Jaké kvantum učiva?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod michee 11. 6. 2007 00:07

Množství učiva - studijního materiálu

Ted zrovna se učím na státnice - už přibližně tak 2 a půl týdne - mám toho docela dost, ale stejně jsem něco nestihla udělat a nechávám to na poslední chvíli - celkem mám tak 5 knih, 15 hustě popsaných sešitů, asi 10 skript z powerpointových prezentací (každá tak cca 500 snímků) - nechce se mi to počítat, pže to mám tak různě poházené po pokoji.

Čili zajímalo by mne jaké kvantum učiva jste se dokázali za co nejkratší čas naučit a s jakým úspěchem?

(například - během jedné noci učivo za celý rok a dostala jsem za 2)

PS - V úterý mám ty vytoužené státnice :oboze , doufám, že to dopadne dobře, tak pak (možná) napíšu jak jsem dopadla.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 11. 6. 2007 00:08

Státnice ze 3 předmětů (cca 1100 stran)- 30 hodin
(něco jsem ale brala z výcuců, ne z knih)
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 11. 6. 2007 00:11

Snad ses učila postupně v semestrech ne? Potom bych "během jedné noci učivo za celý rok" pochopil. :)
Středně těžký předmět - Operační systémy - za 2dny od rána do večera; přičemž skripta neúplná - C.
Nejtěžší předmět - Fyzika - za 4dny 1000 stran - D.
Kdyby bylo více času, tak by to dopadlo lépe, ale když je těch zkoušek 7 s rozestupem 2 dnů .
Naposledy upravil mbing dne 11. 6. 2007 00:16, celkově upraveno 1
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 11. 6. 2007 00:16

No to je jasné, že jsem se učila - jak jinak bych v klídečku prolezla až do páťáku :).....víceméně na státnice už umím tak z 80% vše podstatné - pochopitelně neumím to, na co jsem nechodila - předměty byly volitelné a něco, co mě nezajímalo a doted nezajímá, tak prostě neberu.......každopádně učit se výcuc látky je v poho a taky to většinou tak dělám.


Ale jinak v tomto tématu mi jde o extrémy...:-)...
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 11. 6. 2007 06:31

ja som si svoj rekord vytvorila vcera 100 A4 o historii a sucastnosti FR [ ucim sa na statnice z franiny a vsetko som nechala na poslednu chvilu :( ]
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Revan 11. 6. 2007 09:38

tak ja ma za sebou teprve maturu, takze behem svataku celkem asi 450 stran - 165 otazek celkem). Ovsem ocekavam ze rekordy se budou v nasledujicich letech nekolikanasobne prekonavat.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 11. 6. 2007 10:12

nejvic nevim ale jednou jsem se naucil 4 A4 z cestiny originalnim zpusobem... to se takhle ucim ucim a najednou me vzbudil otec :) ale umel jsem to na 1-

dokonce mam o tom hlasku i na lameru ;) http://lamer.cz/quotes/show/5605
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 11. 6. 2007 10:15

teda ja se raz ucil asi 200 stran skript jeden den a dostal jsem necekane za E z litosti :-)
Anonymni

Odeslat příspěvekod michee 11. 6. 2007 10:39

_maty_ píše:teda ja se raz ucil asi 200 stran skript jeden den a dostal jsem necekane za E z litosti :-)


Já doufám, že to zítra nečekaně udělám :-D...přeci jen to dělám zo toho, co jsem se už jednou musela učit (něco už před 4 roky) - takže snad si na něco vzpomenu....:-)
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odie 15. 6. 2007 17:17

ještě bych se zeptal - co jsou to ty státnice ? Jsem na VŠ takže mi to asi čeká :?
odie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 15. 6. 2007 17:31

to je to co je na konci :D
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 15. 6. 2007 19:10

a muzu se zeptat k cemu ti to je? vedet za jak dlouho se co da naucit? to jakoze se treba dovis ze to co se chces naucit se da zvladnout za dva dny a protoze ti zbyvaji jeste treba 4 dny tak si reknes tak to je ok, dva dny jeste nemusim nic delat :)

to je totez jako kdyz se treba vi ze pro postup staci mit z pisemky treba 60% tak se pak jako budu ucit sedesatiprocentne? :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumak 15. 6. 2007 21:16

mbing píše:Středně těžký předmět - Operační systémy - za 2dny od rána do večera; přičemž skripta neúplná - C. a/quote]
Mels na to Petu Peringera? :-)
ES0 píše:to je totez jako kdyz se treba vi ze pro postup staci mit z pisemky treba 60% tak se pak jako budu ucit sedesatiprocentne? :)

Da se to tak rict. Kdyz jsem studoval, tak jsem se snazil ziskat maximum bodu z projektu (tj. v podstate body zadarmo, stacilo na tom trochu maknout) a uceni na semestralku uz jsem nemusel tak prehanet (protoze do splneni 50 bodu moc nezbyvalo).

Horsi to bylo pred statnicema. Cokoliv jsem vyse uvedenym zpusobem odrbal se pak vratilo a uz nebyl cas do toho proniknout a pochopit.
Gumak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mbing 15. 6. 2007 22:10

Gumak píše:Mels na to Petu Peringera? :-)
Neměl. Peringera jsem měl na IJC. ;)

Jinak já jsem přeháněl jak projekty, tak semestrálky. ;)
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pickun 15. 6. 2007 22:13

michee píše:[size=134]Množství učiva - studijního materiálui/size]

Ted zrovna se učím na státnice c/quote]

Ser na to, bez chlastat
Pickun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků