.
Ale kde získávají cigarety? O dodržování zákona si sice nedělám iluze, ale skutečně je tak jednoduché koupit cigarety?
A kde mohou děti snadno koupit cigarety? V trafice? V supermarketu?...

A kde na to berou peníze?

Setkali jste se s tím, že by dětem kupovali cigarety rodiče?m/quote]



Kde je berou tak to je snadné :lol: koupí si je nebo jim je koupí starší kámoši.

Kde na to berou peníze? No přeci od rodičů, daj jim na svačinu a oni si za to koupí cigára :lol:

Kupují rodiče dětem cigarety? Ano, pár případů znám (věk cca kolem 16let) není nad pokouřeníčko cigárka s taťkou nebo mamkou - to sem opravdu u některých lidí viděl. :shock:
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 5. 8. 2007 11:30

jj taky jsem to viděl... kdyby cigárama neotravovali svý okolí, tak proč ne, ale sou to většinou sobecký prasata...... 95%
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 5. 8. 2007 11:34

vaclavbarak píše:Kupují rodiče dětem cigarety? Ano, pár případů znám (věk cca kolem 16let) není nad pokouřeníčko cigárka s taťkou nebo mamkou - to sem opravdu u některých lidí viděl. :shock://quote]


No však co mají dělat s šestnáctiletýma frackama...? Zakázat mu to už nezakážeš, tak si dávají aspoň spolu.
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pade 5. 8. 2007 11:47

L.O.T.G. píše:
vaclavbarak píše:Kupují rodiče dětem cigarety? Ano, pár případů znám (věk cca kolem 16let) není nad pokouřeníčko cigárka s taťkou nebo mamkou - to sem opravdu u některých lidí viděl. :shock://quote]

No však co mají dělat s šestnáctiletýma frackama...? Zakázat mu to už nezakážeš, tak si dávají aspoň spolu. /quote]


ty vole tak to jsou fakt ne moc normální
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 5. 8. 2007 11:53

Hm, tak v tomto už bych moc problém neviděl. Pokud už je jim patnáct šestnáct tak co. Už by měli být dostatečně rozumní na to, aby věděli, co dělají. To už nejsou děcka.
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 5. 8. 2007 11:59

Bez urážky ale cituji: Už by měli být dostatečně rozumní na to, aby věděli, co dělají. tak to ses trochu spletl. 80% ten rozum nemá a 20% nekouří.
vaclavbarak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 5. 8. 2007 12:03

Proto říkám "měli by být", ne "jsou" ;-)
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lC 5. 8. 2007 17:32

No, znám hodně lidí co kouří. Co znám kámoše a mají +/- 15 kouří všichni. Jako v pohodě jsou. Už jsem je všechny naučil aby ten kouř foukali na druhou stranu než sem já. Takže mi je to tak jedno. Jejich zdraví, peníze a život. Jak jim říkám, že nato jednou dojedou tak neposlouchají. Je pravda, že pokud někdou kouří pravidelně tak začně něco pociťovat až třeba kolem 40let,... ale pak už to bude horší a horší. a vtedy e budu zase smát já :))))

PS: a kde to berou? prodají to "všude všem" a sehnat krabičku je to nejmenší.
lC
Čtenář

Odeslat příspěvekod Apophis.k 5. 8. 2007 18:19

s těma sobeckejma prasatama je to bohužel naprostá pravda, kuřáci si prostě neuvědomují, jak to nám ostatním *****í, nedokážou to posoudit, protože jim to *****í ba naopak... Jinak ti, co začnou v těch dejme tomu 14-16letech, tak toho potom dost v 18ti, devátenácti letech dost litují a snaží se přestat, bohužel se jim to většinou nepovede, vidím to u svých spolužáků, strašně je to sere, ale nedokáží s tím nic dělat....
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 5. 8. 2007 18:20

Apophis.k píše:... podle mě by bylo základem, aby krabička cigár nestála 50Kč, ale ani 100Kč, až bude stát 500Kč, tak si děti koupí HOWNO a ne cigarety, pak nezačnou kouřit... a nebo prostě kouření zakázat stejně jako jiný drogy, sice by to kouření určite nevymýtilo, ale určitě by kouřících lidí ubylo...

samozdřejmě, že mě jako nekuřákovy se tohle snadno říká, ... , akorát si všichni ničí zdraví a hrajou do karet těm *****ům, co na tom ještě vydělávají...e/quote]


Pokud by stála krabička 500,-, tak by si cigarety nikdo legálně nekupoval (pokud by nebyly platy cca. 150.000,-). Rozhodně by to pomohlo ilegální výrobě a ilegálnímu obchodu s touto komoditou a všem negativním jevům s tím spojeným. To samé platí o zákazu. Ostatně rozkvět mafie na území USA způsobila až prohibice.

Zapálit si sice nepotřebuješ ale tu shodu podmětu s přísudkem by sis procvičit mohl (nekuřákovI se to snadno říká).

Na cigaretách nejvíc vydělává stát a to formou spotřební daně a DPH (více než 50% celkové ceny). Kuřáci navíc umírají dříve, takže stát ušetří na vyplácených důchodech. Na druhou stranu častější nemocnost nese státu vyšší výdaje na nemocenskou, ale ty nejsou příliš vysoké. Zvýšené náklady na lékařskou péči nenese stát, ale zdravotní pojišťovny.

Kouření je opravdu výhodné - pro ty co na něm vydělávají - tabákové firmy, obchodníci, stát, lékaři. O něco méně výhodné je pro kuřáky, kteří nesou veškerou zátěž, kterou tenhle byznys vytváří (zdravotní + finanční).

Jsem již 3 měsíce abstinující bývalý kuřák
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Apophis.k 5. 8. 2007 18:34

no, pravdu asi máš, ale nic to nemění na tom, že z toho nakonec nejlíp vyjde ten, kdo ty cigarety vyrábí(1 člověk) a všichni co kouří mu jen hrajou do karet... a že stát z toho má prachy?? asi sem blb, ale to je mi upřímě jedno....
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 5. 8. 2007 19:17

Kdysi jsem v jedné knize doc. Káše četl tuhle příhodu.

Mladá učitelka přivedla k lékaři žačku, která měla na zadku jelita. Učitelka trvala na tom aby lékař napsal posudek a rodiče měly popotahování za to že děvče bijí. Doktor tedy zjišťoval proč holka dostala a ze slečny vylezlo že kouřila, táta ji na to přišel a chopil se rákosky. Stěžovat si rozhodně nechtěla (bo by dostala zase) a kouřit po této bolestivé operaci taky ne. Učitelka se z lékařem bavila a on si všiml že má hnědé konečky prstů. Kouřila od šestnácti, krabičku denně a byla tedy už silně na tabáku závisla. Na to ji lékař řekl že kdyby ji její otec také zbil, měla by dnes snažší život.

V Rusku je soukromá "klinika" kde kuřáky a narkomany odnaučují jejich zlozvykům bitím. Jsou tak zpracovaní že pomyšlení že by vzali opět cigaretu do úst v nich vyvolává posvátnou hrůzu. Už za totáče běžela kampaň Normální je nekouřit a Šance pro tři miliony-ty tři miliony z nichž hodně lidí kouří. Na střední kouřilo 85% žáků... Kouření je jeden z nejhorších zlozvyků, nejen že obtěžuje a ničí zdraví nekuřákům ale nutí lidi dávat peníze za NIC. Utrácíte peníze za cosi co je nejen hnusné a smrtelně nebezpečné ale současně to dobrovolně anihilujete... Kuřáci jsou nejsměšnějšími bytostmi, jejich rituál jdem na cigárko je k popukání a jejich moudré pokyvování hlavou při kouření je neuvěřitelně komické. Směji se kuřákům, neboť to jsou blouznivci kteří obětují peníze za něco co se promění v kouř a dým... Naše země potřebuje přísný protikuřácký zákon který udělá z kuřáků štvanou zvěř a posléze vyhubený druh.

Jsem pro 200% daň na cigarety. Krabička za 500Kč. Pracovní příležitosti pro nekuřáky. Srážky z platu za pauzy na zigárka. Dvojka z chování za kouření na území školy. atd. atd...

Militantní antikuřák.

TO Slonik: Svatá pravda-hlavně vydrž !!!

PS: Taky bych kuřákům nehradil léčbu chorob spojených s kouřením- vykouřili jste si rakovinu plic ? Tak to máte smůlu, dyť jste věděli že kouření může zabíjet. Zaplaťte si léčbu.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků