Jste pravičáci nebo levičáci?A proč?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Benjamin 13. 4. 2007 17:31

maty1976 píše:Nejhorší je vidět vlastní dítě brečet, že nemůže mít to, co má jeho vrstevník z bohaté rodiny.o/quote]
Me by prislo horsi, treba kdyby si moje dite zlomilo nohu, ale holt asi kazdy mame jine priority.
Pravda je, ze smutny bych z toho byl. Hlavne proto, ze sem ho nedokazal naucit, ze sou v zivote dulezitejsi veci, nez penize.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maty1976 13. 4. 2007 17:32

1,2 odstavec - oblíbené fráze, neslyším je poprvé. ( Ta šikana přece většinou není konkrétní...) Trestní oznámení není to správné řešení, stejně ve zkorumpovaném státě nemá význam.

3 odstavec: To už je otázka vlastního svědomí a pohledu. Ano, někteří komunisté byli "masoví vrazi". Bezesporu. Stejně jako třeba George Bush jr.

BENJAMIN : no kéž by byly, vždyť já jsem proti diktatuře peněz. Bohužel brzy tě bez peněz už ani doktor neošetří, nenapíše recept.... Bez peněz se DNES, mnohem víc než VČERA skutečně důstojně fungovat nedá.
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 13. 4. 2007 17:39

Já jsem právě čekal, že odpovíš frází "stejně ve zkorumpovaném státě nemá význam", jenže tady už není problém státního zřízení, hledej problém jinde.

S těmy komunisty jsem to ještě podhodnotil. Realita:
Československo: 8 000 až 10 000
Sovětský svaz: 20 až 50 milionů
ostatní Evropa: 1 milion
Čína: 65 až 80 milionů
Afghánistán: 1,5 milionu
Kambodža: 2 miliony
Severní Korea: 2-3 miliony
Tibet: 1,2 miliony
Afrika: 1,7 milionu
Vietnam: 1 milion
Latinská Amerika: 150 000

Saddám Husajn - statisíce mrtvých, a to občani vlastní země.

//Kdy doktoři ošetřovali zadarmo? Už chápu, proč Kalousek chce danit superhrubou mzdu. Zdravotní a sociální daně lidé nikdy v ruce neměli, a tak si asi myslí, že je neplatí. Další následek ODS mínus populistické propagandy.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepinoo 13. 4. 2007 20:28

Nehlásím se ani k pravici ani k levici. Podpuruji ty, kteří se snaží o reálnou demokratickou politiku. Jedno zda z leva či prava.
Rozhodně jdu proti takovým, kteří by chtěli opět nastolit nějaký "autoritářský" násilím držený režim, a je mi jedno zda jsou z pravice či levice.
Pepinoo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 13. 4. 2007 21:21

maty1976 píše:Pokud neberou "jakešovsky řečeno" milión,dva milióny ročně....
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod maty1976 14. 4. 2007 08:05

Měly by existovat určité jasně dané tabulky. Jinak opakuju že nikomu nezávidím, jen chci sociální spravedlnost pro všechny - to pravičák nikdy nepochopí.
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 14. 4. 2007 08:33

jestli tohle není závist a zášť ke každýmu kdo se má líp než já, tak jsem čínský bůh srandy křížený s britskou královnou...
a mimochodem tohle nemá se sociání spravedlností nic společného, je to spíš aplikace hesla "když mi chcípla koza tak ať chcípne taky sousedovy"


jinak to co vytváří hlavně rozdíli v platech (i když to pravda zdaleka neobsahuje celou problematiku) jsem psal už dříve, takže k tomu už jenom pár poznámek...předně ti vůbec nic není do toho jaký má kdo plat a co za něj dělá, to je jenom mezi majitelem a zaměstnancem a je jenom záležitost majitele(-lů) aby si ohlídali jestli to kolik osobě xyz platí odpovídá jejímu přínosu, pokud se ti to nelíbí nic ti nebrání si nějakou firmu koupit a tam si nastavit platy dle svého, uvidíme jak dlouho bude fungovat...
...jistě že mezi managmentem jsou i neschopní/všehoschopní (***** jak by pravil D-F), stejně jako mezi dělníky, úředníky,kuchaři... prostě jako všude, to nevypovídá o ničem..
a závěrem - rovnostářstvé je zcela nefektivní a nesmyslné v tom, že potlačuje velkou část motivace lidí něco zlepšovat ať už sebe nebo to co dělá atd.
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 17. 4. 2007 10:36

maty1976 píše:Měly by existovat určité jasně dané tabulky. Jinak opakuju že nikomu nezávidím, jen chci sociální spravedlnost pro všechny - to pravičák nikdy nepochopí.d/quote]


nikdy hlavně nepochpím jak si můžeš takovou kravinu jako že jsou si všichni lidi rovni myslet...
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maty1976 17. 4. 2007 11:15

To si nemyslím, ale je to ideální stav. Jenže.... vem si dva syny (dejme tomu věk po maturitě), jeden je syn bohatého podnikatele nebo manažeru, druhý syn obyčejného zaměstnance, či ještě hůř, nezaměstnaného, invalid.důchodce apod. První není příliš chytrý, druhý nadprůměrně. Ovšem ten první celý život vyrůstá v lepších podmínkách, otec mu zajistí věci potřebné po úspěšný život, často mu sežene podplacením (začíná to už ve škole) dobré místo. Ten druhý nikdy nemá to, co má ten první, i práci hledá mnohem složitěji než ten první, a často skončí na mnohem horším místě než ten první. Tohle mě bohužel štve.
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 17. 4. 2007 11:22

bohužel tohle není vždycky pravda:
jsem toho důkazem .. ač z chudé rodiny pracuju za slušný plat a pokud nebudu líný mám dobrou vyhlídku si polepšit ...
můj kámoš z bohaté rodiny dělá elektrikáře za polovinu toho co já ...

PROBOHA PROBUĎ SE......VŮBEC NEZÁLEŽÍ NA TOM JAKÝ MÁŠ START ALE NA TOM JESTLI CHCEŠ NEBO NECHCEŠ...

všichni mí vrstevníci z města na severu kteří tam zůstali tak se mají hůř než já ... bez ohledu na původ vzdělání apod.

což je podle tebe nespravedlivé?
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 17. 4. 2007 17:03

Jasně dané tabulky jsou utopie. Pokud myslíš že ne, přestěhuj se tam, kde existují.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Storeman 19. 4. 2007 19:49

Manželka ještě nedávno dělala v bazaru (zastavárně) a drsné bylo, když přišel mladý otec z dítětem prodat zlatý snubní prsten a za těch pár korun co za něho dostal šel rovnou naproti do samošky nakoupit základní potraviny, chleba, mléko…
A na druhé straně když stát nabízí prodej ČEZu, tak ho chce koupit jeho management, který si na to vydělal i když je placen státem.

To mě můžete klidně srovnávat z Jakešem, ale toto se mi nezdá přiměřené! Je to velmi, velmi smutné, kam nás tato „demokracie“ dovedla a ještě dovede!
Ford Mondeo Mk.III 1,8 92kW
Storeman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 19. 4. 2007 19:55

Jaký systém tedy navrhuješ?
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Storeman 19. 4. 2007 19:57

Jediný sociálně spravedlivý, zatím se nikomu nepodařilo ho dobudovat….komunismus! :-)))
Ford Mondeo Mk.III 1,8 92kW
Storeman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 19. 4. 2007 20:03

Jo ten, co všude na světě zkrachoval? Iluze rozpadlá jak RVHP...
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků