Jak vaše politické smýšlení ovlivnila vaše rodina?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Jak vaše politické smýšlení ovlivnila vaše rodina?
Mám téměř stejné názory. 13 %  24%  [ 13 ]
Mám lehce odlišný názor. 19 %  35%  [ 19 ]
Mám zcela odlišný názor. 6 %  11%  [ 6 ]
Nejsem ovlivněn rodinou. 15 %  28%  [ 15 ]
Celkem hlasů : 53

Odeslat příspěvekod Andrew_R 27. 3. 2007 19:28

Jakým způsobem si myslíte, že vaši politickou směrovost určila vaše rodina? Nedávno byl v příloze MF rozhovor s dětmi politiků, věkově cca od 15 do 30 let. Všichni souhlasili s politickými názory jejich rodičů a když někdo měl výhrady, tak se týkaly malicherných věcí.

Já volím stejně jako rodiče (ti se ale o politiku prakticky nezajímají). Ovlivněn nejsem rodiči, ale z jiné strany rodiny do jisté míry určitě. Když se však podívám, na to, co se u nás v rodině volí, tak je vidno, že jedna strana se určitě nenosí. V konečném důsledku mě ovlivnilo to, že si člověk, co mě směroval, dokázal názor (narozdíl od jiných) vždy obhájit argumenty. Taky musím dodat, že když jsem poprvé volil, tak jsem znal politický program všech politických stran, které sedí dnes v paramentu, což je v mém okolí tak časté, jako vidět vkusně oblečeného Bulhara.

Proč nemám defaultně možnost přidat hlasování?
// Michal P: hlasování přidáno
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 27. 3. 2007 19:30

Nejsem ovlivněn, volím podle svého rozumu..
Anonymous

Odeslat příspěvekod Ally 27. 3. 2007 19:31

Co máme svobodné volby, tak s rodiči nežiji. Nevolím stejně jako oni, ale shodneme se na tom, koho nevolit.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne 27. 3. 2007 19:32

Vůbec, jsem jediný z rodiny, příbuzných a známých, který volí ODS.
8) 8) 8)
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aonym 27. 3. 2007 19:40

Děti často volí tu samou stranu jako rodiče, už kvůli tomu v jaké sociální vrstvě se narodili, je přirozené, že podnikatel volí ODS, a většinou, říkám většinou, i jeho potomci volí jinou pravicovou stranu. Stejně je to tak u levice. Od mala jsou jim vtloukány do hlavy, byť neúmyslně určité myšlenkové pochody, které je pak ovliňují. Jednou věta "socani jsou...doplnte sami", muze znamenat, že najednou bude mít dítě, potažmo dospělý s volebním právem již určité předsudky, a to nezávisle na tom, jestli se dokáže rozhodnout sám, nebo jestli vůbec ví koho volí, a za jaké zájmy chce ta či ona strana bojovat.

Tu přílohu sem taky čet, a přijde mi to docela přirozený, v těch rodinách musí být to ovlivnění větší než kdekoliv jinde.
Aonym

Odeslat příspěvekod Andrew_R 27. 3. 2007 19:40

Já můžu taky tvrdit, že volím podle rozumu. Ale to, že na mě mají vliv inteligentní lidi popřít nemůžu, proto ani ten politický vliv popřít zcela nejde.

//ameeck: Taková je realita. Jen bych chtěl vědět, kolik lidí to přizná. Tím pochopitelně netvrdím, že tak jednají všichni.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 27. 3. 2007 19:49

ameeck píše:Děti často volí tu samou stranu jako rodičei/quote]


Asi tak nejak.

Andrew_R: Ankety to vyrabime my :)
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 27. 3. 2007 19:49

no me od mala "vtloukali" ze vsichni to jsou jedna a ta sama pakaz co tam je jen kvuli korytum, :)

takze si hledet svyho, kdyz potkam nejakyho otrapu politickyho tak mu to vetsinou schvalim a da zas pokoj, ono se to za ten zivot stejne tolikrat otoci ze myslet si svy vyjde nastejno
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aonym 27. 3. 2007 20:03

Možná to je idealistický názor, ale určitě je dobré mít vlastní názor, a vědět na jakou stranu se chci přidat, co vlastně chci, když nevim jakou politickou stranu bych chtěl podporovat(ani naznakem), tak stova budu rozhodovat o nejakych dulezitych vecech ve svem zivote. Dnesni spolecnost je timto hodne polarizovana, a zrovna tady si neodpustim poznamku, ze pristup je mi to jedno, at se tam neco deje, je prave te skupiny, ktere zajima cena/rohlik a to ze v sedm jdu do prace, sest prijdu a du koukat na nejakou vymejvarnu, a tim muj zivot konci.
Aonym

Odeslat příspěvekod Case 27. 3. 2007 20:10

Já jsem částečně navázal na politické myšlení v naší rodině, akorát jsem se trochu zradikalizoval, byť jen v rámci pravicového smýšlení.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 27. 3. 2007 20:38

ameeck píše:Možná to je idealistický názor, ale určitě je dobré mít vlastní názor, a vědět na jakou stranu se chci přidat, co vlastně chci, když nevim jakou politickou stranu bych chtěl podporovat(ani naznakem), tak stova budu rozhodovat o nejakych dulezitych vecech ve svem zivote. Dnesni spolecnost je timto hodne polarizovana, a zrovna tady si neodpustim poznamku, ze pristup je mi to jedno, at se tam neco deje, je prave te skupiny, ktere zajima cena/rohlik a to ze v sedm jdu do prace, sest prijdu a du koukat na nejakou vymejvarnu, a tim muj zivot konci.m/quote]


ja zas muzu namitnout ze zrovna tak idealisticke je vecne resit Paroubka, Topolanka, Klause atd. :wink:

aktivne sleduji tak akorat komunalni politiku, tu "vyssi" taktez ale nejake iluze si nedelam

ono totiz vse je v lidech, me se treba libi "kus" tamte strany ale taky "kousek" te druhe, mam tedy svuj nazor, ale zeby mi to nejak pomahalo v rozhodovani kterou volit...
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 27. 3. 2007 20:57

Ty jsi ten člověk, co je ovlivněn rodinou očividně :)

Můžeš uvést na konkrétním případě toto: "me se treba libi "kus" tamte strany ale taky "kousek" te druhe"
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 27. 3. 2007 22:03

rodina ma ovplyvnuje iba ciastocne...

ale po poslednych volbach nejak stracam chut na pravidelne prechadzky k urnam a asi sa na to nabuduce vys..em a ak uz sa nejakou politikou budem zaoberat tak len komunalnou :eh
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jean.pieere 27. 3. 2007 23:55

Rodina volí toho koho řeknu já.
Žeru mobily, mrkněte na můj blog zrout.blog.mobilmania.cz
jean.pieere
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 28. 3. 2007 00:02

Dokazeme se v rodine na leccem shodnout, ale taky se slusne pohadat. Vicemene skoro kazdy volime jinou politickou stranu a nekteri k volbam nechodi. Svuj politicky nazor jsem si utvoril sam, ackoliv uznavam, ze drive me nazory rodiny dost ovlivnovaly.
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků