Žádost o odstranění černé stavby - vzor

Tady můžete řešit otázky týkající se dědění, diskriminace a další.

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod EAN-CODE 13. 5. 2007 14:08

Ahoj všem, potřeboval bych od někoho napsat nějakej vzor, jak souseda slušnou formou požádat o odstranění černé stavby.
Věc se má tak, že ve společných nebytových prostorách má vlastní plynový kotel, který užívá k vytápění svého bytu.
Zbylým bytovým jednotkám dělá neustále naschvály, proto jsme se rozhodli na něj jít jeho zbraní a začít jej taky buzerovat :-)
Barák je ve společném vlastnictví nájemníků. Díky všem
[root@server ~]# [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /
EAN-CODE
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 5. 2007 14:29

Vzor pro Tebe momentálně nemám, ale je onen kotel vůbec odborně připojen a schválen pro provoz? Bylo plynové napojení překontrolováno odborníky ? Nebo to tam soused připojil opravdu ,,na černo". Pokud ano, šel bych cestou oficiální stížnosti směrem k plynárně apod. institucím, neboť špatně a neodborně připojený plynový kotel, může být velmi nebezpečný pro všechny obyvatele domu a jeho okolí.

Myslím, že by bylo vhodné zjistit i tyto náležitosti.

EDIT: možná bylo vhodnější tento dotaz dát do ,,právní sekce" ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EAN-CODE 13. 5. 2007 14:31

to je sice fajn nápad.. myslím, že skutečně to je načero a revizi mu udělal kamarád za flašku slivovice
Jde nám o to, pohrozit mu tím, že když to neodstraní, tak se na jeho náklady zavolá firma, která to udělá.
Ale domluva je možná... jestli mě chápeš
[root@server ~]# [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /
EAN-CODE
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 13. 5. 2007 14:32

MgX: já si tě tu na pauze nechám navždycky :-)

Opět v tuto chvíli zastávám MgXovo názor- oficiální žádost neexistuje, postupuj tak, jak napsal.
edit: Žádost o odstranění černé stavby (je kotel černá stavba?) je třeba řešit přes stavební úřad, to nejde jen tak zavolat firmu a nechat něco zbourat... Takže bych spíše pohrozil jím...
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 13. 5. 2007 14:42

A co treba pohrozit trestnim oznamenim za obecne ohrozeni? Cas od casu leti nejaky barak do vzduchu kvuli plynu. :hm:
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EAN-CODE 13. 5. 2007 14:54

Přestal jsem to řešit. Byl jsem za správcem baráku, on si přečetl ten canc, co vymyslel jinej soused a já to měl přepsat a řekl, že to psát nemám a že to raději nějak vyřeší s právníkem. Podle mě to taky byla blbost, a už vůbec se mi nezdálo, že kotel je černá stavba... Takže nakonec sem to přesunul na někoho jinýho.
Ale jinak díky všem
[root@server ~]# [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /
EAN-CODE
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 13. 5. 2007 15:18

I když to už není aktuální, tak bych si dovolil doplnit: Plynový kotel (zde pravděpodobně závěsný) není stavbou ... Pokud mu udělal revizi kamarád, který na to má papír, tak by se vám těžko dokazovalo, že to bylo za flašku (leda že byste si pozvali jiného človíka s papíry, který by zjistil, že jsou tam závažné odchylky od norem).

Z dotazu plyne, že je kotel ve společných prostorách bez souhlasu ostatních spoluvlastníků. Máte určitě nějaké shromáždění vlastníků a zcela jistě mu můžete podle stanov vašeho společenství trochu zatopit ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků