Doručování písemností PČR

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Fyod 20. 6. 2007 12:11

Zdravím všechny.
Chtěl bych se zeptat, zda je normální jakým způsobem mě chce PČR doručit nějakou písemnost. Volal mě podplukovník na mobil (číslo začínalo 947), že si mám na vrátnici jednoho oddělení vyzvednout doporučený dopis. Řekl sem, že nemám čas a je to celkem dálka tak jestli by mě to poslal poštou. Na to mě bylo odpovězeno, že to nejde, že je to do vlastních rukou (což podle mě je i u dop. dopisu do vl. rukou, převzít to můžu jenom já) a pokud si to nevyzvednu tam tak bude dělat nějaký problémy.
Proto mě zajímá jestli je toto vůbec normální, jestli mě můžou takto volat na soukromý mobilní číslo (nevím kde ho vzali)? Kdyby mě došel dopis, že si mám tam jít vyzvednout dopis, tak je to jiná. Ale takhle neformálně chodím tak akorát s kámošema do hopody po telefonické domluvě.
Nejlepší by bylo kdyby mě někdo poradil kde najdu zákon o doručování písemností od PČR apod.
Díky předem za postřehy.
Fyod
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jeffe 20. 6. 2007 12:19

Jsi si jisty ze si z tebe jenom nekdo nestrili, neco jako kdyz poslali Hujera do zbororovny? :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyod 20. 6. 2007 12:22

Nestřílí. Volal sem jednou zpátky, dovolal sem se na vrátnici, ten podplukovník existuje akorát tam zrovna nebyl.
Fyod
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jeffe 20. 6. 2007 12:26

Jistotu ziskas az kdyz te z vratnice k nemu prepoji, on to zvedne a potvrdi ti to. Ale asi to fakt nebude vtip, i kdyz o takovemhle dorucovani jsem jeste neslysel.
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 20. 6. 2007 12:35

iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 27. 8. 2008 18:30

Tak co, jak se má plukovník? Pořád otravuje? :D
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hyujer 28. 8. 2008 18:19

Poldové většinou doručují zásilku na příkaz soudu. Pokud policajt odepíše soudu, že osoba si odmítla zásilku převzít, je to jako by si ji převzala. A to v tomto případě asi ten policajt také udělal, když sis pro tu zásilku odmítl přijít. Takže jsi teď třeba odsouzen a ani o tom nevíš, navíc to už nejde vrátit zpět.
hyujer
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bungo 30. 8. 2008 17:39

hyujer: Hloupost. Nemuze ti policajt z Vrchlabi zavolat at si prijdes k nim pro dopis, zvlaste kdyz jsi treba z Ostravy... Tohle se za odmitnuti prevzeti rozhodne nepovazuje. Navic kdyby se timto stylem zahajilo treba trestni stihani, tak by to byla absolutni nezhojitelna vada...

Podle me si to policajti chcou jen ulehcit zivot, tak to zkousi. Ono zavolat da nejmene namahy a treba se clovek chytne...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod btw 30. 8. 2008 18:33

No mě to spíš přišlo jako vtip, ať už od autora, nebo jeho kamarádů, moc tomu nevěřím :D
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků